آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

راه های برجسته و بزرگ کردن (قلوه ای کردن) لب ها

فهرست مطالب

لب‌های برجسته و قلوه‌ای نمایانگر زیبایی، جذابیت و جوانی است. به همین خاطر برای سال‌های طولانی است که خانم‌ها از روش‌های بسیار متنوع برای بهبود ظاهر لب‌های خود استفاده می‌کنند. برای مثال برای قلوه ای کردن لب ها می‌توان از تزریق ژل و چربی و عمل جراحی برای حجیم و برجسته کردن لبها نام برد. به این ترتیب امروزه تنوع روش‌های مورد استفاده به این منظور از هر زمان دیگر بیشتر می‌باشد.

خانم‌هایی که به صورت طبیعی لب‌های نازک دارند، متقاضیان مناسب برای استفاده از روش حجیم کردن لب‌ها هستند. در حقیقت لب‌ها با افزایش سن به تدریج حجم خود را از دست می‌دهند و به این ترتیب حتی خانم‌هایی که به صورت طبیعی لب‌های پر و قلوه‌ای داشته‌اند، ممکن است با گذشت زمان نیاز به استفاده از روش‌های درمان مناسب برای برجسته و حجیم کردن لب‌ها پیدا کنند. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی اعتقاد دارند انتخاب روش مناسب برای برجسته و قلوه‌ای کردن لب‌ها از بین روش‌های لیفت لب، تزریق ژل، تزریق چربی و پروتز لب نیاز به شرکت در جلسه مشاوره و بررسی شرایط بیمار و نیز اهداف درمانی مورد نیاز وی دارد. برای دریافت اطلاعات در خصوص روش‌های درمانی برای برجسته کردن لب و نحوه انجام آن یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

 

برجسته کردن لب‌ها


در صورتی که متوجه شده‌اید لب‌های شما در طول زمان کاهش برجستگی و اندازه دارند یا هرگز از لب‌هایی با برجستگی و اندازه کافی برخوردار نبوده‌اید، برجسته سازی لب‌ها می‌تواند روشی مناسب برای رفع این مشکل و بازیابی جوانی و جذابیت ظاهری لب‌ها باشد.

افزودن حجم به لب‌ها همچنین می‌تواند تأثیرات مثبتی بر ویژگی‌های ظاهری سایر بخش‌های صورت داشته باشد. با استفاده از این روش، شما می‌توانید خطوط و چین و چروک‌های ریزی که در اطراف دهان و دور لب‌ها شکل گرفته‌اند را به حداقل برسانید و از بین ببرید. این کار باعث بهبود ویژگی‌های کلی ظاهری صورت شما خواهد شد. لازم به ذکر است که حتی بهبود کمی در وضعیت ظاهری لب‌ها تأثیر قابل توجهی بر اعتماد به نفس شما خواهد داشت، حتی اگر به مقدار کوچکی صورت گیرد.

افراد مناسب برای استفاده از درمان زیبایی برجسته کردن لب‌ها


برجسته کردن لب‌ها برای تمام افرادی مناسب است که به دنبال داشتن لب‌های حجیم‌تر و برجسته‌تر می‌باشند. علاوه بر این برجسته کردن لب‌ها برای افرادی استفاده می‌شود که بطور مادرزادی با مشکلات ظاهری در ارتباط با لب‌های خود متولد شده یا لب‌های آن‌ها به دلایل مختلف پس از به دنیا آمدن مشکل ظاهری پیدا کرده است. امروزه از روش‌های بسیار متنوع برای برجسته کردن لب‌ها به تنهایی یا به صورت ترکیبی استفاده می‌شود. این روش‌ها عبارت از تزریق ژل، تزریق چربی و لیفت لب می‌باشد.

روش‌های مختلف برجسته کردن لب‌ها


برجسته کردن موقت با تزریق ژل

از تزریق ژل برای برجسته کردن لب‌ها به صورت موقت استفاده می‌شود. این ماده عمدتاً در ناحیه زیر خط سفید بالای لب تزریق می‌شود. این ناحیه یک خط سفید بدون مو است که ناحیه صورتی رنگ لب را از پوست بالای لب جدا می‌کند.

استفاده از این روش می‌تواند باعث برجسته و قلوه‌ای شدن لب‌های فرد شود. علاوه بر این می‌توان برجسته کردن لب را در این روش با تزریق ژل به عضله زیر لب نیز انجام داد، اما نتایج حاصل از این تزریق با سرعت بیشتر از بین خواهد رفت. رایج‌ترین ماده مورد استفاده برای تزریق به لب ژل کلاژن است و معمولاً قبل از تزریق آن به لب‌ها لازم است تست آلرژی بر روی فرد انجام شود. در سال‌های اخیر به این منظور از ژل هیالورونیک اسید (هیلافورم و رستیلان) نیز استفاده می‌شود. تمام این ژل‌ها نتایج موقت داشته و این نتایج با گذشت 3 تا 6 ماه به تدریج از بین می‌روند. به همین خاطر به منظور حفظ نتایج ایجاد شده لازم است این درمان هر 3 تا 6 ماه یک بار بر روی بیمار تکرار شود.

تزریق چربی برای برجسته کردن لب‌ها

روش تزریق چربی یک روش درمانی دارای نتایج موقت برای حجیم کردن و برجسته کردن لب‌ها است، هر چند نتایج این روش می‌تواند چیزی بین نتایج موقت و نتایج دائمی باشد. در این روش چربی مورد نیاز از سایر نقاط بدن فرد (همچون شکم یا ران) گرفته شده و سپس به لب‌ها تزریق می‌شود. نتایج این درمان می‌تواند چند سال یا بیشتر دوام و ماندگاری داشته باشد.

تزریق چربی یک روش مناسب برای افرادی است که علاقه‌ای به وارد کردن جسم خارجی به لب خود  ندارند. به خاطر داشته باشید در این روش از بافت چربی بدن خود فرد برای تزریق به لب‌ها استفاده می‌شود. در هنگام استفاده از این روش برخی افراد ممکن است متوجه شوند نیاز به جلسه درمان دوم یا حتی سوم برای تزریق چربی به لب‌ها برای دستیابی به نتایج مورد انتظار خود دارند و این جلسات با گذشت حدود 6 ماه از جلسه اول درمان انجام خواهد شد. چربی تزریق شده به لب‌ها به تدریج توسط بدن جذب می‌شود و به این ترتیب حجیم و برجسته بودن لب‌ها با گذشت زمان کاهش می‌یابد. با این وجود حتی پس از جذب چربی تزریق شده توسط بدن، لب‌ها باز هم برجسته‌تر از زمان قبل از درمان خواهند بود.

برجسته کردن دائمی لب‌ها با استفاده از بافت بدن

روش لایه‌درم برای برجسته‌سازی و بزرگ‌نمایی لب‌ها در سال‌های اخیر به کار گرفته می‌شود. این روش، لایه عمیق‌ترین پوست یا لایه درم را برای انتقال و پیوند به لب‌ها استفاده می‌کند. عمل جراحی کاهش اندازه شکم، کاهش اندازه سینه، لیفت صورت و سایر روش‌های جراحی مشابه، برای بدست آوردن بافت مورد نیاز از مناطق دیگر بدن استفاده می‌کنند.

در این روش، لایه بیرونی پوست یعنی اپیدرم حذف می‌شود و لایه درم پوست از یک طرف لب به سمت دیگر آن کشیده می‌شود. یکی از مزیت‌های این روش این است که بافت استفاده شده برای پیوند از خود بدن فرد استخراج می‌شود و به همین دلیل، احتمال واکنش نامناسب و آلرژی نسبت به آن به حداقل می‌رسد.

با این حال، پیوند بافت در برخی موارد ممکن است به طور کامل موفق نباشد یا با گذشت زمان نازک شود. با این حال، در اکثر موارد، امکان دستیابی به نتایج قابل قبول با استفاده از این روش وجود دارد. در این حالت، هر چه اندازه درمان بر روی لب‌ها گسترده‌تر باشد، ورم در منطقه تحت درمان بیشتر و برای مدت زمان بیشتری (معمولاً یک تا سه هفته) باقی خواهد ماند. همچنین، مانند سایر نوع جراحی‌ها، در این روش نیز احتمال وقوع عوارض جانبی مانند عفونت و خونریزی وجود دارد.

پروتز دائمی لب

در صورتی که به دنبال بزرگ کردن لب‌های خود با نتایج دائمی هستید، می‌توانید از پروتز سیلیکونی برای این کار استفاده نمایید. با وجودی که امروزه از پروتز سیلیکون برای برجسته کردن لب‌ها استفاده می‌شود، این نوع پروتز را می‌توان در صورت تمایل بیمار از لب خارج کرده و نتایج درمان را به حالت اولیه قبل از درمان باز گرداند.

جراحان پلاستیک زیبایی ترجیح می‌دهند از این روش به جای تزریق چربی برای افرادی استفاده کنند که به دنبال نتایج دائمی‌تر برای برجسته کردن لب‌های خود می باشند. در حقیقت این نوع پروتز توسط بدن جذب نمی‌شود، در حالی که همواره امکان جذب بافت چربی توسط بدن وجود دارد.

امروزه انواع مختلفی از پروتزهای لب سیلیکونی در بازار وجود دارد، اما این پروتزها به دو نوع اصلی سیلیکون نرم نیمه خشک و پروتزهای گور-تکس (Gor-Tex) طبقه‌بندی می‌شوند. پروتز لب نیاز به عمل جراحی دارد، اما امکان انجام آن با استفاده از بی‌حسی موضعی وجود دارد. به این منظور پزشک یک شکاف کوچک در ناحیه داخل لب نزدیک به گوشه آن ایجاد کرده و یک شکاف دیگر در گوشه دیگر لب ایجاد می‌کند. در ادامه پروتز با استفاده از این دو شکاف به لب وارد شده و سپس شکاف‌های ایجاد شده با بخیه بسته می‌شوند. این جراحی را می‌توان بر روی هر دوی لب‌های بالا و پایین انجام داده و تکمیل این جراحی به حدود 30 تا 60 دقیقه زمان نیاز خواهد داشت.

برجسته کردن لب با لیفت لب

در صورتی که به دنبال ظاهر جوان‌تر و جذاب‌تر برای دهان خود هستید، بزرگ کردن لب‌ها تنها انتخاب قابل استفاده برای این منظور نیست، بلکه می‌توان از لیفت لب برای کاهش فاصله بین ناحیه پایین بینی و بالای لب‌ها استفاده کرد.

این جراحی را می‌توان در حالت هوشیاری یا در حالت نیمه بیدار بر روی بیمار انجام داد. تقریباً تمام افراد این عمل جراحی را در حالت بیداری انجام می‌دهند و سوزش حاصل از فرآیند بی‌حسی در هنگام انجام این جراحی بسیار کم خواهد بود. شکاف‌های ایجاد شده به این منظور در زیر ناحیه بینی و در یک شکاف طبیعی پنهان می‌شوند. روش استفاده شده برای این درمان بهبود سریع، محو شدن سریع جای زخم، و اجتناب از عریض شدن سوراخ‌های بینی را که معمولاً در سایر روش‌های لیفت مشاهده می‌شود، برای فرد امکان‌پذیر می‌نماید.

هنگامی که از این عمل جراحی استفاده شود، مقداری ناراحتی و درد خفیف و نیز ورم و کبودی موقت پس از درمان ایجاد شده و این شرایط با گذشت چند روز بهبود پیدا می‌کند. به این ترتیب اکثر افراد ترجیح می‌دهند تا زمان کشیده شدن بخیه‌ها (5 تا 7 روز) برای بازگشت به سر کار خود در خانه استراحت کنند.

کدام درمان بهترین روش برای برجسته کردن لب‌ها است؟


در حال حاضر، روش‌های مختلفی برای برجسته کردن لب‌ها وجود دارند. برخی افراد تمایل دارند از روش‌هایی با نتایج موقت برای این منظور استفاده کنند. همچنین، بعضی از افراد ممکن است قبل از تصمیم‌گیری درباره روش‌های دائمی، نتایج این درمان را آزمایش کنند. بسیاری از افراد و پزشکان ترجیح می‌دهند از بافت خود افراد برای برجسته کردن لب‌ها استفاده کنند، در حالی که برجسته کردن لب‌ها با تزریق ژل نیز یک روش ساده‌تر می‌باشد. با توجه به این شرایط، انتخاب روش مناسب برای هر فرد به اهداف درمانی و تجربه جراح وابسته خواهد بود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ