جوانسازی و کشیدن (لیفتینگ) پوست صورت با آر اف (RF) فرکشنال

شکل صورت ما نقش بسیار مهمی در ظاهر کلی ما دارد. داشتن پوستی سالم و  کشیده و صاف موجب می‌شود که چهره‌ی ما جوانتر و جذابتر باشد. داشتن چهره‌ای خوب یک ویژگی مثبت است اما داشتن صورتی جوان و زیبا موضوع بسیار مهم‌تری است که همیشه از ابتدای تاریخ بشریت و در تمامی جوامع و فرهنگ‌ها مورد توجه بوده و همیشه تلاش‌های بسیاری برای حفظ جوانی و جوانسازی پوست صورت انجام شده و می‌شود. امروزه، روش آر اف فرکشنال نیز درست مانند روش لیزر صورت و دیگر روش‌های غیر تهاجمی جوانسازی پوست، یکی از مهمترین اقدامات‌های انجام شده برای حفظ و بهبود جوانی صورت است.

اگر به دنبال راهی هستید که بدون  صرف هزینه‌های گزاف، انجام جراحی زیبایی، گذراندن دوران بهبودی طولانی و تحمل درد، پوست صورت خود را زیباتر کنید، متخصصین ما در کلینیک پوست و موی رازی، احتمالا روش کشیدن (لیفتینگ) پوست با رادیوفرکوئنسی (آر‌ اف فرکشنال) را به شما پیشنهاد می‌کنند. تاثیرات آر‌ اف فرکشنال بر صورت موجب کاهش چشمگیر عمق چروک‌های صورت، رفع کامل لکه‌های پوستی، سفت‌تر و مستحکم‌تر شدن بافت پوست و جوانی و شادابی بیشتر پوست صورت می‌شود. اگر برای رفع چین وچروک و کشیدن پوست صورت نیاز به مشاوره دارید می‌توانید با شماره‌های  02188333259-02188334029 تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده ارائه خدمات و رزرو نوبت برای شما هستند.

 

آر‌اف فرکشنال


 جوانسازی صورت با رادیوفرکوئنسی یا همان لیزر rf فرکشنال به عنوان یکی از مهمترین پیشرفت‌ها در زمینه‌ی درمان‌های ضدپیری و جوانسازی پوست شناخته می‌شود. این روش درمانی، با سایر تکنولوژی‌های لیزری تفاوت درد و تا عمق بیشتری در پوست نفوذ می‌کند تا تاثیرات بیشتری بر چین و چروک‌های سطحی داشته باشد.

کاربرد‌ها 


RF فرکشنال برای جوانسازی پوست، در موارد زیر به کار می‌رود:

  • کشیدن و لیفت پوست برای کاهشچین و چروک‌های عمقی پوست
  • برای صاف کردن سطح پوست
  • آر‌ اف فرکشنال کاربرد بسیار زیادی برای رفعچین و چروک پیشانی، چین و چروک دور چشم، چروک‌های صورت و  شلی پوست گردن دارد.

افراد مناسب برای این روش


 افرادی که مشکلات پوستی مانند چین و چروک، ترک‌های پوستی یا سلولیت دچار هستند و به دنبال روش درمانی غیرجراحی برای رفع مشکل خود هستند، می‌توانند متقاضی مناسبی برای روش درمانی آر‌ اف فرکشنال باشند. به طور کلی، rf فرکشنال روشی ایمن است که نیازی به گذراندن دوره بهبودی ندارد و خطرات و عوارض جانبی آن، حداقل میزان ممکن هستند. در صورتی که پوست شما دچار شل شدگی و افتادگی یا چین و چروک شده اما همچنان قابلیت ارتجاعی خود را داشته باشد، بنابراین مقدار زیادی از کلاژن یا بافت چربی زیر پوست شما از دست رفته است. این مواد به استحکام بافت پوست و شادابی آن کمک می‌کنند. با روش آر‌ اف فرکشنال این مواد مجددا تولید می‌شوند و ظاهر جوان و شاداب چهره‌ی شما بازیابی می‌شود.

چگونگی انجام آر‌اف فرکشنال 


در روش جوانسازی پوست با آر‌ اف فرکشنال از گرمای کنترل شده برای تحریک بافت‌های خاص بدن به منظور تولید کلاژن بیشتر استفاده می‌شود. پزشک از دستگاه مخصوصی استفاده می‌کند که امواج صوتی با طول موج خاص را تولید می‌کند و این امواج را به سمت نقاط علامت‌گذاری شده روی پوست می‌فرستد. برای محافظت بیشتر از پوست و همچنین راحتی شما ممکن است قبل از فرستادن امواج RF بی‌حس کننده و ژل مخصوص بر روی پوست زده شود. در برخی موارد نیز برای راحتی بیشتر بیمار از ژل خنک کننده بر روی پوست استفاده می‌شود. این روش درمانی بیش از همه برای رفع چین و چروک‌های پوستی،ترک‌های پوستی و سلولیت در نواحی صورت، گردن، شکم، بازوها، ران و باسن مناسب و موثر است

آر‌اف فرکشنال تک‌قطبی و دوقطبی برای صورت 


آر‌اف فرکشنال صورت می‌تواند به دو نوع اصلی تقسیم شود: تک‌قطبی و دوقطبی. آر‌ اف فرکشنال تک قطبی تنها با یک الکترود انجام می‌شود و الکترود جفت آن در ناحیه‌ای بسیار دورتر از الکترود اصلی قرار می‌گیرد. بدین صورت، جریان با شدت بیشتری و تا عمق بیشتری در بافت‌ها نفوذ می‌کند (معمولا تا 20 میلیمتر زیر پوست). این روش برای رفع شل‌شدگی و افتادگی پوست صورت و سلولیت به کار می‌رود. در روش آر‌ اف فرکشنال دوقطبی از دو الکترود استفاده می‌شود که در نزدیکی م قرار داده شده‌اند. در این حالت ایجاد گرمایش در بافت‌های زیرین پوست تنها در عمق 2 الی 4 میلی متری خواهد بود. این روش درمانی معمولا به صورت ترکیبی با سایر روش‌های درمانی پوست مانند لیزر فراکشنال یا IPL به کار می‌رود.

بعد از جلسه درمانی


ممکن است انجام آر‌ اف فرکشنال برای بیمار به خاطر ایجاد حس گرما و سوزش، کمی ناراحت کننده باشد. البته درد و سوزش ناشی از RFفرکشنال با استفاده از سیستم خنک‌کننده‌ی داخلی دستگاه که به صورت اسپری خنک‌کننده است، کنترل می‌شود. بعد از جلسه‌ی درمانی ممکن است ناحیه مورد نظر قرمز و کمی متورم باشد که این حالت ظرف چند هفته برطرف می‌شود. ممکن است بلافاصله بعد از جلسه‌ی درمانی در پوست خود احساس کشیده شدن داشته باشید که این حالت طی چند هفته پس از درمان ادامه خواهد داشت و به تدریج پوست صاف‌تر و شاداب‌تر خواهد شد. نتایج مثبت این روش درمانی می‌تواند تا دو سال ماندگاری داشته باشد. بسیار مهم است که بیماران توصیه‌ها و دستورالعمل‌های پزشک در مورد مراقبت‌های بعد از آر‌ اف فراکشنال به دقت دنبال کنند.

نتایج بلند مدت


نتایج این روش، ماندگاری زیادی دارد چرا که این روش صرفا در سطح پوست انجام نمی‌شود و موجب تولید کلاژن در عمق پوست می‌شود. حالت بهبود یافته‌ی پوست می‌تواند تا دو سال ادامه داشته باشد. اما بیماران قبل از انجام دادن rf فرکشنال باید در نظر داشته باشند که این روش نمی تواند روند پیر شدن پوست را به طور کلی متوقف کند. در مواردی، در صورتی که پزشک یا بیمار لازم بدانند می‌توان آر‌اف فرکشنال را تکرار کرد.

 تعداد جلسات 


تعداد جلسات درمانی به وضعیت پپوست بیمار بستگی دارد. برای انجام آر‌ف فراکشنال بر روی یک ناحیه از صورت، ممکن است حداقل به چهار جلسه‌ی درمانی نیاز باشد که چندین هفته با یکدیگر فاصله دارند. برای نواحی وسیع تر، ممکن است تعداد جلسات درمانی تا 15 جلسه هم برسد. در مواردی نیز بیماران به طور منظم درمان آر‌اف فرکشنال را انجام می‌دهند تا به نتایج طولانی مدت تری دست یابند.

روش‌های جایگزین


لیفت صورت یکی از روش‌های تهاجمی (جراحی) است که در آن پوست اضافه‌ی صورت بریده شده و جدا می‌شود و سپس قسمت برش داده شده، بخیه زده می‌شود. این روش ممکن است بهترین راه برای درمان شل شدگی و افتادگی شدید پوست باشد، چرا که ممکن است آر‌اف فرکشنال نتواند افتادگی پوست را به طور کامل برطرف کند. روش آر‌اف فرکشنال برای افرادی مناسب است که چین و چروک‌های خفیف تا متوسطی در سطح پوست خود دارند. در برخی موارد که انجام لیفت صورت مدنظر است، ممکن است پزشک انجام آر‌اف فرکشنال ، قبل از لیفت را تجویز کند تا پوست بیمار برای تولید کلاژن تحریک شود و بدین ترتیب بعد از انجام جراحی، روند بهبودی بیمار بسیار سریع‌تر خواهد بود.

هزینه


درمان با آر‌ف فراکشنال را می‌توان تنها طی یک جلسه‌ی تکی و یا طی یک سری جلسات درمانی مجزا انجام داد که این موضوع به شرایط  و نیازهای خاص هر بیمار بستگی دارد. هزینه‌ی آر‌اف فرکشنال همچنین به این موضوع بستگی دارد که چه مشکل یا بیماری قرار است درمان شود و کدام ناحیه از بدن تحت درمان قرار می‌گیرد.