تزریق ژل لب

بسیاری از زنان به دنبال داشتن لب‌های پر و برجسته هستند. بااین‌حال، تأثیر ژنتیک و سن اغلب بدیهی بوده و می‌تواند به باریک شدن لب‌های شما منتهی شود. پزشکان ما می‌توانند با استفاده از ژل‌های یا تزریق چربی به لب ، لب‌هایی پرتر با ظاهری کاملاً طبیعی برای شما ایجاد کنند که از داشتن آن احساس غرور کنید.

مزایای برجسته کردن لب


بزرگ کردن لب دارای مزایای زیر است:

  • داشتن لب‌های پرتر و درشت‌تر
  • برجسته کردن لب‌هایی که به‌طور طبیعی باریک هستند.
  • لب‌های گوشتی که در اثر افزایش سن باریک شده‌اند.
  • ایجاد تقارن در لب‌های نامتقارن
  • کاهش پیدایش خطوط نازک در اطراف لب

گزینه‌های برجسته کردن لب در کلینیک


تزریق چربی

تزریق چربی در لب که به انتقال چربی نیز معروف است، ذخایر چربی با استفاده از لیپوساکشن از بدن خود بیمار برداشته می‌شود. این چربی‌های جمع‌آوری‌شده تصفیه‌شده و با سرنگ‌های کوچک به لب تزریق می‌شوند. پزشک میزان دقیق بازگرداندن بافت‌های چربی را اندازه‌گیری خواهد کرد، و به‌آرامی ژل تزریقی صورت و پرکننده را به لب تزریق کرده تا مطابق با نیازهای زیباشناختی بیمار فرم لب‌ها را تغییر دهد.

تزریق ژل

تزریق ژل لب روشی رایج برای پروتز لب به شیوه غیر جراحی است. ژل‌ها از موادی ساخته‌شده‌اند که به‌طور طبیعی در بدن یافت می‌شوند ازجمله اسید هیالورونیک یا حلال‌های پایه کلاژن. ژل‌ها ظاهری زیبا در لب‌ ایجاد می‌کنند، اما نتایج کوتاه‌مدت بوده و هر 6 ماه یک‌بار نیاز به تکرار دارد. فرآیند درمان تنها نیم ساعت طول می‌کشد. نتایج تزریق ژل لب در کمتر از 3-2 روز آشکار خواهد شد و 9-6 ماه دوام دارد.

تکنیک جراحی


تکنیک جراحی به‌کاررفته برای برجسته کردن لب بستگی به نوع ماده استفاده‌شده دارد. برای تزریق ژل لب، نیازی به برش نیست. مواد با استفاده از یک سوزن ظریف کوچک به‌طور مستقیم به لب تزریق می‌شوند. در طی این فرآیند، پزشک با فشار دادن لب‌ها در نواحی موردنیاز فرم ژل را تغییر می‌دهد.

در طول / بعد از عمل جراحی


برجسته کردن لب با استفاده از پروتز به‌طور معمول تحت بیهوشی عمومی در یک مرکز جراحی معتبر انجام می‌شود. جراحی به‌ صورت سرپایی بوده و کل فرایند معمولاً در عرض یک ساعت به پایان می‌رسد.  برجسته کردن لب با تزریق ژل نیاز به بیهوشی ندارد. با این‌ حال، به‌طور معمول از یک داروی بی‌حس‌کننده موضعی استفاده می‌شود. پس از عمل، لب‌ها متورم خواهد بود و ممکن است مقداری کبودی نیز وجود داشته باشد. عوارض پس از چند روز از بین خواهد رفت و بیمار نتایج حاصل از درمان را فوراً مشاهده می‌کند. نتایج مطلوب ممکن است پس از گذشت چند هفته قابل‌مشاهده باشد.

سؤالات رایج


پروتزهای جامد یا ژل‌ها؟

بستگی دارد. هم پروتز جامد و هم ژل تزریقی صورت دارای مزایا و معایب خود هستند. بیماران باید دوام و ماندگاری هر دو گزینه را در نظر بگیرند. پروتزهای جامد دائمی هستند درحالی‌که ژل‌ها هر 6 ماه یک‌بار نیاز به تزریق مجدد دارند. ممکن است این امکان برای بیماران فراهم شود که  ابتدا اثرات تزریق ژل در لب‌ خود را ببینند و تشخیص دهند که آیا برجسته کردن لب‌ها برای آن‌ها مناسب است یا خیر. مزایا و معایب هر دو گزینه را می‌توان در طول مشاوره اولیه موردبررسی قرارداد.

نتایج تا چه اندازه واقعی به نظر می‌رسند؟

امروزه تکنولوژی قادر به طراحی پروتزهایی است که از جنبه احساس و ظاهر طبیعی نتایج مطلوبی ایجاد می‌کنند. نتایج بهینه زمانی ظاهر می‌شوند که پروتزها کار گذاشته‌شده و با بافت طبیعی لب‌ها ادغام ‌شوند. یافتن جراحی که دارای مهارت و تجربه لازم درزمینه برجسته کردن لب‌ها باشد، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

آیا پروتز یا ژل‌ها قابل برداشتن هستند؟

بله. برداشتن پروتزهای سیلیکونی راحت‌تر از پروتزهای متخلخل است، اما هر دو قابلیت برداشته شدن در طی یک عمل جراحی ثانویه رادارند. تأثیر ژل‌های مایع به‌طور طبیعی در طول زمان از بین می‌روند زیرا مواد تزریق‌شده توسط بدن جذب می‌شود، اگرچه بخش اندکی ممکن است باقی بماند که جذب آن مدتی طول می‌کشد.

آیا این روش جای زخم برجا خواهد گذاشت؟

در پروتز، برش‌ها در امتداد خط طبیعی لب ایجادشده و زخم‌ها به‌سختی قابل‌مشاهده هستند. تزریق ژل لب هیچ‌گونه زخمی به‌جای نخواهد گذاشت. مراقبت بیشتر از زخم‌های جراحی مطابق با  تجویز پزشک برای پیشگیری از ایجاد هرگونه عفونت از اهمیت زیادی برخوردار است.

چه زمانی می‌توانم نتایج حاصل از برجسته کردن لب‌هایم را مشاهده کنم؟

شما بلافاصله پس از جراحی نتایج حاصل از برجسته کردن لب‌های خود را مشاهده خواهید کرد- که همان زیبایی لب‌ها در اثر تزریق ژل یا چربی می‌باشد.
شما در همان روز درمان با لب‌های برجسته مطب پزشک را ترک خواهید کرد. به دلیل وجود تورم، لب‌های شما در ابتدا تا حدودی بزرگ‌تر از ظاهر نهایی خود پس از بهبودی کامل به نظر می‌رسند. پزشک ما متعهد به ایجاد ظاهری طبیعی در لب‌های شما می‌باشد؛ بنابراین، درحالی‌که لب‌های شما ظاهری پرتر پیدا می‌کند، کاملاً متقارن بوده و ازلحاظ اندازه متناسب با دیگر اعضای چهره شما خواهند بود.

دوره بهبودی چقدر طول می‌کشد؟

عملاً هیچ دوره بهبودی پس از تزریق ژل و تزریق چربی در لب وجود نخواهد داشت. شما ممکن است با از بین رفتن اثر بی‌حسی موضعی درد مختصری را احساس کنید که با استفاده از مسکن‌های بدون نسخه به‌ راحتی بهبود پیدا می‌کند. مقداری تورم یا کبودی ممکن است رخ دهد که در طول یک هفته یا اندکی بیشتر برطرف خواهد شد.

خطرات برجسته کردن لب‌ها چیست؟

برجسته کردن لب‌ها از طریق ژل بسیار ایمن است. گاهی اوقات، بیماران اندکی خارش یا قرمزی را در نواحی تزریق تجربه می‌کنند. خطر خونریزی، عفونت، یا عدم تقارن لب‌ها نادر اما امکان‌پذیر است.

برجسته کردن لب‌ها تا چه مدت دوام دارد؟

ژل‌های ترکیبی به‌طور معمول حدود شش ماه دوام می‌آورند و به‌راحتی می‌توانند در طی یک جلسه درمانی دیگر تکرار شود.

هزینه برجسته کردن لب‌ها چقدر است؟‌

برجسته کردن لب‌ها یک روش بسیار مقرون‌به‌صرفه برای بهبود ظاهر شما با یک شیوه ساده و درعین‌حال جوان‌کننده است. پزشک ما در طی جلسه مشاوره در مورد هزینه با شما صحبت خواهد کرد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ