توصیه پزشکان پیش و پس از عمل جراحی پیوند و کاشت مو

کاشت مو ، یکی از درمان های قطعی ریزش مو


در دنیای پزشکی ، راه های زیادی برای درمان این بیماری کشف شده است . ریزش مو در واقع می تواند دلائل مختلفی مانند استرس ، عوامل موروثی ، تغذیه نادرست ، … داشته باشد که به تناسب علت بیماری در افراد ، پزشکان روش های درمانی متفاوتی را به بیمار پیشنهاد می کنند . همانطور که گفته شد ، این بیماری به تناسب شرایط بیمار می تواند با برخی داروها ( مانند پروپشیا ، مینوکسیدیل روژن 5% ، … ) نیز درمان شود ، اما در این مقاله قصد ذکر نکاتی راجع به توصیه هایی که پزشکان به بیماران برای استفاده از عمل پیوند و کاشت مو می کنند را دارم .

توصیه پزشکان پیش و پس از عمل کاشت مو


1- همیشه قبل از عمل بخصوص 48 ساعت قبل از پیوند مو مشروبات الکلی ننوشید . استفاده از دارو های آسپرین و ویتامین ای به مدت 10 روز قبل از عملکاشت مو ممنوع می باشد ( در این مورد باید نظر پزشک جراح را بپرسید ) . البته در عدم استفاده از داروهای ضد انعقاد همچون پلاویگس حتما با پزشک معالج خود مشاوره نمایید .

2- شست و شوی موی سر پیش از عمل کاشت مو الزامی است .

3- پیش از پیوند مو ، بهتر است از خوراک های سبک ولی مفید و مقوی استفاده کنید .

3- از چند روز مانده به عمل پیوند مو می بایست مصرف داروهای تقویت کننده و تحریک کننده رشد مو مانند ماینوکسیدیل را متوقف کنید ( البته مصرف فینستراید اشکالی ندارد ) .

5- برخی در این تصورند که پیش از عمل کاشت مو داروی خاصی را باید مصرف کنند ، اما اینطور نیست .

6- شب پیش از عمل می بایست استراحت و خواب کافی داشته باشید تا برای عمل آماده باشید .

عزیزانی که قصد انجام عمل پیوند موی طبیعی را دارند می توانند با بهره مندی از امکانات کلینیک رازی دکتر جمیلی و همکاران متخصص او یک عمل موفقیت آمیز کاشت مو را تجربه کنند .

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ