آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

با افزایش سن، پوست دستان ما نیز به اندازه پوست صورت تغییر می‌کند و در نتیجه پوست شل و نازک شده و تاندون‌ها و عروق دست‌ها بیشتر نمایان می‌شود. جوان‌سازی پوست دست یک روش درمانی ترمیمی است که ترکیبی از تزریق ژل، لیزر درمانی و روش‌های درمانی دیگر برای چاق کردن دست و بهبود ظاهر کلی دست‌ها است. از آنجا که درمان پوست دست‌ها به خصوص در میان زنان فراموش می‌شود، دست‌ها زودتر پیر شده و نشانه‌های افزایش سن روی پوست آنها سریع‌تر از پوست صورت نمایان می‌شود. هیچ زنی نمی‌خواهد در حال دست دادن یا در حال انجام کارهای معمولی، سن و سالش از روی ظاهر پوست دستش مشخص شود و به همین دلیل جوان‌سازی پوست دست‌ها یک روش محبوب برای مبارزه با نشانه‌های پیری و افزایش سن است.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی طیف وسیعی از روش‌های درمانی را برای بهبود ظاهر پوست دست‌ها به کار می‌بندند. در جلسه مشاوره شما می‌توانید با بحث و تبادل‌نظر با متخصصین ما در مورد انتظارات خود از انجام این فرایندها ترکیبی از مناسب‌ترین روش‌ها را انتخاب کنید. اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید می‌توانید با شماره‌های 02188333259 02188334029  تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده ارائه خدمات مشاوره یا رزرو نوبت هستند.


علت پیری پوست دست 


دست‌ها هر روز در معرض عوامل محیطی و تابش نور خورشید قرار دارند و به همین دلیل پوست پشت دست نازک‌تر شده و آثار پیری روی آن سریع‌تر از قسمت‌های دیگر بدن دیده می‌شود. چین و چروک‌های روی پوست، لکه‌های قهوه‌ای ناشی از افزایش سن، خشکی و خشن شدن پوست و برجسته شدن عروق را می‌توان به کمک روش‌های درمانی جوان سازی پوست دست مناسب تحت درمان قرار داد. خوشبختانه، روش‌های درمانی مختلفی برای جوان‌سازی دست‌ها و بازگرداندن رنک و بافت جوانی آن وجود دارد.

درمان چین و چروک‌ها با تزریق 


تزریق ژل 

پوست دست نیز در فرایندهای طبیعی افزایش سن نازک شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. بافت آن خشک و ناهموار شده و خطوط و چین و چروک‌های ریز روی آن نمایان می‌شود. بافت زیر جلدی دست، حجم خود را از دست داده و در نتیجه عروق، برجسته‌تر و پیرتر به نظر می‌رسند. دست‌ها نیز استخوانی‌تر به نظر می‌رسند. در نتیجه، پوست خاصیت ارتجاعی، لطافت و درخشندگی خود را از دست می‌دهد، اما امروزه با استفاده از روش‌های درمانی جوان سازی پوست دست ساده مانند تزریق ژل در پوست دست‌ها که روشی عالی برای درمان چین و چروک‌ها و خطوط روی پوست است می‌توان پوست دست را تقویت نمود. این روش درمانی علاوه بر این که باعث چاق شدن و پر شدن پوست می‌شود، به دلیل خاصیت اسید هیالورانیک، رطوبت بیشتری نیز جذب دست شده و دست در ناحیه درمان شده چاق‌تر و لطیف‌تر به نظر می‌رسد.

تزریق چربی 

تزریق چربی به دست یک روش عالی با نتایج پردوام برای بازگرداندن زمان و از بین بردن اثرات پیری روی دست‌ها است. در روش “حداقل دسترسی” از مقادیر کمی از چربی برداشته‌شده از قسمت‌های دیگر بدن خود بیمار استفاده می‌شود تا نازک شدن پوست پشت دست درمان شده و دست‌ها چاق‌تر شوند و برجستگی عروق روی دست‌ها کمتر به نظر برسند.

نحوه انجام فرایند 

انتقال چربی اتولوگ یک روش دو مرحله‌ای است که با برداشتن چربی‌های موضعی از برخی از قسمت‌های بدن (معمولاً ران‌ها، باسن یا قسمت میانی بدن) آغاز می‌شود. این کار معمولاً به کمک روش لیپوساکشن انجام می‌شود. لیپوساکشن یک روش کم تهاجمی است که در آن از یک لوله باریک به نام کانولا برای تجزیه سلول‌های چربی و مکش آن به سمت بیرون از بدن استفاده می‌شود. چربی تخلیص شده و برای تزریق در دست‌ها آماده می‌شود. مزایای این روش جوان سازی پوست دست عبارتند از:

  • به دلیل استفاده از سلول‌های بدن خود بیمار، نتایج حاصله طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.
  • به دلیل انجام عمل لیپوساکشن، بدن خوش‌فرم تر می‌شود.
  • اگر مقدار کافی چربی از قسمت‌های مختلف بدن برداشته شود می‌توان در یک جلسه درمانی قسمت‌های بیشتری از بدن را تحت درمان قرار داد.
  • دوره بهبودی پس از انجام این فرایند کوتاه بوده و خطرات احتمالی یا عوارض جانبی ندارد.

درمان لکه‌های ناشی از افزایش سن و اثرات آفتاب‌سوختگی


 کرم‌های موضعی 

کرم‌های موضعی مانند هیدروکوئینون، اسیدهای گلایکولید یا رتینوئیدها برای درمان لکه‌های تیره و چین و چروک‌های پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند اما این کرم‌ها در صورتی که برای پیشگیری مصرف شوند اثر بهتری خواهند داشت. اگر پوست شما چین و چروک دارد و لکه‌های تیره روی آن شکل گرفته است، با این روش می‌توان از تشدید شدن این عوارض پیشگیری کرد. اگر این آثار هنوز روی پوست شما دیده نشده است، با استفاده از این کرم‌ها می‌توانید به وجود آمدن این عوارض را به تعویق بیندازید اما اگر شما روی پوست خود مشکلی دارید که شما را آزار می‌دهد احتمالاً استفاده از این کرم‌ها جوان سازی دست نتایج چشمگیری به دنبال نخواهد داشت که بتواند باعث رضایت خاطر شما شود.

میکرودرم ابریژن 

میکرودرم ابریژن یک روش درمانی سطحی است که دران با استفاده از اکسید آلومینیوم، لایه بیرونی پوست مرده برداشته شده و در نتیجه سطح پوست لطیف‌تر می‌شود. این فرایند در حدود 30 دقیقه انجام می‌شود و بیمار می‌تواند بلافاصله پس از انجام فرایند به فعالیت‌های روزمره خود مشغول شود. در این روش فقط سلول‌های سطحی پوست برداشته شده و در نتیجه زخمی روی پوست ایجاد نمی‌شود. میکرودرم ابریژن یک روش درمانی مفید برای پوست‌های با بافت و پیگمنتیشن سالم است. عموماً برای دست‌یابی به نتایج مطلوب بیش از 12 جلسه درمانی مورد نیاز است.

روش درمان نور پالسی پرتوان (لیزر آی پی آل)

در روش درمانی لیزر ای پی آل از پرتو نور پالسی پرتوان برای درمان لکه‌ها، عروق عنکبوتی و چین و چروک‌های پوست استفاده می‌شود و پوست لطیف‌تر، شاداب‌تر و شفاف‌تری می‌شود. انجام این روش جوان سازی پوست دست دردی به همراه ندارد یا اگر دردی باشد بسیار جزئی است. برای انجام روش درمانی لیزر آی پی آل از طول موج‌های چندگانه نور برای تولید کلاژن و از بین بردن اختلالات سطحی رنگ روی پوست استفاده می‌شود. این روش درمانی برای درمان پیگمنتیشن و تغییرات عروقی بیش از تغییرات بافت پوست مناسب است. دوره بهبودی پس از انجام فرایند آی پی آل روی پوست دست کوتاه بوده و شما قادر خواهید بود پس از انجام این فرایند به فعالیت‌های روزمره خود مشغول شوید. نتایج نهایی جوان‌سازی پوست دست 6 تا 8 هفته پس از سومین جلسه درمانی ظاهر می‌شود.

لایه‌برداری لیزری

لایه‌برداری لیزری یک روش عالی برای رفع لکه‌های ناشی از افزایش سن و مشکلات پیگمنتیشن است که روی دست‌ها ایجاد می‌شوند. لیزر می‌تواند به ضخیم‌تر شدن پوست دست کمک کرده و گرمایان، تولید کلاژن جدید را در پوست تقویت می‌کند. دوره بهبودی پس از انجام این فرایند کوتاه بوده و ممکن است پوست دست کمی پوسته‌پوسته شود. نتایج نهایی حدود 6 ماه پس از انجام فرایند مشاهده خواهد شد. پزشکان از لیزر استفاده می‌کنند تا بتوانند برداشتن چین و چروک‌ها و خطوط پوست، لکه‌های تیره را با کنترل دقیق‌تری انجام داده تا پوست دست لطیف‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد.
مدت زمان بستری شدن پس از انجام این فرایند ناچیز است (1 تا 2 روز به دلیل تورم‌های جزئی) و شما می‌توانید به محل کار خود بازگردید. بیماران باید 2 ساعت گرما را بلافاصله پس از انجام فرایند تحمل نمایند و پس از آن نیز حدود 24 ساعت پوست دست قرمز خواهد بود.

درمان عروق 


اسکلروتراپی

در اسکلروتراپی، مخلوطی از کلرید سدیم و لیدوکائین مستقیماً در عروق روی دست تزریق می‌شود. این کار باعث می‌شود که عروق متورم یا سفید شده و پس از تخریب، سایزان نسبت به دیواره کوچک‌تر شود. پس از انجام این فرایند نیازی به بستری شدن نیست ولی باید چندین جلسه درمانی انجام شود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ