آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

توصیه پزشکان پیش و پس از عمل جراحی پیوند و کاشت مو

توصیه پزشکان پیش و پس از عمل جراحی پیوند و کاشت مو

فهرست مطالب

توصیه پزشکان پیش و پس از عمل جراحی پیوند و کاشت مو

کاشت مو ، یکی از درمان های قطعی ریزش مو


در حوزه پزشکی، روش‌های مختلفی برای درمان ریزش مو کشف شده است. ریزش مو در واقع ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند استرس، عوامل وراثتی، تغذیه نامناسب، و غیره رخ دهد. بنابراین، پزشکان در توجه به علت بیماری در هر فرد، روش‌های درمانی متفاوتی را به بیماران پیشنهاد می‌دهند. همانطور که اشاره شد، با توجه به شرایط بیمار، این بیماری ممکن است با استفاده از برخی داروها (مانند پروپشیا، مینوکسیدیل روژن 5% و غیره) نیز قابل درمان باشد. با این حال، در این مقاله قصد دارم تا نکاتی درباره توصیه‌هایی که پزشکان به بیماران برای استفاده از روش پیوند و کاشت مو دارند، بیان کنم.

توصیه پزشکان پیش و پس از عمل کاشت مو


در زمان نزدیک به عمل پیوند مو، رعایت موارد زیر بسیار مهم است:

  • بدون نوشیدن مشروبات الکلی: قبل از عمل پیوند مو، به خصوص 48 ساعت قبل از آن، باید از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.
  • ممنوعیت استفاده از برخی داروها: استفاده از داروهایی مانند آسپرین و ویتامین E برای 10 روز قبل از عمل پیوند مو ممنوع است. در این مورد، بهتر است نظر پزشک جراح خود را بپرسید. همچنین، در مورد داروهای ضد انعقاد مانند پلاویگس، حتماً با پزشک معالج خود مشورت کنید.
  • شست و شوی موی سر: قبل از عمل کاشت مو، شست و شوی موی سر ضروری است.
  • تغذیه سبک و مفید: قبل از پیوند مو، بهتر است از خوراکی‌های سبک و مغذی استفاده کنید.
  • متوقف کردن مصرف برخی داروها: چند روز قبل از عمل پیوند مو، مصرف داروهای تقویت کننده و تحریک کننده رشد مو مانند ماینوکسیدیل را متوقف کنید. با این حال، مصرف فینستراید مشکلی ندارد.
  • عدم نیاز به داروهای خاص: برخی افراد فکر می‌کنند قبل از عمل کاشت مو، باید داروهای خاصی را مصرف کنند، اما این درست نیست.
  • استراحت و خواب کافی: شب قبل از عمل، باید استراحت و خواب کافی داشته باشید تا برای عمل آماده شوید.

اگر شما علاقه‌مند به انجام عمل پیوند موی طبیعی هستید، می‌توانید با بهره‌مندی از امکانات کلینیک رازی دکتر جمیلی و تخصصی‌های او، تجربه موفقیت‌آمیزی در کاشت مو را داشته باشید.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ