آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

درمان سیاهی زیر چشم با جراحی، لیزر و تزریق دور چشم

فهرست مطالب

سیاهی و تیرگی زیر و دور چشم و گودی زیر چشم مشکلی بسیار شایع است که ممکن است هر کسی به آن مبتلا شود. این مشکل باعث می‌شود ظاهر شخص، خسته و بی‌رمق به نظر برسد که این امر می‌تواند از جذابیت فرد نزد دیگران بکاهد. سیاهی‌ و تیرگی زیر چشم دایره‌ای است که در دورتادور بافت چشم شکل می‌گیرد و بیشتر به‌طور هلالی شکل در زیر چشم‌ها پدیدار می‌شود. برخی نیز ممکن است متوجه این امر شوند که سیاهی دور چشم‌شان به سمت درون یا بیرون گوشه‌های چشم‌شان رفته، که در نتیجه به نظر می‌رسد که چشم‌هایشان به داخل سرشان فرو رفته است.

 

دکتر جمیلی، به منظور به حداکثر رساندن نتیجه زیبایی و کمک به رفع نگرانی‌ها مربوط به پف زیر چشم، سیاهی و تیرگی‌های زیر چشم و ظاهر خسته و بی‌رمق چشم‌ها، ترکیبی از گزینه‌های درمانی را ارائه می‌دهد.برای مشاوره تخصصی با دکتر با تلفن ۰۲۱۸۸۰۲۵۴۳۵ تماس بگیرید.

علت‌ها و دلایل تیرگی و سیاهی دور چشم


علت‌ها و دلایل تیرگی و سیاهی دور چشم

تجمع بیش از حد رنگ‌دانه‌ها (هیپرپیگمانتاسیون)

درجه رنگ دانه پوست امری ژنتیکی است و نژادهای خاصی را وجود می‌آورد که صرف‌نظر از عوامل خارجی، برای تولید رنگ‌دانه‌های ملانین در پوست‌شان مستعدتر هستند.

ژنتیک

مانند بسیاری دیگر از عوارض پوست، سیاهی‌و تیرگی دور چشم هم متأسفانه از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود.

آلرژی

یکی از علل بروز سیاهی و گودی چشم به خاطر آلرژی است. دکتر جمیلی با درمان آلرژی مربوط به بینی و سینوس‌ها که با کمک اسپری‌های داخل بینی و قرص‌های ضد آلرژی انجام می­شود، تا حدود زیادی این مشکل را برطرف می­کند.

خستگی و خواب بیش از حد

مهمترین دلیل سیاهی‌ زیر چشم در واقع نداشتن خواب کافی است. علاوه بر کم خوابی، خوابیدن بیش از حد هم می‌تواند به همان اندازه باعث بدتر شدن تیرگی‌های زیر چشم شود ، خواب منظم میتواند به درمان گودی زیر چشم کمک کند .

از دست دادن حجم بدن بر اثر پیری

همان‌طور که سن ما بالا می‌رود تولید کلاژن در پوست ما کاهش می‌یابد و به همین دلیل است که پوست ما نازک می‌شود و قابلیت کشسانی آن کاهش پیدا می‌کند. و همین امر علت گودی زیر چشم می باشد.

نازک‌شدن پوست زیر چشم

پلک‌ها نازک‌ترین پوست بدن هستند و با بالا رفتن سن، به‌طور طبیعی پوست نازک‌تر می‌شود. این پوشش نیمه شفاف تنها پرده‌ی نازک برای تاریکی، ساختارهایی زيرين آن، از قبیل عضلات و رگ‌ها است.

مصرف دخانیات

مصرف دخانیات باعث مشکلات قلبی عروقی ، منقبض شدن رگ‌های خونی، ضعیف شدن گردش خون و در نتیجه باعث تیره‌تر و  برجسته‌تر شدن شریان‌های خون می‌شوند.

مصرف کافئین و الکل

مصرف بیش از حد کافئین و الکل باعث کم آبی بدن شده، که منجر به تورم رگ‌های خون خواهد شد.

سوء تغذیه

سیاهی زیر چشم و گودی زیر چشم (همراه با علائم دیگر) ممکن است نشانه‌ی فقر آهن و کم خونی باشد.

درمان سیاهی زیر چشم توسط دکتر جمیلی


درمان سیاهی زیر چشم توسط دکتر جمیلی

اگر میخواهید بهترین روش درمان برای سیاهی دور چشم خود را انتخاب کنید، از تخصص و تجارب جراحی دکتر جمیلی در این زمینه کمک بگیرید.

لیزر درمانی

امروزه برای برای درمان علت کبودی زیر چشم از لیزر درمانی استفاده می‌شود. فناوری‌های مختلفی از لیزر برای درمان سیاهی‌های زیر چشم تاکنون ارائه شده است که بسته به نوع سیاهی زیر چشم،  انواع مختلف آن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آی‌پی‌اِل (IPL)

کسانی که لکه‌های تیره رنگ زیر چشم دارند (که ‌سبب آن تجمع رنگ‌دانه‌ها در بافت زیر چشم است) می‌توانند از روش آی‌پی‌اِل (IPL) برای رفع گودی زیر چشم استفاده کنند. این فناوری را می‌توان طوری تنظیم و سازگار کرد که بشود از آن برای درمان مشکل تجمع رنگ‌دانه‌ها در بافت پوست نیز کمک گرفت.

لیزر درمانی رگ‌ها

روش دیگر برای لیزر درمانی سیاهی زیر چشم، استفاده از لیزر درمانی رگ‌ها است. این روش به‌خصوص برای کسانی مفید است که به دلیل قابل مشاهده بودن رگ‌های ز

بازسازی لايه سطحي یر چشم از کبودی آن رنج می‌برند. در این روش می‌توان با تنظیم‌ لیزر، رگ‌ها را بدون ایجاد هیچ صدمه‌ای کوچک کرد.پوست با لیزر فرکشنال

بازسازی پوست صورت با لیزر فرکشنال نیز یکی دیگر از راه‌های محبوب برای درمان سیاهی زیر چشم است که به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این درمان نه‌ تنها به درمان گودی زیر چشم و سیاهی آن کمک می‌کند بلکه باعث از بین رفتن چین و چروک‌ها هم می‌شود و به تحریک تولید کلاژن نیز کمک می‌کند. کسانی که پوست زیر چشم‌شان بسیار نازک یا خیلی ضخیم است  می‌توانند از این روش استفاده کنند.

تزریق ژل

گودی چشم می‌تواند باعث ایجاد سیاهی زیر چشم یا بدتر شدن آن شود. برای درمان سیاهی زیر چشم که به سبب قابل مشاهده بودن رگ‌های خونی یا کبودی زیر چشم به وجود آمده‌اند، می‌توان از تزریق ژل زیر چشم برای درمان استفاده کرد. ژل‌ها باعث ناپدید شدن سیاهی‌های زیر چشم می‌شوند. مزیت دیگر استفاده از ژل‌های تزریقی کمک به درمان گودی چشم و سیاهی زیر چشم ها به طور هم‌زمان است.

تکنیک تزریق ژل از طریق مجرای اشکی

درمان با تکنیک تزریق ژل از طریق مجرای اشکی نه تنها فرورفتگی را بهبود می‌دهد بلکه به ضخیم شدن پوست زیر چشم نیز کمک می‌کند و باعث می‌شود رگ‌های خونی تیره رنگ زیر چشم کمتر به چشم بیایند. ژل‌های تزریقی  با استفاده از یک سوزن نوک تیز و ضخیم (به نام کانولا) در مقادیر کم و در مکان‌هایی دقیق و مشخص در پوست تزریق می‌شوند. پس از  آن پزشک برای دسترسی به نتایج بهتر، ناحیه تزریق را ماساژ می‌دهد.

تزریق چربی برای گودی چشم‌ها

تزریق چربی روشی معمول برای اصلاح حالت تورفتگی چشم‌هایی است که به سبب نازکی پوست به وجود آمده‌اند. تزریق چربی روشی است برای  انتقال سلول‌های چربی اضافی از یک بخش از بدن به بخش دیگری از آن است. بسیاری از افراد با درمان گودی چشم با تزریق چربی مشکل تورفتگی چشم‌هایشان رفع می‌شود زیرا رفع گودی دور چشم حالت جوانی  چشم‌هایشان را به آن‌ها بازمی‌گرداند.

بلفاروپلاستی تحتانی یا جراحی پلک پایینی

جراحی پلک پایینی یا دقیقاً به عنوان یک بلفاروپلاستی سنتی (جراحی معمول پلک چشم) یا به عنوان “لیفت چشم” یعنی تنها برای بالا کشیدن زیر چشم انجام می‌شود. با انجام این روش چربی‌های انباشته شده در زیر چشم از بین می‌روند در نتیجه پف چشم کمتر شده، چشم بالا کشیده می‌شود و از میزان سایه زیر چشم نیز کاسته می‌شود.

دو نوع جراحی زیر چشم وجود دارد:

  • جراحی از طریق ملتحمه (Transconjunctival) یکی از روش‌های جراحی پلک پایینی است که در آن جراح شکافی را در پشت پلک پایینی ایجاد کرده و چربی را از آن ناحیه برداشته و یا در آن چربی تزریق می‌کند.
  • روش دیگر جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی است. در این روش شکافی 1 تا 2 میلی‌متری در زیر مژه پلک تحتانی ایجاد می‌شود. این روش راه‌حلی مناسب برای کسانی است که پوست اضافی زیر چشم دارند.

لایه برداری‌ شیمیایی

در این روش خاص، از عمق میانی پوست برای هدف قرار دادن رنگ‌دانه‌های سیاه رنگ ناحیه حساس دور چشم لایه برداری‌ انجام می‌گیرد و فرقی ندارد که پوست از چه نوعی باشد.

هزینه


هزینه درمان سیاهی چشم به دلیل تنوع روش‌هایی که در درمان سیاهی چشم برای هر بیمار به کار گرفته می­شود، بسیار متفاوت است.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ