بهترین روش از بین بردن موهای ناحیه تناسلی؛لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بدن و صورت بدون شک موثرترین راه حل بلندمدت برای موهای زائد کل بدن است و به خصوص برای پوست ظریف اطراف ناحیه‌ی تناسلی موثر است. بسیاری از زنان زمان زیادی را صرف روش ناخوشایند اپیلاسیون، تیغ کشیدن یا استفاده از کرم‌های موبر بر روی پوست خود می‌کنند تمام این روش‌ها نیاز به درمان‌های مکرر و مداوم دارند، انجام آنها در خانه دشوار است و خطر رشد مو به طرف داخل و برجستگی‌های قرمز بدمنظر در پوست‌های حساس را به همراه دارند. رفع موهای زائد بسیار موثر است زیرا باعث کاهش رویش مجدد مو در آینده می‎شود. تنها مو از بین نمی‌رود بلکه فولیکول مو غیرفعال می‌شود به طوری که در آینده هیچ رشد مویی وجود نخواهد داشت.

روش‌های بسیاری برای رفع موهای زائد وجود دارد که در طی سال‌های متمادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. کرم‌ها و موم‌ها و روش قدیمی تیغ کشیدن نیز وجود دارد. با این حال این روش‌ها در بهترین حالت موقت و در بدترین حالت ناخوشایند، دردناک و حتی خطرناک هستند.متخصصین کلینیک پوست و موی رازی رفع موهای زائد با لیزر را برای ناحیه بیکینی پیشنهاد می‌کنند زیرا این تنها راه برای اطمینان از داشتن ظاهری خوب و افزایش اعتماد به نفس است. رفع موهای زائد با دستگاه الکساندریت و دایود در ناحیه‌ی بیکینی پس از حدود پنج جلسه نسبتاً دائمی می‌باشد. بیشتر افراد نیز متوجه کاهش رشد مو به طرف داخل می‌شوند. همکاران ما آماده ارائه مشاوره به شما هستند. برای این منظور یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های  02188333259-02188334029 تماس حاصل نمایید.

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی 


عدم تحریک، تغییر رنگ، و بدون مو بودن ناحیه تناسلی می‌تواند بسیار مطلوب باشد. معمولاً لیزرهای مختلف برای رفع موهای زاید ناحیه تناسلی استفاده می‌شوند. رایج‌ترین لیزرها یعنی الکساندریت و دایود هر یک مزایای منحصر به خود را دارند. لیزر الکساندریت یک پرتو نور را تولید می‌کند و نیاز به پالس کمتری در طی یک جلسه لیزر مو دارد. این امر باعث کاهش درد بیمار می‌گردد.

لیزر دایود ملایم‌تر عمل می‌کند و در حالی که از پوست محافظت می‌شود موها را از بین می‌برد. این امر باعث حداقل آسیب به بافت‌های اطراف می‌گردد.دایود معمولا بیشتر در افراد با رنگ پوست روشن تا متوسط موثر است.

مزایای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی با لیزر


  • دقت: لیزر می‌تواند موهای تیره و درشت را هدف قرار دهد در حالی که به پوست اطراف آسیبی نمی‌رساند.
  • سرعت: هر پالس لیزر کسری از ثانیه طول می‌کشد و می‌تواند بسیاری از موهای زائد را در یک زمان از بین ببرد. لیزر می‌تواند در هر ثانیه تقریباً ناحیه‌ای به اندازه یک سکه را درمان کند. نواحی کوچک مانند لب بالا را می‌توان در کمتر از یک دقیقه درمان کرد، و نواحی بزرگ مانند کمر و یا پاها ممکن است تا یک ساعت طول بکشد.
  • قابل پیش‌پینی بودن: نود درصد از بیماران به طور متوسط پس از سه تا پنج جلسه رفع دائمی موهای خود را تجربه می‌کنند.

آماده شدن برای لیزر موهای زائد 


لیزر موهای زائد چیزی بیشتر از از بین بردن موهای ناخواسته است. این درمان یک روش پزشکی است که انجام آن نیاز به آموزش کافی داشته و خطرات بالقوه‌ای نیز همراه با آن می‌باشد. قبل از انجام لیزر موهای زائد باید به طور کامل اعتبار پزشک و تکنسینی که این روش را انجام می‌دهند را بررسی کنید.

اگر قصد لیزر موهای زائد تناسلی خود را دارید باید از کشیدن، اپیلاسیون و الکترولیز به مدت شش هفته قبل از درمان پرهیز کنید. دلیل آن این است که لیزر ریشه موهایی که به طور موقت با اپیلاسیون یا موچین حذف می‌شوند را هدف قرار می‌دهد. همچنین باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت شش هفته قبل و بعد از درمان اجتناب کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب موجب کمتر شدن تاثیر لیزر مو شده و خطر عوارض پس از درمان را نیز افزایش می‌دهد.

فرایند درمان


پیش از انجام این روش باید موهایی که تحت درمان قرار می‌گیرند کوتاه شوند بطوری که تنها چند میلی‌متر بالاتر از سطح پوست باشند. تجهیزات لیزری با توجه به رنگ، ضخامت و محل ناحیه‌ی تحت درمان تنظیم خواهد شد. بسته به منبع لیزر یا نور مورد استفاده، شما و تکنسین باید از محفاظ مناسب چشم استفاده کنید. همچنین محفاظت از لایه‌های بیرونی پوست با یک ژل سرد و یا دستگاه خنک کننده مخصوص نیز ضروری است. این امر به نفوذ نور در پوست کمک می‌کند. سپس تکنسین پالس نوری را به ناحیه مورد نظر می‌تاباند و چند دقیقه آن ناحیه را مشاهده می‌کند تا مطمئن شود که بهترین تنظیمات مورد استفاده قرار گرفته‌ و واکنش‌های نامطلوب و بد نیز بررسی شوند.

بهبودی و خطرات


به مدت یک یا دو روز بعد از درمان، ناحیه تحت درمان پوست ممکن است آفتاب سوخته به نظر برسد. استفاده از کمپرس سرد و مرطوب کننده‌ها ممکن است در این شرایط موثر باشد. در طی یک ماه بعد، موهای زائد می‌ریزند. در ماه بعد برای جلوگیری از تغییرات موقت رنگ پوست از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. بروز تاول نادر است اما در افراد دارای پوست تیره‌تر محتمل‌تر است. سایر عوارض جانبی احتمالی شامل تورم، قرمزی، زخم و اسکار می‌باشند. جای زخم دائمی یا تغییرات رنگ پوست نادر می‌باشد.

آیا نتایج دائمی هستند؟


لیزر موهای زائد بیکینی به معنی کاهش دائمی مو و نه حذف دائمی موها است. نیاز به درمان سالانه حتی پس از درمان کامل یک ناحیه امری غیر عادی نمی‌باشد. لیزر فولیکول‌های فعلی مو را هدف قرار داده و از بین می‌برد اما فولیکول‌های جدید می‌توانند به دلیل تغییرات هورمونی یا تغییرات وزن رشد کنند.

آیا لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی همراه با درد است؟ 


این درمان باعث درد می‌گردد، اما نه خیلی زیاد. در حین درمان سوزش احساس می‌شود. اما این سوزش تنها برای یک هزارم ثانیه، زمانی که لیزر فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد (البته این بدین معنی است که برای هر  فولیکول مو این احساس سوزش وجود دارد) احساس می‌شود. در حالی که ممکن است پوست شما پس از درمان کمی قرمز و پف کرده به نظر برسد، اما نباید در زمان خروج از مطب احساس درد در ناحیه تحت درمان داشته باشید.

هزینه‌ی لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی


هزینه‌ی رفع موهای زائد بیکینی با لیزر در زمانی که تصمیم به انجام این روش می‌گیرید می‌تواند یک عامل تاثیرگذار باشد. هزینه‌ها به عوامل بسیاری مانند نوع لیزر مورد استفاده، وضعیت بدن و میزان رشد مو بستگی دارد. همچنین هزینه‌ها می‌توانند بر اساس زمان جلسات مختلف، ناحیه تحت درمان و روش پرداخت آن متغیر باشند.