آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

جراحی زیبایی لیفت لب برای جوان سازی لب ها

لیفت لب ایتالیایی

فهرست مطالب

با گذشت زمان و پیر شدن، پوست نواحی مختلف بدن ممکن است از جمله ناحیه بینی و بالای لب، افتادگی نمایش دهد. این شرایط به طور خاص در ناحیه بینی و لب بالا قابل مشاهده هستند. با پیدا شدن این مشکل برای فرد، لب بالا نازک‌تر شده و قسمتی از ناحیه صورتی که به لب رنگ ورمیلیون معروف است، کاهش یافته و نامشهود می‌شود. پوست اضافی که در این وضعیت ایجاد می‌شود، می‌تواند حتی باعث پوشاندن بخشی از دندان‌های بالایی در هنگام خنده شود. با این حال، امروزه می‌توان از روش لیفت لب برای اصلاح و کاهش تأثیرات منفی پیری بر روی لب‌ها و افزایش ضخامت لب‌های نازک استفاده کرد. با انجام لیفت لب، فاصله بین بالای لب و پایین بینی کاهش می‌یابد و بخش بیشتری از دندان‌های بالایی در هنگام خنده به نمایش در می‌آید.

عمل جراحی لیفت لب برای نمایش بخش بیشتری از ناحیه صورتی رنگ لب بالا در نظر گرفته شده و به این ترتیب می‌توان حالت پهن و عریض برای لب بالا ایجاد کرد. به همراه درمان زیبایی لیفت لب، سایر روش‌های برجسته کردن لب نیز می‌توانند برای برجسته و قلوه‌ای کردن لب‌ها استفاده شوند. متخصصین  کلینیک تخصصی پوست و مو رازیمی‌توانند روش مناسب برای رفع مشکلات ظاهری در ارتباط با ناحیه اطراف دهان را در طول جلسه مشاوره به شما معرفی کنند. به این منظور متخصصین ما به اهداف زیبایی شما گوش کرده، آناتومی لب‌های شما را بررسی کرده و پیشنهادات لازم را بر این اساس به شما ارائه می‌کنند. برای دریافت مشاوره درباره روش‌های درمانی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

لیفت لب


با بالا رفتن سن، تمام استخوان‌های بدن (شامل استخوان‌های صورت) جمع شده و این شرایط باعث آویزان شدن بافت‌های مختلف در ناحیه صورت می‌شود. در واقع دهان با افزایش سن دچار تغییرات متعدد می‌شود. این شرایط باعث عریض‌تر شدن ناحیه بالای لب و افتادگی در آن شده و در نتیجه این وضعیت ناحیه صورتی رنگ لب نازک می‌شود. به این ترتیب گوشه‌های لب‌ها به تدریج دچار افتادگی شده و به ساختار و انحنای طبیعی لب آسیب وارد می‌گردد.

توجه داشته باشید به خاطر افزایش سن هنگام لبخند زدن و باز شدن دهان به جای دندان‌های بالا، دندان‌های پایین در دهان نمایان می‌شوند. همچنین این وضعیت با ایجاد خطوط عمودی و عمیق شدن خطوط لبخند بر روی صورت همراه بوده و به تدریج خطوط ماریونت باعث ایجاد ظاهر خسته و ناراحت برای فرد می‌شود. این شرایط بطور مشابه باعث ایجاد تغییرات نامناسب در وضعیت لب پایین شده، اما این تغییرات به شدت تغییرات در لب بالا نیست.

امروزه از درمان زیبایی لیفت لب برای کوتاه کردن فاصله زیاد ایجاد شده در بالای لب به خاطر افزایش سن استفاده شده و به این ترتیب امکان نمایان شدن مجدد دندان‌های بالا در هنگام لبخند زدن و باز شدن دهان فراهم می‌شود. علاوه بر این جراحی زیبایی لب می‌تواند بخش بیشتری از ناحیه صورتی رنگ لب را نمایان کرده و با عریض‌تر کردن این ناحیه، جوانی و جذابیت ظاهری فرد را افزایش دهد.

تکنیک‌های مختلف قابل استفاده برای لیفت لب


امروزه از تکنیک‌های مختلف برای لیفت لب با توجه به شرایط بیمار به شرح زیر استفاده می‌شود:

لیفت لب زیر بینی یا بال هورن

یکی از روش‌های موثر برای لیفت لب بالا، ایجاد شکاف در ناحیه زیر بینی است. این روش منجر به ایجاد جراحت در ناحیه بالای لب نمی‌شود، بلکه شکاف‌های لازم در ناحیه زیر بینی ایجاد می‌شود. در این روش درمانی، برش پوست با دقت در ناحیه زیر بینی انجام می‌شود. در نتیجه، پس از اتمام درمان و بسته شدن شکاف، خط جراحی در داخل شکاف طبیعی در پایه بینی پنهان می‌شود.

با توجه به اینکه عرض شکاف ایجاد شده در پوست به طور دقیق با پهنای بینی برابر است، فقط بخش میانی لب بالا با استفاده از این روش لیفت می‌شود و به بالا سوق داده می‌شود. از این رو، دو طرف لب بالا در موقعیت قبلی حفظ می‌شوند و شکاف ایجاد شده تأثیری در گوشه‌های لب ندارد. این ویژگی، یکی از تفاوت‌های لیفت لب زیر بینی با روش‌های قدیمی دیگر لیفت لب است.

پس از این درمان بیمار احتمالاً با سفتی و بی‌حسی شدید برای چند ماه مواجه شده و گاهی اوقات این شرایط می‌تواند برای وی دائمی‌باشد. علاوه بر این در برخی موارد وارد شدن آسیب به عضله و عصب در نتیجه استفاده از این تکنیک در افراد مشاهده شده است.

علاوه بر این در هنگام استفاده از این روش بیمار می‌تواند با خطر ایجاد جای زخم در ناحیه زیر بینی مواجه شود. به این ترتیب شکاف ایجاد شده در این حالت می‌تواند بر ظاهر بینی فرد نیز تاثیر داشته باشد. با وجودی که بخش عمده جای باقیمانده از شکاف با گذشت زمان محو می‌شود، افرادی که دارای سابقه ایجاد اسکار کلوئید هستند، نباید از این روش برای لیفت لب استفاده کنند. این درمان همچنین می‌تواند دارای عوارض جانبی عدم تقارن، بی‌حسی، و ایجاد ظاهر غیرعادی برای لب‌ها باشد.

لیفت لب ایتالیایی

لیفت لب ایتالیایی

لیفت لب ایتالیایی از دو شکاف مجزا در زیر هر سوراخ بینی برای درمان استفاده می‌کند. به این ترتیب پوست اضافی از این ناحیه برداشته شده و سپس بخش راست و بخش چپ لب به صورت مجزا از طریق بستن شکاف و کاهش فاصله بین لب و بینی، بالا کشیده می‌شود.

لیفت لب گولوینگ (GULLWING)

یکی از روش‌های دیگر لیفت لب است که به میزان سایر روش‌های لیفت لب رواج نداشته و اغلب به آن لیفت ورمیلیون (ناحیه صورتی رنگ لب) گفته می‌شود. در این حالت شکاف مورد نیاز برای جراحی در طول خط ورمیلیون ایجاد می‌شود. در ادامه یک لایه از پوست این ناحیه برداشته شده و لب به پوست در موقعیت بالاتر بخیه زده می‌شود. در نتیجه این روش می‌تواند فاصله بین بینی و لب را نیز کاهش دهد. توجه داشته باشید باقی ماندن جای زخم و اسکار در تمام طول لب بالا یکی از خطرات بالقوه این روش لیفت لب می‌باشد.

لیفت گوشه لب

لیفت گوشه لب

از این روش معمولاً برای افرادی استفاده می‌شود که به خاطر افتادگی گوشه لب‌های خود ظاهر ناراحت پیدا کرده‌اند. در این حالت شکاف‌های مورد نیاز برای جراحی در گوشه خارجی لب بالا ایجاد می‌شود. به این ترتیب یک ناحیه مثلثی کوچک از پوست در گوشه دهان برداشته شده و لب‌ها کمی به سمت بالا هدایت می‌شوند. این روش می‌تواند مشکلات ظاهری گوشه‌های لب را برطرف کرده و ظاهر جوان‌تر برای فرد ایجاد کند. این روش لیفت لب یک روش جایگزین برای افرادی است که به دنبال یک راهکار دائمی‌تر برای رفع خطوط عمیق ایجاد شده در ناحیه کنار دهان هستند. با این وجود در صورتی که شکاف‌های ایجاد شده در این ناحیه عمیق باشند، این عمل جراحی نمی‌تواند تضمین 100 درصد برای رفع مشکل ایجاد کند. به هر حال، در اکثر مواقع افرادی که از این روش استفاده می‌کنند در نهایت با بهبود قابل توجه در وضعیت ظاهری لب‌های خود مواجه می‌شوند.

یکی از عوارض جانبی این روش در امکان ایجاد ظاهر طرح لبخند مصنوعی برای فرد است. از خطرات دیگر این درمان ایجاد احساس سفتی به صورت دائم برای فرد است که احتمالاً از عوارض ثانویه ایجاد بافت زخم پس از درمان است. بهبودی اولیه پس از این درمان به حدود یک هفته زمان نیاز داشته و بهبود کامل پس از گذشته چند ماه ایجاد خواهد شد.

لیفت لب در مقابل برجسته کردن لب


برجسته کردن لب یکی از روش‌های شناخته شده برای بهبود ظاهر لب‌ها است، اما ممکن است منجر به قلوه‌ای و برآمده شدن لب‌ها شود. در عوض، لیفت لب باعث تغییر موقعیت و ظاهر لب در روی صورت می‌شود. به همین دلیل، انتخاب روش درمانی برای لب بستگی به ظاهر لب‌ها و اهداف درمان فرد دارد. در واقع، اگر فرد دارای لب‌های نامناسب و صافی باشد، برجسته کردن لب ممکن است لب‌ها را قلوه‌ای و برآمده نماید و احتمالاً تأثیری در ظاهر و طرح لب‌ها نخواهد داشت. بنابراین، برجسته کردن لب همیشه به عنوان راهکاری مناسب برای رفع مشکلات ظاهری در این ناحیه از بدن در نظر گرفته نمی‌شود. در نظر داشته باشید که تنها یک جراح با تجربه می‌تواند درباره روش جراحی مناسب برای دستیابی به اهداف درمانی و زیبایی بیمار نظر دهد.

هزینه لیفت لب


هزینه لیفت لب در حالت معمول به تکنیک استفاده شده و تکمیل این درمان به همراه سایر روش‌های زیبایی همچون تزریق ژل بستگی دارد. در صورتی که در ارتباط با هزینه لیفت لب مشکل داشته و استطاعت مالی لازم را برای پرداخت هزینه درمان نداشتید، می‌توانید با جراح خود درباره برنامه‌های پرداخت احتمالی صحبت کنید.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ