آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

تزریق ژل و چربی در لب:مزایا،روش و هزینه

فهرست مطالب

داشتن لب‌های گوشتی و برجسته امروزه یکی از نشانه‌های زیبایی در بین زنان می‌باشد. همه می‌دانیم که هیچ‌کسی به‌طور مادرزاد با لب‌های برجسته‌ی طبیعی بدنیا نمی‌آید حتی اگر این ‌‌گونه نیز باشد وقتی پا به‌سن می‌گذاریم لب‌ها نازک‌تر می‌شوند. با وجود این‌که برای تغییر شکل و برجسته‌کردن لب، انواع مختلف تزریق ‌لب وجود دارد اما در این بین روش‌های تزریق چربی و تزریق ژل لب به دلیل جلوه طبیعی طرفداران بیشتری یافته‌است.

اگر احساس می‌کنید پا به سن گذاشته و لب‌هایتان نازک‌تر شده و یا از همان ابتدا به ‌اندازه کافی و آن‌گونه که دوست داشتید لبهایتان حجیم نبوده نگران نباشید درمان‌های مختلفی وجود دارد. اگر دوست دارید بدون پروتز، لب‌های حجیم و برجسته‌ای داشته‌باشید، تزریق چربی و یا ژل گزینه مناسبی برای انتخاب شما خواهد بود. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی آماده ارائه انواع گسترده خدمات زیبایی هستند و با تعیین شرایط شما و آن‌چه که بدنبال آن‌ هستید بهترین راه‌حل ممکن را دراختیار شما قرار خواهند داد. همکاران ما در کلینیک رازی آماده پاسخگویی به سوالات شما درباره روش‌های برجسته کردن لب هستند. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188333259 02188334029 تماس حاصل نمایید.

 

مزایای داشتن لب‌های برجسته


مزایای داشتن لب‌های برجسته و حجیم به طور کامل قابل درک است. لب‌های حجیم، جذابیت صورت شما را افزایش می‌دهند و باعث می‌شوند تا از ظاهر خود به طور کلی راضی‌تر باشید. یک نکته مهم دیگر این است که هنگامی که به سن می‌رسید، لب‌ها به طور طبیعی نازک‌تر می‌شوند، از این رو برجسته کردن لب‌ها باعث می‌شود تا جوان‌تر به نظر برسید. در واقع، افزایش حجم لب‌ها نه‌تنها به جذابیت ظاهری کمک می‌کند، بلکه شادابی و جوانی را به صورت شما باز می‌گرداند.

در این قسمت به برخی از مزایای تزریق ژل و چربی به لب یا بزرگ کردن لب بدون جراحی اشاره می‌کنیم:

  1. لب‌ها برجسته و گوشتی می‌شوند.
  2. این روش‌ها طراوت و جوانی لب‌ها را به ظاهر افرادی که پا به سن گذاشته و لب‌هایشان نازک‌تر شده بازمی‌گرداند به‌ گونه‌ای که ظاهر لب‌های آن‌ها حتی گاهی‌اوقات بهتر از دوران جوانی‌شان می‌گردد.
  3. تزریق ژل و چربی قابل پیش ‌بینی و کنترل هستند.
  4. این روش‌ها نسبتا سریع و کم‌هزینه هسند.
  5. به‌ ندرت پیش می‌آید که با تزریق ژل و چربی، لب‌ها به حالت و وضعیت اولیه خود برگردند.
  6. چین ‌و چروک دورلب و خطوط افتادگی صورت را برطرف می‌کنند.

متقاضیان درمان


در واقع افرادی که لب‌های برجسته و حجیم را دوست دارند بهترین کاندیدهای تزریق ژل و چربی به لب هستند. به‌طورکل، دو دسته از افراد واجد شرایط بزرگ کردن لب بدون جراحی هستند:

  • دسته اول، افرادی که با لب‌های طبیعی و نرمال بدنیا آمده‌اند اما دوست دارند ظاهر جذاب‌تر و زیباتری داشته باشند. این افراد گزینه‌های بسیار مناسبی برای تزریق ژل لب و یا چربی هستند.
  • دسته دوم افرادی هستند که پا به سن گذاشته و دوست دارند نازکی لب‌هایشان را ترمیم کنند. وقتی لب‌ها نازک می‌شوند طبیعتا فاصله بین لب بالا و افتادگی بینی بیشتر می‌شود.

تزریق ژل لب و چربی به لب کمک شایانی به جوان‌سازی ظاهر افراد پا به‌ سن گذاشته می‌کند. بنابراین می‌توان گفت که سن نیز نشانه‌ و دلیل خوبی برای حجیم‌سازی و برجسته کردن لب است.
تزریق چربی و ژل به لب می‌تواند بسیاری از نشانه‌های پیری لب را اصلاح و یا حداقل بهبود بخشد. با این روش نه‌ تنها لب‌ها ظاهر زیباتری پیدا می‌کنند بلکه برای مدت طولانی چین ‌و چروک اطراف دهان نیز برطرف می‌شود.

انواع روش‌های غیرجراحی بزرگ‌ کردن لب


تزریق ژل

لب‌ها یکی از بهترین مناطق تزریق ژل هستند. تزریق ژل موجب شادابی، زیبایی و برجستگی لب‌ها می‌شود. اگر همیشه آرزو داشتید که لب‌هایتان ظاهر زیبایی داشته باشد، این نوع درمان( تزریق ژل و چربی) گزینه بسیار خوبی می‌باشد.

تزریق ژل لب چگونه انجام می‌شود؟

در طی درمان، برای افزایش حجم لب ژل بسیار نرم به لب تزریق می‌شوند. تزریق ژل درطی یک جلسه و درعرض کمتر از 1 ساعت در کلینیک انجام می‌شود. ژل به کمک سوزن بسیار نازک به بافت لب تزریق می‌شود. برای این‌که ژل به‌طور یکنواخت در لب‌ها توزیع شود این فرایند درطی چند تزریق کوچک تکمیل می‌گردد. انواع مختلف پرکننده‌های لب و یا ژل‌هایی که در این نوع درمان استفاده می‌شوند همه به‌منظور حجیم‌سازی لب‌ها به پوست تزریق می‌شوند. بعد از تزریق ژل به لب، حجم لب به‌طور قابل ‌توجهی افزایش می‌یابد.

بهبود

نتایج درمان لب با استفاده از ژل به نوع ژل مورد استفاده وابسته است. در برخی موارد، نتایج به طور فوری پس از درمان و تزریق قابل مشاهده هستند، در حالی که در موارد دیگر، نتایج به مدت چند هفته زمان نیاز دارند تا ظاهر شوند. بیمار پس از تزریق می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بازگردد. به منظور جلوگیری از حرکت ژل تزریق‌شده، در طی 4 روز پس از تزریق، تماس مستقیم با لب‌ها و تحریک آن‌ها را کاهش دهید.

بعد از تزریق، بیمار به افزایش قابل توجهی در حجم لب‌های خود شاهد خواهد بود. اگر تزریق به درستی انجام شود، افزایش حجم لب‌ها به طرز چشم‌گیری نبوده، بلکه به طور طبیعی و زیبا ظاهر خواهد شد.

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد، این است که تأثیر تزریق ژل لب موقتی است و بیش از 6 تا 8 ماه ماندگاری ندارد. پس از این مدت، ژل به‌طور کامل در بدن جذب می‌شود و لب‌ها به حالت اولیه خود باز می‌گردند. بسیاری از بیماران برای حفظ ظاهر و زیبایی لب‌های خود، مجبور هستند به صورت دوره‌ای تزریق ژل را ادامه دهند.

تزریق چربی به لب

در این روش چربی اضافی از بدن خود بیمار برداشته شده و بعد از پاک‌سازی به منطقه مورد نظر تزریق می‌شود. تزریق چربی برای افزایش حجم لب و همچنین رفع خط خنده و چین ‌و چروک صورت بکار می‌رود. به‌ محض این‌که تزریق انجام می‌شود، چربی موجب تقویت و برجستگی لب شده و در نتیجه ظاهر لب تغییر می‌کند. نکته جالب این‌که با کمک تزریق چربی می‌توان خطوط خنده اطراف دهان را برطرف و شادابی و جوانی را دوباره به چهره بازگرداند.
بسیاری از بیماران برای برجسته کردن لب‌های خود، روش تزریق چربی را ترجیح می‌دهند چون این روش به نسبت کاملا طبیعی بوده، دوام و ماندگاری بالایی دارد و احتمال بازگشت لب‌ها به حالت اولیه دراین حالت بسیار کمتر است.

تزریق چربی چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی یک روش کاملا سرپایی است. پزشک چربی اضافی نواحی شکم و یا باسن بیمار را خارج ‌می‌کند. برای شروع این کار، منطقه مورد نظر را به ‌صورت موضعی بی‌حس شده و با ایجاد یک برش کوچک و با کمک وسیله‌ای به‌ نام کانولا چربی از بدن بیمارخارج می‌شود. مرحله بعد بسیار مهم است چرا که چربی باید تصفیه شده و سپس توسط سوزن بسیار نازک به لب تزریق شود. این مرحله نیاز به کمی صبروحوصله دارد.
برای تسکین درد بیمار ممکن است این مرحله با تزریق داروی لیدوکائن توام شود. خود تزریق چربی به لب فرایند طولانی مدتی نیست اما آماده‌سازی چربی قبل از تزریق فرایندی است که نیاز به کمی زمان و حوصله دارد.

بهبود

یکی از مزایای تزریق چربی در لب این است که لب‌ها دوباره به حالت اول باز نمی‌گردند. بعد از تزریق بیمار درد و تورم همراه با کبودی خفیف را تجربه خواهد کرد. کمپرس یخ وداروهای مسکن تاثیر به‌ سزایی در تسکین درد دارند. نکته جالب این روش این است که بیمار خیلی سریع شاهد تغییرات چشمگیری در لب‌های خود خواهد شد. لب‌های بیمار ظاهر کاملا طبیعی یافته و چهره‌اش یباتر خواهد شد.

خطرات و عوارض


تورم خفیف، قرمزی و یا کبودی لب‌ها از خطرات و عوارض حجیم‌سازی لب‌ها می‌باشد. این عوارض جانبی معمولا بعد از چند روز برطرف شده و با آرایش می‌توان آن‌ها را پنهان کرد. از عوارض جانبی شدیدتر که به ‌ندرت پیش می‌آیند می‌توان به واکنش‌های آلرژیک و یا عفونت اشاره کرد. مواد تزریق‌شده به لب ممکن است حرکت کنند و در نتیجه به شکل توده یا برآمدگی در زیر پوست مشاهده شوند.
ماساژ معمولا موجب پراکندگی ژل شده و عوارض جانبی را کمتر می‌کند. در برخی موارد ژل درعرض چندهفته به ‌تدریج جذب بدن شده و توده یا برآمدگی کم‌کم صاف می‌شود.

روش‌های جایگزین


گرچه روش‌های درمانی دیگری نیز وجود دارند که دائمی و همیشگی نیستند، اما پروتز لب سیلیکونی یک روش درمانی همیشگی است. در این روش، پزشک کناره‌های لب بیمار را از داخل دهان با برش کوچکی جدا می‌کند و سپس پروتزی را درون لب قرار می‌دهد تا لب را حجیم‌تر و زیباتر کند. بسیاری از بیماران، به دلیل عدم تمایل به جراحی، به جای آن از تزریق ژل و چربی استفاده می‌کنند. همچنین، برخی از افراد، به دلیل تمایل به آگاهی از شکل پیش‌آمده پس از حجیم‌سازی لب، قبل از انجام جراحی و پروتز، از روش تزریق چربی و ژل استفاده می‌کنند.

هزینه بزرگ کردن لب بدون جراحی


هزینه تزریق‌ها بسته به میزان ژل و یا چربی است که استفاده می‌شود. هزینه تزریق چربی ممکن است کمی بیشتر از ژل باشد چرا که این نوع تزریق فرایند طولانی دارد. همانطور که قبلا اشاره کردیم چربی باید از بدن بیمار خارج شده، تصفیه شود و سپس با سوزن نازک به لب یا اطراف دهان بیمار تزریق شود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ