آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لیپوساکشن برای غبغب

فهرست مطالب

برخی از افراد از داشتن غبغب ناراحت هستند. برخی خصوصیات مشترک در ظاهر غبغب افراد وجود دارد. بیماران معمولاً ترکیبی از این ویژگی‌ها را از والدین خود به ارث می‌برند که عبارتند از: شل بودن عضله پلاتیسما (ماهیچه پوستی گردن)، چربی اضافی در ناحیه گردن و کوچک بودن چانه.

غبغب غالباً اثر طبیعی اضافه وزن یا افزایش سن است. داشتن غبغب باعث می‌شود که شما چاق‌تر به نظر برسید. وقتی مردم شما را می‌بینند متوجه چربی اضافه در صورت شما به خصوص در ناحیه اطراف دهان می‌شوند. اگر شما می‌خواهید غبغب خود را از بین ببرید، در خلال جلسه مشاوره با متخصصین کلینیک زیبایی رازی رویکردهای متعددی برای درمان به شما پیشنهاد خواهند داد. عمل جراحی رفع غبغب، هایفوتراپی،رادیوفرکوئنسی (RF) و لیپوساکشن گردن عمل‌های جراحی هستند که می‌توانید به کمک آنها غبغب خود را از بین ببرید.

شما می‌توانید با تماس با شماره‌های 0218833325902188334029 مشاوره لازم را از متخصصین کلینیک ما دریافت کرده یا برای رزرو نوبت اقدام کنید.

 

غبغب


برخی از مردم از چیزی که باعث می‌شود گردن آنها کلفت و چاق به نظر برسد ناراضی هستند. این ویژگی غالباً باعث می‌شود که ناحیه گردن و فک قابل‌ تفکیک نباشد. در برخی موارد کلفت به نظر رسیدن گردن به دلیل وجود چربی‌های اضافه‌ای است که به آن غبغب گفته می‌شود. این عارضه می‌تواند به دلیل اضافه وزن بیمار یا عوامل وراثتی ایجاد شود. بیمارانی که عضلات پلاتیسمای آنها شل بوده و چربی زیادی در زیر چانه خود دارند می‌تواند با عمل جراحی رفع غبغب، هایفوتراپی، رادیو فرکانسی و لیپوساکشن غبغب خود را از بین ببرند.

دلایل


معمولاً غبغب افرادی که غذاهای چرب می‌خورند در زمان کوتاهی بزرگ می‌شود. با افزایش سن و شل شدن پوست و عضلات نیز ممکن است غبغب شکل بگیرد. در برخی از مردم، وجود غبغب به دلیل عوامل وراثتی است. این افراد به این دلیل غبغب دارند که اعضای خانواده آنها هم غبغب داشته‌اند. چاقی و اضافه وزن اصلی‌ترین دلیل شکل‌گیری غبغب در جوانان و افراد مسن است.

متقاضیان رفع غبغب


افرادی که غبغب دارند و در دهه بیست یا چهل زندگی هستند می‌توانند با استفاده از هر یک از روش‌های درمانی اقدام به رفع غبغب خود کنند. این درمان برای افراد زیر 40 سال که پوست قسمت پایین صورت و گردن آنها شل شده است بسیار مناسب است. در مواردی که سن فرد بالای 40 سال است و پوست قسمت پایین صورت آنها شل شده است مناسب نیست. این افراد باید عمل لیفت صورت را انجام دهند. این عمل برای افرادی که می‌خواهند صورت خود را زاویه‌دار کرده و خط فک و گردن را اصلاح نمایند مناسب نیست.

افراد مناسب برای انجام این درمان کسانی هستند که انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته، بیماری‌های جدی نداشته و از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند. افرادی که سیگار می‌کشند متقاضیان مناسبی برای انجام اقدامات درمانی مرتبط با رفع غبغب نیستند.

مزایا


در اینجا به برخی از مزایای درمان و از بین بردن ع غبغب اشاره شده که عبارتند از:

  • کاهش کلفتی گردن
  • از بین بردن غبغب
  • مشخص شدن زاویه گردن
  • جذابیت و جوانی ظاهر چانه
  • افزایش اعتماد به نفس

روش‌های مختلف درمان و رفع غبغب


هایفوتراپی

لیفت غیر جراحی صورت هایفو بیشتر به نام یو آل تراپی شناخته می‌شود. این روش یکی از راههای از بین بردن غبغب است که برای سفت کردن و لیفت پوست‌های شل شده و افتاده به کار برده می‌شود. با استفاده از قدرت اولتراسوند ما می‌توانیم خط فک را کشیده و غبغب را برطرف کنیم. هایفوتراپی یا اولتراسوند متمرکز شدید می‌تواند لایه‌های ساختاری عمیق در پوست را هدف قرار داده و با تحریک تولید کلاژن طبیعی به بدن کمک کند.

رادیو فرکوئنسی

اگر پوست اطراف گردن شما شل شده است و شما پیرتر به نظر می‌رسید، رادیو فرکوئنسی (rf) می‌تواند این مشکل را برای شما برطرف کند. این روش، بی‌خطر، غیرتهاجمی و بدون نیاز به بستری شدن است که پوست صورت را در کلینیک سفت کرده و با بهبود ظاهر، آن را جوان‌تر می‌کند. در این روش از تکنولوژی خازنی رادیو فرکانسی برای سفت کردن کلاژن موجود و تحریک تولید طبیعی کلاژن استفاده می‌شود. وقتی که این تکنولوژی برای رفع غبغب به کار برده می‌شود، غبغب شل شده و افتاده را سفت شده و خط فک متمایز و مشخص می‌شود.

کرایولیپولیز

کاهش چربی به روش بدون جراحی کرایولیپولیز یا کول اسکالپتینگ می‌تواند روش بسیار مؤثری در از بین بردن و درمان غبغب باشد! این روش درمانی با فریز کردن چربی می‌تواند پاکت‌های زیر پوست را هدف قرار دهد. با به کار بردن دستگاه روی ناحیه چانه، قسمتی از سلول‌های چربی فریز می‌شوند در خلال درمان و باعث می‌شود که این سلول‌های از بین بروند. کرایولیپولیز یک روش بی‌خطر و بدون درد و غیر جراحی است که به کمک آن می‌توان بدون نیاز به انجام عمل‌های جراحی غبغب را از بین برد. این روش دوره نقاهت نداشته و شما می‌توانید بلافاصله پس از انجام آن به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.

لیپوساکشن

لیپوساکشن برای غبغب

برای بیمارانی که می‌خواهند لیپوساکشن را به تنهایی انجام دهند، یک شکاف در ناحیه گردن ایجاد شده که بعداً به راحتی پنهان می‌شود. چربی اضافی به آهستگی به وسیله لیپوساکشن خارج می‌شود. شکاف ایجاد شده به وسیله بخیه‌های جذبی بسته می‌شود. یک پوشش فشرده‌ساز پس از جراحی به بیمار پوشانده می‌شود که به پوست کمک می‌کند تا شکل جدید خود را حفظ کند.

عمل جراحی رفع غبغب

یک شکاف درست در زیر چانه و در جایی که بعداً به راحتی پنهان می‌شود ایجاد می‌شود. پوست گردن بالا برده می‌شود تا بتوان به چربی‌های زیر آن دسترسی پیدا کرد. اگر چربی اضافی وجود داشته باشد، این چربی‌ها به طور مستقیم یا به وسیله لیپوساکشن خارج می‌شوند. اگر عضله پلاتیسمای بیمار شل شده باشد می‌توان آن را به وسیله بخیه سفت کرد. با این کار ساختار گردن به میزان زیادی حمایت شده و زاویه گردن مشخص می‌شود. اگر چانه بیمار کوچک باشد می‌توان از پروتز چانه برای برجسته کردن ناحیه چانه استفاده کرد. این شکاف به کمک بخیه‌های جذبی بسته می‌شود. بیمار باید از یک پوشش فشرده‌ساز باید به مدت چند هفته پس از عمل جراحی استفاده کند. ممکن است بیمار پس از عمل جراحی احساس درد کند بنابراین جراح برخی داروهای مسکن و ضد درد را برای وی تجویز می‌کند. بیمار باید پوشش فشرده‌ساز را 1 تا 2 هفته استفاده کند.

نتایج


بیمار احساس رضایت زیادی خواهد کرد زیرا چانه‌ای مشخص و جذاب پیدا کرده است و ظاهر صورت او متناسب می‌شود. نتایج حاصل از این درمان دائمی است در صورتی که فرد از رژیم غذایی سالم و متعادل پیروی کند. این روش در زمره جراحی‌های زیبایی است که اعتماد به نفس بیمار را افزایش می‌دهد و ظاهر آنها را چشم‌نواز و زیبا خواهد کرد.

هزینه


هزینه رفع و از بین بردن غبغب بر اساس روشی که شما و پزشکتان انتخاب می‌کنید می‌تواند تغییر کند. این هزینه شامل دستمزد پزشک و هزینه بی‌حسی یا بیهوشی و سایر وسایل مورد نیاز در طول انجام این درمان می‌باشد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ