لب‌های برجسته و قلوه‌ای نمایانگر زیبایی، جذابیت و جوانی است. به همین خاطر برای سال‌های طولانی است که خانم‌ها از روش‌های بسیار متنوع برای بهبود ظاهر لب‌های خود استفاده می‌کنند. برای مثال برای قلوه ای کردن لب ها می‌توان از تزریق ژل و چربی و عمل جراحی برای حجیم و برجسته کردن لبها نام برد. به این ترتیب امروزه تنوع روش‌های مورد استفاده به این منظور از هر زمان دیگر بیشتر می‌باشد.

خانم‌هایی که به صورت طبیعی لب‌های نازک دارند، متقاضیان مناسب برای استفاده از روش حجیم کردن لب‌ها هستند. در حقیقت لب‌ها با افزایش سن به تدریج حجم خود را از دست می‌دهند و به این ترتیب حتی خانم‌هایی که به صورت طبیعی لب‌های پر و قلوه‌ای داشته‌اند، ممکن است با گذشت زمان نیاز به استفاده از روش‌های درمان مناسب برای برجسته و حجیم کردن لب‌ها پیدا کنند. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی اعتقاد دارند انتخاب روش مناسب برای برجسته و قلوه‌ای کردن لب‌ها از بین روش‌های لیفت لب، تزریق ژل، تزریق چربی و پروتز لب نیاز به شرکت در جلسه مشاوره و بررسی شرایط بیمار و نیز اهداف درمانی مورد نیاز وی دارد. برای دریافت اطلاعات در خصوص روش‌های درمانی برای برجسته کردن لب و نحوه انجام آن یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

 

برجسته کردن لب‌ها


در صورتی که متوجه شدید برجستگی و اندازه لب‌های شما با گذشت زمان در حال کاهش است یا در صورتی که هیچ‌گاه از لب‌های دارای برجستگی یا اندازه کافی برخوردار نبوده‌اید، برجسته سازی لبها می‌تواند یک روش مناسب برای شما جهت رفع این مشکل و بازیابی جوانی و جذابیت ظاهری لب‌ها باشد.

اضافه کردن حجم لب‌ها همچنین می‌تواند تاثیرات مثبت بر ویژگی‌های ظاهری سایر اجزای صورت داشته باشد. به این ترتیب با استفاده از این روش فرد می‌تواند خطوط و چین و چروک‌های ریز ایجاد شده اطراف دهان و دور لب‌ها را حداقل کرده و حذف نماید. به این ترتیب ویژگی‌های کلی ظاهری صورت فرد بهبود خواهد یافت. توجه داشته باشید حتی یک مقدار به نسبت ناچیز بهبود در وضعیت ظاهری لب‌ها می‌تواند تاثیر قابل توجه بر اعتماد به نفس فرد داشته باشد.

افراد مناسب برای استفاده از درمان زیبایی برجسته کردن لب‌ها


برجسته کردن لب‌ها برای تمام افرادی مناسب است که به دنبال داشتن لب‌های حجیم‌تر و برجسته‌تر می‌باشند. علاوه بر این برجسته کردن لب‌ها برای افرادی استفاده می‌شود که بطور مادرزادی با مشکلات ظاهری در ارتباط با لب‌های خود متولد شده یا لب‌های آن‌ها به دلایل مختلف پس از به دنیا آمدن مشکل ظاهری پیدا کرده است. امروزه از روش‌های بسیار متنوع برای برجسته کردن لب‌ها به تنهایی یا به صورت ترکیبی استفاده می‌شود. این روش‌ها عبارت از تزریق ژل، تزریق چربی و لیفت لب می‌باشد.

روش‌های مختلف برجسته کردن لب‌ها


برجسته کردن موقت با تزریق ژل

از تزریق ژل برای برجسته کردن لب‌ها به صورت موقت استفاده می‌شود. این ماده عمدتاً در ناحیه زیر خط سفید بالای لب تزریق می‌شود. این ناحیه یک خط سفید بدون مو است که ناحیه صورتی رنگ لب را از پوست بالای لب جدا می‌کند.

استفاده از این روش می‌تواند باعث برجسته و قلوه‌ای شدن لب‌های فرد شود. علاوه بر این می‌توان برجسته کردن لب را در این روش با تزریق ژل به عضله زیر لب نیز انجام داد، اما نتایج حاصل از این تزریق با سرعت بیشتر از بین خواهد رفت. رایج‌ترین ماده مورد استفاده برای تزریق به لب ژل کلاژن است و معمولاً قبل از تزریق آن به لب‌ها لازم است تست آلرژی بر روی فرد انجام شود. در سال‌های اخیر به این منظور از ژل هیالورونیک اسید (هیلافورم و رستیلان) نیز استفاده می‌شود. تمام این ژل‌ها نتایج موقت داشته و این نتایج با گذشت 3 تا 6 ماه به تدریج از بین می‌روند. به همین خاطر به منظور حفظ نتایج ایجاد شده لازم است این درمان هر 3 تا 6 ماه یک بار بر روی بیمار تکرار شود.

تزریق چربی برای برجسته کردن لب‌ها

روش تزریق چربی یک روش درمانی دارای نتایج موقت برای حجیم کردن و برجسته کردن لب‌ها است، هر چند نتایج این روش می‌تواند چیزی بین نتایج موقت و نتایج دائمی باشد. در این روش چربی مورد نیاز از سایر نقاط بدن فرد (همچون شکم یا ران) گرفته شده و سپس به لب‌ها تزریق می‌شود. نتایج این درمان می‌تواند چند سال یا بیشتر دوام و ماندگاری داشته باشد.

تزریق چربی یک روش مناسب برای افرادی است که علاقه‌ای به وارد کردن جسم خارجی به لب خود  ندارند. به خاطر داشته باشید در این روش از بافت چربی بدن خود فرد برای تزریق به لب‌ها استفاده می‌شود. در هنگام استفاده از این روش برخی افراد ممکن است متوجه شوند نیاز به جلسه درمان دوم یا حتی سوم برای تزریق چربی به لب‌ها برای دستیابی به نتایج مورد انتظار خود دارند و این جلسات با گذشت حدود 6 ماه از جلسه اول درمان انجام خواهد شد. چربی تزریق شده به لب‌ها به تدریج توسط بدن جذب می‌شود و به این ترتیب حجیم و برجسته بودن لب‌ها با گذشت زمان کاهش می‌یابد. با این وجود حتی پس از جذب چربی تزریق شده توسط بدن، لب‌ها باز هم برجسته‌تر از زمان قبل از درمان خواهند بود.

برجسته کردن دائمی لب‌ها با استفاده از بافت بدن

لایه درم یا عمیق‌ترین لایه پوست، برای پیوند برای سال‌های طولانی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. به هر حال در سال‌های اخیر از این لایه پوست برای بزرگ و برجسته کردن لب‌ها استفاده می‌شود. به این منظور بافت مورد نیاز از سایر نقاط بدن با استفاده از یک روش جراحی همچون عمل جراحی کاهش اندازه شکم، کاهش اندازه سینه، لیفت صورت، و سایر موارد مانند آن گرفته می‌شود.

در ادامه اپیدرم یا لایه خارجی پوست برداشته شده و لایه درم پوست از یک طرف لب به سمت دیگر آن کشیده می‌شود. مزیت این روش این است که بافت استفاده شده برای پیوند از بدن خود فرد بوده و احتمال مشاهده واکنش نامناسب و آلرژی به آن وجود ندارد.

پیوند بافت ممکن است گاهی اوقات بطور کامل موفقیت‌آمیز نبوده یا با گذشت زمان به تدریج نازک شود. به هر حال، در اکثر مواقع امکان دستیابی به نتایج مناسب با استفاده از این روش وجود دارد. در این حالت هر چه درمان انجام شده بر روی بیمار گسترده‌تر باشد، ورم ایجاد شده در ناحیه تحت درمان بیشتر بوده و برای مدت طولانی‌تر (یک تا سه هفته) دوام خواهد داشت. علاوه بر این امکان ایجاد عوارض جانبی همچون عفونت و خونریزی در این درمان مشابه سایر انواع جراحی‌ها وجود خواهد داشت.

پروتز دائمی لب

در صورتی که به دنبال بزرگ کردن لب‌های خود با نتایج دائمی هستید، می‌توانید از پروتز سیلیکونی برای این کار استفاده نمایید. با وجودی که امروزه از پروتز سیلیکون برای برجسته کردن لب‌ها استفاده می‌شود، این نوع پروتز را می‌توان در صورت تمایل بیمار از لب خارج کرده و نتایج درمان را به حالت اولیه قبل از درمان باز گرداند.

جراحان پلاستیک زیبایی ترجیح می‌دهند از این روش به جای تزریق چربی برای افرادی استفاده کنند که به دنبال نتایج دائمی‌تر برای برجسته کردن لب‌های خود می باشند. در حقیقت این نوع پروتز توسط بدن جذب نمی‌شود، در حالی که همواره امکان جذب بافت چربی توسط بدن وجود دارد.

امروزه انواع مختلفی از پروتزهای لب سیلیکونی در بازار وجود دارد، اما این پروتزها به دو نوع اصلی سیلیکون نرم نیمه خشک و پروتزهای گور-تکس (Gor-Tex) طبقه‌بندی می‌شوند. پروتز لب نیاز به عمل جراحی دارد، اما امکان انجام آن با استفاده از بی‌حسی موضعی وجود دارد. به این منظور پزشک یک شکاف کوچک در ناحیه داخل لب نزدیک به گوشه آن ایجاد کرده و یک شکاف دیگر در گوشه دیگر لب ایجاد می‌کند. در ادامه پروتز با استفاده از این دو شکاف به لب وارد شده و سپس شکاف‌های ایجاد شده با بخیه بسته می‌شوند. این جراحی را می‌توان بر روی هر دوی لب‌های بالا و پایین انجام داده و تکمیل این جراحی به حدود 30 تا 60 دقیقه زمان نیاز خواهد داشت.

برجسته کردن لب با لیفت لب

در صورتی که به دنبال ظاهر جوان‌تر و جذاب‌تر برای دهان خود هستید، بزرگ کردن لب‌ها تنها انتخاب قابل استفاده برای این منظور نیست، بلکه می‌توان از لیفت لب برای کاهش فاصله بین ناحیه پایین بینی و بالای لب‌ها استفاده کرد.

این جراحی را می‌توان در حالت هوشیاری یا در حالت نیمه بیدار بر روی بیمار انجام داد. تقریباً تمام افراد این عمل جراحی را در حالت بیداری انجام می‌دهند و سوزش حاصل از فرآیند بی‌حسی در هنگام انجام این جراحی بسیار کم خواهد بود. شکاف‌های ایجاد شده به این منظور در زیر ناحیه بینی و در یک شکاف طبیعی پنهان می‌شوند. روش استفاده شده برای این درمان بهبود سریع، محو شدن سریع جای زخم، و اجتناب از عریض شدن سوراخ‌های بینی را که معمولاً در سایر روش‌های لیفت مشاهده می‌شود، برای فرد امکان‌پذیر می‌نماید.

هنگامی که از این عمل جراحی استفاده شود، مقداری ناراحتی و درد خفیف و نیز ورم و کبودی موقت پس از درمان ایجاد شده و این شرایط با گذشت چند روز بهبود پیدا می‌کند. به این ترتیب اکثر افراد ترجیح می‌دهند تا زمان کشیده شدن بخیه‌ها (5 تا 7 روز) برای بازگشت به سر کار خود در خانه استراحت کنند.

کدام درمان بهترین روش برای برجسته کردن لب‌ها است؟


همانطور که بیان شد امروزه روش‌های مختلف برای برجسته کردن لب‌ها وجود دارد. به این ترتیب برخی افراد ترجیح می‌دهند از روش‌های دارای نتایج موقت برای این منظور استفاده کنند. علاوه بر این ممکن است این افراد بخواهند نتایج این درمان را قبل از انتخاب روش‌های دائمی امتحان نمایند. بسیاری افراد و پزشکان ترجیح می‌دهند از بافت بدن خود فرد برای برجسته کردن لب‌ها استفاده کنند و این شرایط در حالی است که برجسته کردن لب‌ها با تزریق ژل ساده‌تر می‌باشد. با توجه به این شرایط می‌توان گفت انتخاب روش مناسب برای فرد به اهداف درمان و تجربیات جراح بستگی خواهد داشت.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ