آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

جوان سازی و رفع چین و چروک پوست دست: تزریق چربی، لیزر و سایر روش‌ها

فهرست مطالب

با گذشت سن، پوست دست‌های ما نیز تحت تأثیر تغییرات قرار می‌گیرد و به همان اندازه که پوست صورت پیر و شل می‌شود، پوست دست‌ها نیز شبیه به آن تغییر می‌کند. این تغییرات شامل شل شدن و نازک شدن پوست است و باعث مشهود شدن بیشتر تاندون‌ها و رگ‌های دست می‌شود. جوان‌سازی پوست دست یک روش درمانی ترمیمی است که از ترکیبی از تزریق ژل، لیزر درمانی و روش‌های دیگر برای افزایش چگالی پوست دست و بهبود ظاهر کلی آن استفاده می‌کند.

از آنجا که درمان و بهبودی پوست دست‌ها به طور ویژه در بین زنان اغفال می‌شود، پوست دست‌ها به سرعت پیر می‌شود و نشانه‌های پیری روی پوست آنها زودتر و مشهودتر از پوست صورت ظاهر می‌شود. هیچ زنی نمی‌خواهد در هنگام دست دادن یا انجام فعالیت‌های روزمره، سن و سال خود را از طریق ظاهر پوست دستشان فاش کنند. به همین دلیل، جوان‌سازی پوست دست‌ها روشی محبوب برای مقابله با نشانه‌های پیری و علائم افزایش سن است.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی طیف وسیعی از روش‌های درمانی را برای بهبود ظاهر پوست دست‌ها به کار می‌بندند. در جلسه مشاوره شما می‌توانید با بحث و تبادل‌نظر با متخصصین ما در مورد انتظارات خود از انجام این فرایندها ترکیبی از مناسب‌ترین روش‌ها را انتخاب کنید. اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید می‌توانید با شماره‌های 02188333259 02188334029  تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده ارائه خدمات مشاوره یا رزرو نوبت هستند.


علت پیری پوست دست 


دست‌ها هر روز در معرض عوامل محیطی و تابش نور خورشید قرار دارند و به همین دلیل پوست پشت دست نازک‌تر شده و آثار پیری روی آن سریع‌تر از قسمت‌های دیگر بدن دیده می‌شود. چین و چروک‌های روی پوست، لکه‌های قهوه‌ای ناشی از افزایش سن، خشکی و خشن شدن پوست و برجسته شدن عروق را می‌توان به کمک روش‌های درمانی جوان سازی پوست دست مناسب تحت درمان قرار داد. خوشبختانه، روش‌های درمانی مختلفی برای جوان‌سازی دست‌ها و بازگرداندن رنک و بافت جوانی آن وجود دارد.

درمان چین و چروک‌ها با تزریق 


تزریق ژل 

پوست دست نیز در فرایندهای طبیعی افزایش سن نازک شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. بافت آن خشک و ناهموار شده و خطوط و چین و چروک‌های ریز روی آن نمایان می‌شود. بافت زیر جلدی دست، حجم خود را از دست داده و در نتیجه عروق، برجسته‌تر و پیرتر به نظر می‌رسند. دست‌ها نیز استخوانی‌تر به نظر می‌رسند. در نتیجه، پوست خاصیت ارتجاعی، لطافت و درخشندگی خود را از دست می‌دهد، اما امروزه با استفاده از روش‌های درمانی جوان سازی پوست دست ساده مانند تزریق ژل در پوست دست‌ها که روشی عالی برای درمان چین و چروک‌ها و خطوط روی پوست است می‌توان پوست دست را تقویت نمود. این روش درمانی علاوه بر این که باعث چاق شدن و پر شدن پوست می‌شود، به دلیل خاصیت اسید هیالورانیک، رطوبت بیشتری نیز جذب دست شده و دست در ناحیه درمان شده چاق‌تر و لطیف‌تر به نظر می‌رسد.

تزریق چربی 

تزریق چربی به دست یک روش عالی با نتایج پردوام برای بازگرداندن زمان و از بین بردن اثرات پیری روی دست‌ها است. در روش “حداقل دسترسی” از مقادیر کمی از چربی برداشته‌شده از قسمت‌های دیگر بدن خود بیمار استفاده می‌شود تا نازک شدن پوست پشت دست درمان شده و دست‌ها چاق‌تر شوند و برجستگی عروق روی دست‌ها کمتر به نظر برسند.

نحوه انجام فرایند 

انتقال چربی اتولوگ یک روش دو مرحله‌ای است که با برداشتن چربی‌های موضعی از برخی از قسمت‌های بدن (معمولاً ران‌ها، باسن یا قسمت میانی بدن) آغاز می‌شود. این کار معمولاً به کمک روش لیپوساکشن انجام می‌شود. لیپوساکشن یک روش کم تهاجمی است که در آن از یک لوله باریک به نام کانولا برای تجزیه سلول‌های چربی و مکش آن به سمت بیرون از بدن استفاده می‌شود. چربی تخلیص شده و برای تزریق در دست‌ها آماده می‌شود. مزایای این روش جوان سازی پوست دست عبارتند از:

  • به دلیل استفاده از سلول‌های بدن خود بیمار، نتایج حاصله طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.
  • به دلیل انجام عمل لیپوساکشن، بدن خوش‌فرم تر می‌شود.
  • اگر مقدار کافی چربی از قسمت‌های مختلف بدن برداشته شود می‌توان در یک جلسه درمانی قسمت‌های بیشتری از بدن را تحت درمان قرار داد.
  • دوره بهبودی پس از انجام این فرایند کوتاه بوده و خطرات احتمالی یا عوارض جانبی ندارد.

درمان لکه‌های ناشی از افزایش سن و اثرات آفتاب‌سوختگی


 کرم‌های موضعی 

استفاده از کرم‌های موضعی مانند هیدروکوئینون، اسیدهای گلیکولیک و رتینوئیدها برای درمان لکه‌های تیره و چین و چروک‌های پوست رایج است. اما این کرم‌ها در صورت استفاده پیشگیرانه، می‌توانند اثربخشی بهتری داشته باشند. اگر پوست شما دارای چین و چروک است و لکه‌های تیره روی آن شکل گرفته است، این روش می‌تواند از تشدید این مشکلات پیشگیری کند. اگر هنوز این تغییرات روی پوست شما مشهود نشده‌اند، با استفاده از این کرم‌ها می‌توانید ظهور این مشکلات را به تعویق بیاندازید. اما اگر روی پوست شما مشکلی وجود دارد که شما را ناراحت می‌کند، احتمالاً استفاده از این کرم‌ها نتایج قابل توجهی در جوان‌سازی پوست نخواهد داشت و احساس رضایت شما را فراهم نخواهد کرد.

میکرودرم ابریژن 

میکرودرم ابریژن یک روش درمانی سطحی است که دران با استفاده از اکسید آلومینیوم، لایه بیرونی پوست مرده برداشته شده و در نتیجه سطح پوست لطیف‌تر می‌شود. این فرایند در حدود 30 دقیقه انجام می‌شود و بیمار می‌تواند بلافاصله پس از انجام فرایند به فعالیت‌های روزمره خود مشغول شود. در این روش فقط سلول‌های سطحی پوست برداشته شده و در نتیجه زخمی روی پوست ایجاد نمی‌شود. میکرودرم ابریژن یک روش درمانی مفید برای پوست‌های با بافت و پیگمنتیشن سالم است. عموماً برای دست‌یابی به نتایج مطلوب بیش از 12 جلسه درمانی مورد نیاز است.

روش درمان نور پالسی پرتوان (لیزر آی پی آل)

در روش درمانی لیزر ای پی آل از پرتو نور پالسی پرتوان برای درمان لکه‌ها، عروق عنکبوتی و چین و چروک‌های پوست استفاده می‌شود و پوست لطیف‌تر، شاداب‌تر و شفاف‌تری می‌شود. انجام این روش جوان سازی پوست دست دردی به همراه ندارد یا اگر دردی باشد بسیار جزئی است. برای انجام روش درمانی لیزر آی پی آل از طول موج‌های چندگانه نور برای تولید کلاژن و از بین بردن اختلالات سطحی رنگ روی پوست استفاده می‌شود. این روش درمانی برای درمان پیگمنتیشن و تغییرات عروقی بیش از تغییرات بافت پوست مناسب است. دوره بهبودی پس از انجام فرایند آی پی آل روی پوست دست کوتاه بوده و شما قادر خواهید بود پس از انجام این فرایند به فعالیت‌های روزمره خود مشغول شوید. نتایج نهایی جوان‌سازی پوست دست 6 تا 8 هفته پس از سومین جلسه درمانی ظاهر می‌شود.

لایه‌برداری لیزری

لایه‌برداری لیزری یک روش موثر برای حل مشکلات پیگمنتیشن و لکه‌های ناشی از پیری روی پوست دست است. با استفاده از لیزر، می‌توان ضخامت پوست دست را افزایش داده و تولید کلاژن جدید را تحریک کرد. فرایند بهبودی پس از لایه‌برداری لیزری به طور کلی کوتاه است و ممکن است پوست دست در ابتدا کمی پوسته‌پوسته شود. نتایج نهایی این فرایند در حدود 6 ماه پس از انجام آن قابل مشاهده هستند. پزشکان از لیزر بهره می‌برند تا با کنترل دقیق‌تر، چین و چروک‌ها و خطوط پوست را برطرف کنند و لکه‌های تیره را برطرف کنند، تا پوست دست به شکلی لطیف و جوان‌تر تبدیل شود.

مدت زمانی که نیاز به بستری شدن پس از لایه‌برداری لیزری وجود دارد، بسیار کم است (تنها 1 تا 2 روز به دلیل تورم‌های کوچک). بعد از انجام فرایند، شما می‌توانید به محل کار خود بازگردید. بیماران باید تحمل گرما را بلافاصله پس از فرایند داشته باشند و پس از آن، پوست دست تقریباً به مدت 24 ساعت قرمز خواهد بود.

درمان عروق 


اسکلروتراپی

در اسکلروتراپی، مخلوطی از کلرید سدیم و لیدوکائین مستقیماً در عروق روی دست تزریق می‌شود. این کار باعث می‌شود که عروق متورم یا سفید شده و پس از تخریب، سایزان نسبت به دیواره کوچک‌تر شود. پس از انجام این فرایند نیازی به بستری شدن نیست ولی باید چندین جلسه درمانی انجام شود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ