آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

درمان و رفع چین و چروک دور و زیر چشم

فهرست مطالب

شرایط فرد را می‌توان از طریق چشم‌ها تشخیص داد. این عضو حساس بدن انسان می‌تواند اطلاعات زیادی را درباره وضعیت و احساسات فرد منتقل کند. چشم‌ها برای جلب توجه و بیان اعتماد به نفس به دیگران استفاده می‌شوند. با این حال، همانطور که زمان می‌گذرد، ناحیه اطراف چشم تحت تأثیر چین و چروک قرار می‌گیرد و ممکن است پف و حلقه‌های سیاه زیر چشم شکل بگیرند. این تغییرات ممکن است باعث تغییر رنگ ناحیه اطراف چشم شود.

سال‌ها از نشان دادن احساسات از طریق چشم‌ها در ناحیه صورت گذشته است و این می‌تواند باعث ظهور خطوط پاکلاغی و خطوط مشخص در گوشه‌های چشم‌ها شود. این خطوط و چین و چروک‌ها به طور واضح قابل رؤیت و تشخیص برای دیگران هستند. وقتی فرد خسته یا تحت فشار قرار می‌گیرد، این شرایط ممکن است بیش از پیش ظاهر شده و به طور معمول وضعیت ناراحت‌کننده‌ای را برای فرد به همراه داشته باشد.

امروزه روش‌های مختلف برای درمان خطوط و چین و چروک‌های ایجاد شده در نواحی اطراف چشم‌ها وجود دارد. این روش‌ها می‌توانند به صورت موفقیت‌آمیز پوست صورت را جوان کرده و با سطح اثربخشی فراوان امکان دستیابی به نتایج مورد انتظار را برای افراد فراهم نمایند. به این ترتیب متخصصین به صورت موفقیت‌آمیز از این روش‌ها برای دستیابی به نتایج اثربخش در این رابطه استفاده می‌کنند. این روش‌ها در حقیقت رویه‌های موثر برای دستیابی به جوانی و زیبایی از طریق ایجاد تغییرات قابل توجه در ویژگی‌های  ظاهری صورت و از بین بردن خطوط و چین و چروک‌های پوست است.

به هر حال هر روش درمانی باید بر اساس نوع پوست و چین و چروک دور چشم شما انتخاب شود تا نتیجه مطلوب به دست آید. در زمان مشاوره انتخاب روش مناسب و مراقبت‌های لازم برای شما توضیح داده خواهد شد. برای رزرو نوبت می‌توانید با شماره 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

 

چین و چروک اطراف چشم


این چین و چروک‌ها به صورت خطوط واضح از گوشه چشم‌ها امتداد یافته و باعث ایجاد خطوط پاکلاغی و علائم ناخوشایند در ارتباط با افزایش سن بر روی صورت می‌شوند. به هر حال، امروزه از روش‌ها و نیز محصولات زیبایی برای بازگرداندن شرایط ظاهری به حالت اولیه و بازیابی جوانی و شادابی پوست استفاده می‌شود. لازم به ذکر است تا کنون استفاده از هیدروکسی اسید آلفا، بتا و سایر انواع هیدروکسی اسیدها به همراه رتین آ یا رتینول نمی‌توانستند به خوبی چین و چروک را حذف کرده یا حتی کاهش دهند.

علل


دلیل ایجاد چین و چروک دور چشم به خاطر تغییر در سطح فیبرهای کلاژن و الاستین پوست است که در نتیجه لبخند زدن ایجاد می‌شود. در حقیقت لبخند زدن باعث انقباض ماهیچه چشم شده و طول ماهیچه را نسبت به پوست کوتاه می‌کند. به این ترتیب در نتیجه این شرایط خطوط مشخص در نواحی اطراف چشم‌ها ایجاد خواهد شد. با گذشت زمان، عملکرد عضلات دور چشم در نتیجه لبخند زدن و نمایش احساس در صورت باعث ایجاد چین و چروک‌های محدود بر روی پوست شده و به تدریج این چین و چروک‌ها به خطوط عمیق تبدیل می‌شوند. در حقیقت خطوط پاکلاغی در افراد جوان فقط هنگام لبخند زدن مشاهده می‌شود، اما افزایش سن باعث تقویت و تشدید این خطوط شده و در ادامه خطوط پاکلاغی دائمی خواهند شد.

افراد مناسب برای درمان چین و چروک دور چشم


افراد مناسب برای استفاده از این درمان آقایان و خانم‌هایی هستند که در سنین بین 35 تا 60 سالگی قرار داشته و به دنبال حداقل کردن علائم پیری در نواحی اطراف چشم‌ها و رفع چروک دور چشم خود هستند. در حقیقت فرآیند ایجاد چین و چروک در نواحی اطراف چشم این افراد آغاز شده و به همین خاطر فرد به دنبال از بین بردن تاثیرات منفی ناشی از افزایش سن بر روی صورت و نواحی اطراف چشم‌های خود می‌باشد.

از طرف دیگر خانم‌های باردار یا شیرده و افرادی که دارای مشکلات سلامتی بوده یا داروهای خاص مصرف می‌کنند، برای استفاده از این درمان مناسب نیستند. به همین خاطر لازم است با پزشک درباره سوابق بیماری و وضعیت سلامتی به صورت دقیق صحبت شود تا به این ترتیب پزشک بتواند تصمیم مناسب درباره استفاده از این درمان برای فرد اتخاذ کند.

روش‌های درمان زیبایی برای رفع چین و چروک دور چشم


اجتناب کامل از ایجاد چین و چروک دور چشم به طور کامل ممکن نیست و در بسیاری از موارد غیرممکن است. در واقع، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سابقه سیگار کشیدن باعث می‌شود علائم پیری در ناحیه صورت زودتر ظاهر شود یا این علائم شدیدتر باشند. علاوه بر این، فرد نمی‌تواند تأثیرات پیری را بر وضعیت ظاهری خود متوقف کند. همچنین، کاهش ترشح کلاژن و الاستین در پوست به دلیل پیری اجتناب‌ناپذیر است و این عامل اصلی ایجاد چین و چروک در ناحیه زیر چشم‌ها می‌باشد.

با این حال، نیازی به تحمل این شرایط و قبول آن نیست! در حال حاضر، جراحان زیبایی می‌توانند به شما کمک کنند تا از طریق روش‌های مختلف، چروک‌های دور چشم را درمان کنید و آن‌ها را از بین ببرید. در ادامه، بهترین روش‌های موجود برای رفع چین و چروک دور چشم توضیح داده می‌شود.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی می‌تواند به از بین بردن چین و چروک‌های سطحی ایجاد شده در پوست از طریق لایه‌برداری آن کمک کند. هنگامی که فرد برای لایه‌برداری شیمیایی به مطب پزشک مراجعه می‌کند، ابتدا از یک نوع محلول اسیدی بر روی پوست استفاده شده و با از بین رفتن لایه‌های روی پوست، لایه‌های جدید و صاف زیر پوست نمایان خواهد شد. به این ترتیب لایه قدیمی و فرسوده پوست زیر چشم برداشته شده و فرد با کاهش چین و چروک‌های زیر چشم به صورت چشمگیر مواجه خواهد شد.

علاوه بر ساده بودن این درمان، نیازی به استفاده از بی‌حسی برای این درمان نیست و طول مدت بهبودی بیمار در هنگام استفاده از این روش در سطح حداقل خواهد بود. علاوه بر این در موارد خاص می‌توان برای افراد از لایه‌برداری‌های شیمایی عمیق‌تر استفاده کرده که نیازمند بی‌هوشی عمومی و انجام در یک مرکز جراحی است.

تزریق ژل

تزریق ژل برای از بین بردن چین و چروک‌های ایجاد شده زیر چشم‌ها مناسب‌تر است. از سوی دیگر تزریق بوتاکس می‌تواند عضلات را ریلکس کند، اما نمی‌تواند باعث پر کردن چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی پوست شود. به این ترتیب استفاده از تزریق ژل به همراه تزریق کلاژن می‌تواند یکی از بهترین روش‌های درمان قابل استفاده برای رفع چین و چروک‌ها و مشکلات ظاهری ایجاد شده دور چشم باشد.

تزریق ژل می‌تواند ناودان اشک را پر کرده و باعث حذف سیاهی زیر چشم و چین و چروک‌های آن با استفاده از ژل‌های مبتنی بر هیالورونیک اسید شود. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد. به این ترتیب به جای پر کردن پوست با مواد غیر طبیعی، هیالورونیک اسید می‌تواند با جذب آب اثربخشی لازم را در ارتباط با بازیابی ظاهر پوست به همراه داشته باشد. این روش می‌تواند ظاهر طبیعی برای نواحی دور چشم ایجاد کرده و چین و چروک‌ها و فرورفتگی ایجاد شده زیر چشم را با آب پر کند. هزینه درمان چروک دور چشم با تزریق ژل بسته به میزان ژل تزریقی در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

تزریق چربی

نتایج روش تزریق چربی مشابه تزریق ژل است، اما این نتایج بلند مدت و ماندگار می‌باشد. به این منظور چربی مورد نیاز برای تزریق در ناحیه زیر چشم‌ها از بدن خود فرد همچون ناحیه ران و باسن گرفته می‌شود. به همین خاطر، بدن واکنش منفی به سلول‌های چربی نشان نداده و طول مدت دوام و ماندگاری نتایج بیشتر خواهد بود. پس از تزریق چربی بیمار می‌تواند با بهبود چشمگیر ظاهر چشم‌های خود با گذشت شش تا نه ماه از درمان مواجه شده و به این ترتیب بسیاری از مشکلات ظاهری در ناحیه چشم‌ها بهبود یافته و برطرف خواهد شد.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس می‌تواند به رفع چین و چروک‌های دور چشم کمک کند، اما نتایج حاصل از این کار فقط چند ماه دوام و ماندگاری دارد. این درمان می‌تواند عضلات اطراف چشم را ریلکس کرده و یک ظاهر صاف‌تر و مناسب‌تر برای آنها ایجاد کند. به همین خاطر لازم است در مورد امکان استفاده از این روش با پزشک متخصص صحبت شود. مقدار بوتاکس تزریق شده به نواحی دور چشم در این حالت از اهمیت خاص برخوردار است. در حقیقت تزریق مقدار زیاد بوتاکس می‌تواند بیمار را با افتادگی پلک و مشکلات ظاهری جدید مواجه نماید.

لیزر درمانی

جوان‌سازی با استفاده از لیزر، یک روش قطعی برای درمان چین و چروک‌های دور چشم است. در این روش، از انرژی لیزر برای لایه‌برداری پوست و تحریک تولید کلاژن استفاده می‌شود. این درمان به صورت غیرجراحی بر روی بیمار انجام می‌شود و یکی از روش‌های مطمئن‌تر برای رسیدن به پوستی بدون چین و چروک دور چشم است. این روش به خصوص برای حذف چین و چروک‌های ریز در این ناحیه مناسب است، اما بهتر است قبل از استفاده از آن، با یک پزشک متخصص مشورت شود.

عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک 

در طول عمل جراحی بلفاروپلاستی، جراح بافت چربی و عضله اضافی را از ناحیه دور چشم خارج کرده و با رفع افتادگی پوست، ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تر برای فرد ایجاد می‌کند. در بهترین شرایط، بلفاروپلاستی می‌تواند تاثیر چشمگیر بر ظاهر چشم‌های فرد داشته باشد.

از چه روش‌های دیگری می‌توان برای رفع چین و چروک دور چشم استفاده کرد؟


روش‌های درمان زیبایی جدید برای رفع چین و چروک دور چشم هنگامی کامل‌تر و موثرتر خواهند بود که روش‌های غیر جراحی معمول به همراه سایر روش‌ها برای دستیابی به نتایج مورد نظر استفاده شود. این روش‌ها شامل لیفت صورت، آندوسکوپی برای لیفت پیشانی، لیفت ابرو، بلفاروپلاستی وجوانسازی پوست است.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ