آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

درمان سیاهی زیر چشم با جراحی، لیزر و تزریق دور چشم

درمان سیاهی زیر چشم با جراحی، لیزر و تزریق دور چشم

فهرست مطالب

مشکل سیاهی و تیرگی زیر و دور چشم، یک مسئله بسیار رایج است که ممکن است هر فردی با آن مواجه شود. این مشکل باعث می‌شود ظاهر شخص، خسته و بی‌انرژی به نظر برسد و می‌تواند به جذابیت شخص در نظر دیگران ضربه بزند. سیاهی و تیرگی زیر چشم، در ناحیه اطراف بافت چشم شکل می‌گیرد و به‌طور عمده به صورت هلالی در زیر چشم‌ها قابل مشاهده است. برخی افراد ممکن است متوجه شوند که سیاهی و تیرگی دور چشمشان به سمت داخل یا بیرون گوشه‌های چشمشان گسترش یافته است، در نتیجه به نظر می‌رسد که چشم‌هایشان به داخل سرشان فرو رفته است.

دکتر جمیلی، به منظور به حداکثر رساندن نتیجه زیبایی و کمک به رفع نگرانی‌ها مربوط به پف زیر چشم، سیاهی و تیرگی‌های زیر چشم و ظاهر خسته و بی‌رمق چشم‌ها، ترکیبی از گزینه‌های درمانی را ارائه می‌دهد.برای مشاوره تخصصی با دکتر با تلفن ۰۲۱۸۸۰۲۵۴۳۵ تماس بگیرید.

علت‌ها و دلایل تیرگی و سیاهی دور چشم


علت‌ها و دلایل تیرگی و سیاهی دور چشم

تجمع بیش از حد رنگ‌دانه‌ها (هیپرپیگمانتاسیون)

درجه رنگ دانه پوست امری ژنتیکی است و نژادهای خاصی را وجود می‌آورد که صرف‌نظر از عوامل خارجی، برای تولید رنگ‌دانه‌های ملانین در پوست‌شان مستعدتر هستند.

ژنتیک

مانند بسیاری دیگر از عوارض پوست، سیاهی‌و تیرگی دور چشم هم متأسفانه از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود.

آلرژی

یکی از علل بروز سیاهی و گودی چشم به خاطر آلرژی است. دکتر جمیلی با درمان آلرژی مربوط به بینی و سینوس‌ها که با کمک اسپری‌های داخل بینی و قرص‌های ضد آلرژی انجام می­شود، تا حدود زیادی این مشکل را برطرف می­کند.

خستگی و خواب بیش از حد

مهمترین دلیل سیاهی‌ زیر چشم در واقع نداشتن خواب کافی است. علاوه بر کم خوابی، خوابیدن بیش از حد هم می‌تواند به همان اندازه باعث بدتر شدن تیرگی‌های زیر چشم شود ، خواب منظم میتواند به درمان گودی زیر چشم کمک کند .

از دست دادن حجم بدن بر اثر پیری

همان‌طور که سن ما بالا می‌رود تولید کلاژن در پوست ما کاهش می‌یابد و به همین دلیل است که پوست ما نازک می‌شود و قابلیت کشسانی آن کاهش پیدا می‌کند. و همین امر علت گودی زیر چشم می باشد.

نازک‌شدن پوست زیر چشم

پلک‌ها نازک‌ترین پوست بدن هستند و با بالا رفتن سن، به‌طور طبیعی پوست نازک‌تر می‌شود. این پوشش نیمه شفاف تنها پرده‌ی نازک برای تاریکی، ساختارهایی زيرين آن، از قبیل عضلات و رگ‌ها است.

مصرف دخانیات

مصرف دخانیات باعث مشکلات قلبی عروقی ، منقبض شدن رگ‌های خونی، ضعیف شدن گردش خون و در نتیجه باعث تیره‌تر و  برجسته‌تر شدن شریان‌های خون می‌شوند.

مصرف کافئین و الکل

مصرف بیش از حد کافئین و الکل باعث کم آبی بدن شده، که منجر به تورم رگ‌های خون خواهد شد.

سوء تغذیه

سیاهی زیر چشم و گودی زیر چشم (همراه با علائم دیگر) ممکن است نشانه‌ی فقر آهن و کم خونی باشد.

درمان سیاهی زیر چشم توسط دکتر جمیلی


درمان سیاهی زیر چشم توسط دکتر جمیلی

اگر میخواهید بهترین روش درمان برای سیاهی دور چشم خود را انتخاب کنید، از تخصص و تجارب جراحی دکتر جمیلی در این زمینه کمک بگیرید.

لیزر درمانی

امروزه برای برای درمان علت کبودی زیر چشم از لیزر درمانی استفاده می‌شود. فناوری‌های مختلفی از لیزر برای درمان سیاهی‌های زیر چشم تاکنون ارائه شده است که بسته به نوع سیاهی زیر چشم،  انواع مختلف آن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آی‌پی‌اِل (IPL)

کسانی که لکه‌های تیره رنگ زیر چشم دارند (که ‌سبب آن تجمع رنگ‌دانه‌ها در بافت زیر چشم است) می‌توانند از روش آی‌پی‌اِل (IPL) برای رفع گودی زیر چشم استفاده کنند. این فناوری را می‌توان طوری تنظیم و سازگار کرد که بشود از آن برای درمان مشکل تجمع رنگ‌دانه‌ها در بافت پوست نیز کمک گرفت.

لیزر درمانی رگ‌ها

یک روش دیگر برای درمان سیاهی زیر چشم، استفاده از لیزر درمانی روی رگ‌ها است. این روش به‌ویژه برای افرادی که رگ‌های زیر چشمشان قابل مشاهده هستند و از آن رنج می‌برند، مفید است. با استفاده از تنظیمات لیزر، می‌توان رگ‌ها را بدون ایجاد آسیب قابل توجهی کوچک کرد.

علاوه بر این، یک روش دیگر که به طور گسترده‌ای برای درمان سیاهی زیر چشم استفاده می‌شود، بازسازی پوست صورت با استفاده از لیزر فرکشنال است. این روش نه تنها به درمان سیاهی زیر چشم و گودی آن کمک می‌کند، بلکه باعث کاهش چین و چروک‌ها می‌شود و به تحریک تولید کلاژن نیز کمک می‌کند. افرادی که پوست زیر چشمشان بسیار نازک یا بسیار ضخیم است، می‌توانند از این روش بهره ببرند.

تزریق ژل

گودی چشم می‌تواند باعث ایجاد سیاهی زیر چشم یا بدتر شدن آن شود. برای درمان سیاهی زیر چشم که به سبب قابل مشاهده بودن رگ‌های خونی یا کبودی زیر چشم به وجود آمده‌اند، می‌توان از تزریق ژل زیر چشم برای درمان استفاده کرد. ژل‌ها باعث ناپدید شدن سیاهی‌های زیر چشم می‌شوند. مزیت دیگر استفاده از ژل‌های تزریقی کمک به درمان گودی چشم و سیاهی زیر چشم ها به طور هم‌زمان است.

تکنیک تزریق ژل از طریق مجرای اشکی

درمان با تکنیک تزریق ژل از طریق مجرای اشکی نه تنها فرورفتگی را بهبود می‌دهد بلکه به ضخیم شدن پوست زیر چشم نیز کمک می‌کند و باعث می‌شود رگ‌های خونی تیره رنگ زیر چشم کمتر به چشم بیایند. ژل‌های تزریقی  با استفاده از یک سوزن نوک تیز و ضخیم (به نام کانولا) در مقادیر کم و در مکان‌هایی دقیق و مشخص در پوست تزریق می‌شوند. پس از  آن پزشک برای دسترسی به نتایج بهتر، ناحیه تزریق را ماساژ می‌دهد.

تزریق چربی برای گودی چشم‌ها

تزریق چربی روشی معمول برای اصلاح حالت تورفتگی چشم‌هایی است که به سبب نازکی پوست به وجود آمده‌اند. تزریق چربی روشی است برای  انتقال سلول‌های چربی اضافی از یک بخش از بدن به بخش دیگری از آن است. بسیاری از افراد با درمان گودی چشم با تزریق چربی مشکل تورفتگی چشم‌هایشان رفع می‌شود زیرا رفع گودی دور چشم حالت جوانی  چشم‌هایشان را به آن‌ها بازمی‌گرداند.

بلفاروپلاستی تحتانی یا جراحی پلک پایینی

جراحی پلک پایینی، یا به عبارت دقیقتر، بلفاروپلاستی پلک پایینی، یک روش جراحی است که به منظور بالا کشیدن زیر چشم انجام می‌شود. این روش معمولاً به عنوان “لیفت چشم” شناخته می‌شود. با انجام این روش، چربی‌های تجمع یافته در زیر چشم کاهش می‌یابند و به همین ترتیب پف چشم کمتر می‌شود، چشم بالاتر قرار می‌گیرد و سایه زیر چشم نیز کاهش می‌یابد.

دو نوع جراحی زیر چشم وجود دارد.

  • اولین روش جراحی، جراحی از طریق ملتحمه (Transconjunctival) است. در این روش، جراح یک شکاف در پشت پلک پایینی ایجاد می‌کند و چربی را از این منطقه برداشت یا در آن تزریق می‌کند.
  • روش دیگر جراحی زیر چشم، بلفاروپلاستی است. در این روش، یک شکاف با طول 1 تا 2 میلی‌متر در زیر مژه پلک تحتانی ایجاد می‌شود. این روش برای افرادی که پوست اضافی در زیر چشم دارند، یک راه‌حل مناسب است.

لایه برداری‌ شیمیایی

در این روش خاص، از عمق میانی پوست برای هدف قرار دادن رنگ‌دانه‌های سیاه رنگ ناحیه حساس دور چشم لایه برداری‌ انجام می‌گیرد و فرقی ندارد که پوست از چه نوعی باشد.

هزینه


هزینه درمان سیاهی چشم به دلیل تنوع روش‌هایی که در درمان سیاهی چشم برای هر بیمار به کار گرفته می­شود، بسیار متفاوت است.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ