جراحی زیبایی و جوانسازی واژن (لابیا پلاستی): روش، مراحل، هزینه

زایمان، افزایش سن و نیروی جاذبه می‌تواند ظاهر اندام تناسلی زنان از جمله لبه کوچک و لبه بیرونی واژن، غلفه و پرینیوم را تغییر دهد. این تغییرات شاملکشیدگی و سست شدن دیواره و لبه‌ی کوچک واژن و نیز افتادگی لبه‌ی بیرونی و برجستگی عانه می‌شود. لابیاپلاستی عملی است که برای اصلاح لبه‌ی بلند و بدفرم واژن انجام می‌گیرد.

اگر فکر می‌کنید لبه‎‌ی واژن شما بیش از حد برجسته، بیرون‌آمده، بدشکل، نامتقارن یا افتاده است، متخصصین کلینیک زیبایی رازی لابیاپلاستی را توصیه می‌کنند. این عمل اندازه‌ی لبه‌ی کوچک واژن را جهت افزایش راحتی کاهش می‌دهد. دلایل زیبایی معمولاً علت ثانویه برای انجام این عمل توسط زنان هستند. عمل زیبایی واژن به ایجاد واژنی با ظاهری جوان‌ و طبیعی کمک می‌کند. شما می‌توانید با متخصصین ما مشورت کنید تا مشخص شود که آیا جراحی زیبایی واژن بهترین درمان برای شما می‌باشد یا خیر. برای دریافت این خدمات یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188333259-02188334029 تماس حاصل نمایید.

به چه علت باید جراحی زیبایی واژن انجام دهیم؟ 


لبه‌ی واژن زنان به صورت لبه‌های داخلی و بیرونی یا کوچک و بزرگ توصیف می‌شوند. لبه‌های کوچک بافت نازک و صافی هستند که واژن را احاطه می‌کنند. لبه‌های بزرگ بافت پُر و گوشتی هستند که اطراف لبه‌های کوچک قرار گرفته‌اند و معمولاً پوشیده از مو می‌باشند.

بلند بودن لبه‌ی کوچک واژن ممکن است بر روی رابطه جنسی و حتی ورزش کردن تاثیر بگذارد و موجب کاهش اعتماد بنفس شود و یا در هنگام ورزش و یا مقاربت باعث درد گردد. علاوه بر این، کشیدگی لبه کوچک می‌تواند بدلیل ایجاد برآمدگی‌های‌ ناخواسته پوشیدن برخی لباس‌های شنا و حمام و شلوار استرج را برای زنان محدود کند. خوشبختانه، عمل جراحی زیبایی و جوانسازی واژن می‌تواند ظاهر لبه‌های واژن را اصلاح و بازیابی کند و موجب جوانی و راحتی در این ناحیه شود.

مزایا 

  • افزایش اعتماد به نفس
  • بهبود ظاهر لبه‌ی کوچک تغییریافته و نامتقارن واژن
  • بازیابی جوانی ظاهر آلت تناسلی زنانه
  • افزایش راحتی در طول ورزش و رابطه جنسی
  • فراهم کردن امکان پوشیدن لباس‌های تنگ از جمبه لباس‌های شنا و شلوار استرج

مشاوره 


پزشک کاملاً درک می‌کند که چگونگی احساسات یک زن درباره‌ی بدن خود می‌تواند بر اعتماد به نفس و حس زنانگی وی تاثیر بگذارد. ما به شما برای دستیابی به نتایج مورد انتظارتان کمک می‌کنیم. در حین مشاوره‌ی عمل زیبایی واژن جراح زمان زیادی را برای صحبت با شما صرف می‌کند و سابقه‌ی کامل پزشکی را بررسی کند. پزشک دلایل شما برای انجام عمل زیبایی واژن را جویا شده، شما را معاینه می‌کند و در صورتی که متقاضی مناسبی برای این جراحی باشید گزینه‌های پیش روی شما با جزییات شرح داده خواهند شد.

فرایند درمان


لابیاپلاستی یک عمل جراحی است که به منظور تغییر اندازه و شکل لبه‌های کوچک واژن انجام می‌گیرد، و معمولاً آن‌ها را کوچک‌تر کرده و یا هر گونه عدم تقارن را اصلاح می‌کند. جراحی زیبایی واژن برای خوش فرم کردن نواحی بیرونی واژن از طریق اصلاح لبه‌های بلند یا غیر یکنواخت طراحی شده است. عمل زیبایی واژن را همچنین می‌توان بر روی لبه‌های بزرگ که لبه‌های گوشتی بیرونی اطراف واژن هستند نیز انجام داد. بسیاری از زنان تمایل دارند که لبه‌های کوچک واژن آنها به اندازه‌ی لبه‌های بزرگ و یا حتی کوچک‌تر از آنها کاهش پیدا کنند. همچنین بسیاری دیگر می‌خواهند که تیرگی پوست لبه‌های کوچک واژن برطرف شود بطوری که ظاهری جوان‌تر و صورتی پیدا کنند. دو تکنیک اصلی برای اصلاح ظاهر لبه‌های کوچک واژن وجود دارد. روش Trim و روش خلفیWedge.

تکنیک برش دادن (Trim)

در روش Trim، جراح یک نوار بلند از لبه‌ی واژن را برش می‌دهد و بافت تیره، بلند و ناخواسته را جدا می‌کند. لبه‌ی بریده شده جهت بهبودی سریع بخیه زده می‌شود. این روش موجب کوچک شدن لبه‌ها شده و با جدا کردن ناحیه ضخیم و تیره‌ی بافت، لبه‌ای کوچک‌تر و جوان‌تر به دست می‌آید. همچنین از طول لبه‌های کوچک کاسته می‌شود به طوری که به کل جذاب‌تری در بین چین‌های طبیعی لبه‌ی بزرگ قرار می‌گیرند.

این روش برای زنانی که لبه‌های بیرونی واژن آنها غیر یکنواخت بوده یا تغییر رنگ داده‌اند، توصیه می‌شود. علاوه بر این یک گزینه بسیار مناسب برای زنانی است که می‌خواهند قسمت غلفه واژن خود را کوچک کنند به طوری که تنها به یک برش برای هر دو عمل نیاز است. در اثر این عمل جای زخم جراحی باقی می‌ماند که می‌تواند حساس باشد. علاوه بر این، ظاهری با رنگ صورتی‌تر در لبه واژن ایجاد می‌شود که برخی از زنان به آن علاقه‌ای ندارند.

تکنیک قدامی Wedge 

دومین روش برای جراحی زیبایی واژن، تکنیک Wedge یا روش V است. این تکنیک اندازه و طول لبه‌های کوچک واژن را با ایجاد برشی به شکل V در بافت ناخواسته، کاهش می‌دهد. جراح برشی ایجاد کرده و یک مقطع V شکل را از بافت لبه واژن در یک سوم میانی یا قدامی لبه جدا می‌کند.

سپس بخش‌های بالایی و پایینی لبه‌ها به هم بخیه زده می‌شوند. در این روش ظاهر لبه واژن حفظ می‌شود و در نتیجه شکلی طبیعی ایجاد شده و در حساسیت این ناحیه نیز تغییری ایجاد نمی‌گردد. این عمل متداول برای زنانی استفاده می شود که می خواهند ظاهر جوان لبه‌های واژن خود را حفظ کنند اما عدم تقارن یا بافت اضافه در لبه واژن از بین برود.

پس از جراحی


عمل زیبایی واژن 1 تا 2 ساعت بطول می‌انجامد. برای اطمینان از راحتی بیمار در حین عمل از بی‌حسی استفاده می‌شود. بیماران می‌توانند انتظار تورم و درد خفیف را برای چند هفته اول پس از جراحی داشته باشند، اما بیشتر زنان می‌توانند ظرف یک هفته به فعالیت‌ و کار خود بازگردند. به منظور اطمینان از بهبودی کامل و مناسب بافت لبه‌های واژن به مدت تقریباً شش هفته ورزش پر فشار و رابطه جنسی توصیه نمی‌شود.

تجربه و تخصص پزشک امکان دستیابی به نتایج مناسب و حفظ حساسیت در لبه‌های کوچک واژن را فراهم می‌کند. در صورتی که این عمل توسط یک جراح بی‌تجربه انجام شود، بسیاری از زنان از ظاهر غیر طبیعی و یا از دست رفتن حس لامسه در ناحیه تحت درمان ناراضی خواهند بود. هر چند پزشکان این عمل را هم به دلایل زیبایی و هم به دلایل عملکری انجام می‌دهند. در نتیجه این عمل ظاهر کلی واژن بهبود پیدا می‌کند در حالی که تلاش می‌شود در حساسیت این ناحیه تغییری ایجاد نشود.

پس از انجام این درمان، اعتماد به نفس در زنان در حین رابطه جنسی افزایش می‌یابد و دردی که قبلاً در اثر ورزش احساس می‌شده نیز برطرف می‌گردد. علاوه بر این، زنان راحت‌تر قادر به پوشیدن لباس‌های تنگ مانند لباس شنا و ساپورت خواهند بود.

آیا جراحی زیبایی واژن موجب درد می‌شود؟ 


برای این روش از بیهوشی موضعی استفاده می‌شود. کل ناحیه واژن بی‌حس شده و در طول جراحی هیچ چیزی احساس نخواهید کرد. در صورتی که نیاز به بیهوشی عمومی باشد توسط جراح توصیه می‌شود و برای آن برنامه‌ریزی خواهد شد. پس از جراحی زیبایی واژن  اگر احساس درد یا ناراحتی داشته باشید با دارو قابل کنترل است. این علائم فقط برای چند روز ماندگار می‌باشند.

خطرات


جراحی زیبایی واژن به طور کلی یک روش بسیار کم‌خطر است و در صورتی که بطور صحیح همراه با تجربه و مراقبت لازم انجام شود موثر و بی‌خطر می‌باشد. با انجام این عمل توسط جراحان کارآزموده و مجرب ما هیچ خطری متوجه شما نخواهد بود. مانند هر جراحی دیگری، برخی خطرات جزئی وجود دارند، از جمله:

  • عفونت
  • خون‌ریزی
  • باز شدن بخیه‌ها
  • ایجاد جای زخم

آیا می‌توان زیبایی واژن را قبل از بارداری انجام داد؟


لابیاپلاستی قطعاً می‌تواند در هر زمانی در زندگی یک زن انجام شود. این جراحی به عنوان عملی برای افزایش کیفیت زندگی انجام می‌گیرد و یک تصمیم شخصی است. انجام جراحی هیچ تاثیری بر بارداری یا روش‌های زایمان نخواهد داشت.

تفاوت بین لابیاپلاستی و واژینوپلاستی چیست؟ 


در حالی که جراحی زیبایی واژن فرایندی برای کاهش اندازه‌ و شکل لبه‌های واژن است، واژینوپلاستی یک عمل جراحی برای سفت کردن واژن می‌باشد،این بدین معنی است که دیواره‌های واژن به منظور جوان‌تر شدن واژن، کوچک‌تر و سفت‌تر می‌شوند. واژینوپلاستی را می‌توان به عنوان یک روش ترمیم واژن در نظر گرفت. تفاوت‌های اصلی آنها این است که عمل زیبایی واژن برای اصلاح ظاهر بیرونی واژن انجام می‌شود در حالی که واژینوپلاستی بخش داخلی واژن را ترمیم می‌کند و درمانی طولانی‌تر همراه با دوره‌ی بهبودی طولانی‌تر و عوارض بیشتر می‌باشد.