با بالا رفتن سن پوست نواحی مختلف بدن دچار افتادگی شده و این شرایط بطور خاص در ناحیه بین بینی و لب بالا مشاهده می‌شود. هنگامی که این شرایط برای فرد ایجاد شود، لب بالا نازک‌تر شده و بخش کمی از ناحیه صورتی رنگ لب (ورمیلیون) مشاهده می‌شود. پوست اضافی ایجاد شده در این شرایط حتی می‌تواند باعث پوشاندن دندان‌های بالا در هنگام لبخند زدن شود. به هر حال، امروزه می‌توان از لیفت لب برای بازیابی تاثیرات منفی ناشی از افزایش سن بر روی لب‌ها و عریض کردن لب‌های نازک استفاده کرد. به این ترتیب لیفت لب می‌تواند فاصله بین بالای لب و پایین بینی را کوتاه کرده و امکان نمایان شدن بخش بیشتری از دندان‌های بالا را در هنگام لبخند زدن فراهم کند.

عمل جراحی لیفت لب برای نمایش بخش بیشتری از ناحیه صورتی رنگ لب بالا در نظر گرفته شده و به این ترتیب می‌توان حالت پهن و عریض برای لب بالا ایجاد کرد. به همراه درمان زیبایی لیفت لب، سایر روش‌های برجسته کردن لب نیز می‌توانند برای برجسته و قلوه‌ای کردن لب‌ها استفاده شوند. متخصصین  کلینیک تخصصی پوست و مو رازیمی‌توانند روش مناسب برای رفع مشکلات ظاهری در ارتباط با ناحیه اطراف دهان را در طول جلسه مشاوره به شما معرفی کنند. به این منظور متخصصین ما به اهداف زیبایی شما گوش کرده، آناتومی لب‌های شما را بررسی کرده و پیشنهادات لازم را بر این اساس به شما ارائه می‌کنند. برای دریافت مشاوره درباره روش‌های درمانی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

لیفت لب


با بالا رفتن سن، تمام استخوان‌های بدن (شامل استخوان‌های صورت) جمع شده و این شرایط باعث آویزان شدن بافت‌های مختلف در ناحیه صورت می‌شود. در واقع دهان با افزایش سن دچار تغییرات متعدد می‌شود. این شرایط باعث عریض‌تر شدن ناحیه بالای لب و افتادگی در آن شده و در نتیجه این وضعیت ناحیه صورتی رنگ لب نازک می‌شود. به این ترتیب گوشه‌های لب‌ها به تدریج دچار افتادگی شده و به ساختار و انحنای طبیعی لب آسیب وارد می‌گردد.

توجه داشته باشید به خاطر افزایش سن هنگام لبخند زدن و باز شدن دهان به جای دندان‌های بالا، دندان‌های پایین در دهان نمایان می‌شوند. همچنین این وضعیت با ایجاد خطوط عمودی و عمیق شدن خطوط لبخند بر روی صورت همراه بوده و به تدریج خطوط ماریونت باعث ایجاد ظاهر خسته و ناراحت برای فرد می‌شود. این شرایط بطور مشابه باعث ایجاد تغییرات نامناسب در وضعیت لب پایین شده، اما این تغییرات به شدت تغییرات در لب بالا نیست.

امروزه از درمان زیبایی لیفت لب برای کوتاه کردن فاصله زیاد ایجاد شده در بالای لب به خاطر افزایش سن استفاده شده و به این ترتیب امکان نمایان شدن مجدد دندان‌های بالا در هنگام لبخند زدن و باز شدن دهان فراهم می‌شود. علاوه بر این جراحی زیبایی لب می‌تواند بخش بیشتری از ناحیه صورتی رنگ لب را نمایان کرده و با عریض‌تر کردن این ناحیه، جوانی و جذابیت ظاهری فرد را افزایش دهد.

تکنیک‌های مختلف قابل استفاده برای لیفت لب


امروزه از تکنیک‌های مختلف برای لیفت لب با توجه به شرایط بیمار به شرح زیر استفاده می‌شود:

لیفت لب زیر بینی یا بال هورن

یکی از روش‌های قابل استفاده برای لیفت لب بالا ایجاد شکاف در ناحیه زیر بینی است. این روش باعث ایجاد جراحت در ناحیه بالای لب نشده و به جای آن شکاف‌های مورد نیاز در ناحیه زیر بینی ایجاد می‌شود. در این درمان، برش پوست دقیقاً در ناحیه زیر بینی انجام می‌شود. در نتیجه پس از پایان درمان و بسته شدن شکاف، خط جراحت در شکاف طبیعی در پایه بینی پنهان خواهد شد.

با توجه به اینکه در این حالت عرض شکاف ایجاد شده در پوست دقیقاً برابر با پهنای بینی است، از طریق این روش فقط بخش میانی لب بالا لیفت شده و بالا کشیده می‌شود. به این ترتیب دو طرف لب بالا در موقعیت قبلی باقی مانده و شکاف ایجاد شده تاثیری بر گوشه‌های لب ندارد. این ویژگی یکی از تفاوت‌های بین لیفت لب زیر بینی با سایر روش‌های قدیمی لیفت لب است.

پس از این درمان بیمار احتمالاً با سفتی و بی‌حسی شدید برای چند ماه مواجه شده و گاهی اوقات این شرایط می‌تواند برای وی دائمی‌باشد. علاوه بر این در برخی موارد وارد شدن آسیب به عضله و عصب در نتیجه استفاده از این تکنیک در افراد مشاهده شده است.

علاوه بر این در هنگام استفاده از این روش بیمار می‌تواند با خطر ایجاد جای زخم در ناحیه زیر بینی مواجه شود. به این ترتیب شکاف ایجاد شده در این حالت می‌تواند بر ظاهر بینی فرد نیز تاثیر داشته باشد. با وجودی که بخش عمده جای باقیمانده از شکاف با گذشت زمان محو می‌شود، افرادی که دارای سابقه ایجاد اسکار کلوئید هستند، نباید از این روش برای لیفت لب استفاده کنند. این درمان همچنین می‌تواند دارای عوارض جانبی عدم تقارن، بی‌حسی، و ایجاد ظاهر غیرعادی برای لب‌ها باشد.

لیفت لب ایتالیایی

لیفت لب ایتالیایی

لیفت لب ایتالیایی از دو شکاف مجزا در زیر هر سوراخ بینی برای درمان استفاده می‌کند. به این ترتیب پوست اضافی از این ناحیه برداشته شده و سپس بخش راست و بخش چپ لب به صورت مجزا از طریق بستن شکاف و کاهش فاصله بین لب و بینی، بالا کشیده می‌شود.

لیفت لب گولوینگ (GULLWING)

یکی از روش‌های دیگر لیفت لب است که به میزان سایر روش‌های لیفت لب رواج نداشته و اغلب به آن لیفت ورمیلیون (ناحیه صورتی رنگ لب) گفته می‌شود. در این حالت شکاف مورد نیاز برای جراحی در طول خط ورمیلیون ایجاد می‌شود. در ادامه یک لایه از پوست این ناحیه برداشته شده و لب به پوست در موقعیت بالاتر بخیه زده می‌شود. در نتیجه این روش می‌تواند فاصله بین بینی و لب را نیز کاهش دهد. توجه داشته باشید باقی ماندن جای زخم و اسکار در تمام طول لب بالا یکی از خطرات بالقوه این روش لیفت لب می‌باشد.

لیفت گوشه لب

لیفت گوشه لب

از این روش معمولاً برای افرادی استفاده می‌شود که به خاطر افتادگی گوشه لب‌های خود ظاهر ناراحت پیدا کرده‌اند. در این حالت شکاف‌های مورد نیاز برای جراحی در گوشه خارجی لب بالا ایجاد می‌شود. به این ترتیب یک ناحیه مثلثی کوچک از پوست در گوشه دهان برداشته شده و لب‌ها کمی به سمت بالا هدایت می‌شوند. این روش می‌تواند مشکلات ظاهری گوشه‌های لب را برطرف کرده و ظاهر جوان‌تر برای فرد ایجاد کند. این روش لیفت لب یک روش جایگزین برای افرادی است که به دنبال یک راهکار دائمی‌تر برای رفع خطوط عمیق ایجاد شده در ناحیه کنار دهان هستند. با این وجود در صورتی که شکاف‌های ایجاد شده در این ناحیه عمیق باشند، این عمل جراحی نمی‌تواند تضمین 100 درصد برای رفع مشکل ایجاد کند. به هر حال، در اکثر مواقع افرادی که از این روش استفاده می‌کنند در نهایت با بهبود قابل توجه در وضعیت ظاهری لب‌های خود مواجه می‌شوند.

یکی از عوارض جانبی این روش در امکان ایجاد ظاهر طرح لبخند مصنوعی برای فرد است. از خطرات دیگر این درمان ایجاد احساس سفتی به صورت دائم برای فرد است که احتمالاً از عوارض ثانویه ایجاد بافت زخم پس از درمان است. بهبودی اولیه پس از این درمان به حدود یک هفته زمان نیاز داشته و بهبود کامل پس از گذشته چند ماه ایجاد خواهد شد.

لیفت لب در مقابل برجسته کردن لب


روش‌های برجسته کردن لب می‌تواند باعث قلوه‌ای شدن لب‌ها شود. این شرایط در حالی است که لیفت لب موقعیت و ظاهر لب را بر روی صورت اصلاح می‌کند. به این ترتیب انتخاب این روش‌های درمان به ظاهر لب‌ها و اهداف درمان فرد بستگی دارد. در حقیقت اگر فرد دارای ظاهر لب صاف و نامناسب باشد، برجسته کردن لب می‌تواند باعث قلوه‌ای و برآمده شدن لب‌ها شده و احتمالاً تاثیری بر ظاهر و طرح لب‌های وی ندارد. به همین خاطر، برجسته کردن لب همیشه نمی‌تواند یک راهکار مناسب برای رفع مشکلات ظاهری در این ناحیه از بدن باشد. توجه داشته باشید فقط یک جراح باتجربه می‌تواند درباره روش جراحی مناسب به منظور دستیابی به اهداف درمانی و زیبایی بیمار اظهارنظر نماید.

هزینه لیفت لب


هزینه لیفت لب در حالت معمول به تکنیک استفاده شده و تکمیل این درمان به همراه سایر روش‌های زیبایی همچون تزریق ژل بستگی دارد. در صورتی که در ارتباط با هزینه لیفت لب مشکل داشته و استطاعت مالی لازم را برای پرداخت هزینه درمان نداشتید، می‌توانید با جراح خود درباره برنامه‌های پرداخت احتمالی صحبت کنید.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ