آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

بزرگ کردن سینه با جراحی پروتز و تزریق چربی

فهرست مطالب

در گذشته، زنان هیچ گونه گزینه‌ای درباره اندازه و شکل سینه‌ها نداشتند و مجبور بودند به آنچه طبیعت به آنها عطا کرده بود، رضایت بخشید. اما امروزه، سلامت و بهره‌وری یک زن به طور مستقیم با فرم و اندازه سینه‌ها مرتبط است. برای بسیاری از زنانی که سینه‌های کوچکی دارند، اندازه سینه یک مسئله مهم است که گاهاً با استفاده از سینه‌بندها یا محصولات حجم‌دهنده، قابل حل نیست. این مشکل می‌تواند تأثیراتی روی جوانب مختلف زندگی آنان داشته باشد و اعتماد به نفس آنها را آسیب بزند. اما در حال حاضر، روش‌های مختلف درمان برای افرادی که به این مشکل برخورد می‌کنند، وجود دارد و جراحی یکی از آنها است.

عمل جراحی بزرگ کردن سینه غالباً با پروتز انجام می‌شود. این عمل زیبایی جراحی که سال‌هاست متداول است باعث بزرگ و توپر شدن سینه‌ها می‌گردد. با استفاده از عمل برجسته کردن سینه و داشتن سینه‌هایی بزرگتر و جذابتر، می‌توانید دوباره اعتماد به ‌نفس خود را به دست آورید. صرف‌نظر از اینکه چه چیز باعث نارضایتی شما از فرم سینه‌ها شده است می‌توانید با متخصصین ما در کلینیک رازی مشورت کرده و در مورد انتظارات خود از این عمل جراحی و نتایجی که این درمان می‌تواند برای شما داشته باشد مشاوره بگیرید. همکاران ما در کلینیک رازی آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند، در صورت نیاز به دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

 

بزرگ کردن سینه 


این روش متداول‌ترین روش در افزایش اندازه و اصلاح فرم سینه است. در این روش جراح ابتدا شکاف‌هایی در زیر بغل، زیر سینه‌ها و یا دور هاله سینه ایجاد کرده و انواع پروتز سینه را در بافت زیر سینه تزریق می‌کند. این کار باعث افزایش اندازه سینه و اصلاح فرم آن به شیوه‌ای زیباتر و جذابتر می‌گردد. این عمل جراحی تحت بی‌هوشی کامل انجام می‌گیرد.

داوطلبان مناسب برای انجام این عمل


معمولاً زنان در صورت داشتن یک و یا چند شرط از شروط زیر، خواهان انجام این عمل هستند:

 • دارای سینه‌های خیلی کوچک هستند.
 • پس از زایمان و یا شیردهی سینه‌هایشان افتاده و آویزان شده است.
 • یکی از سینه‌ها از دیگری کوچکتر است.
 • به دلیل سرطان و برداشتن یکی از سینه‌ها، نیاز به بازسازی آن سینه دارند.
 • در پوشیدن لباس‌های ورزشی و یا شنا از لحاظ احساسی، دارای مشکل می‌باشد.
 • به دلیل از دست دادن وزن، اندازه سینه‌هایشان کاهش پیدا کرده است.

سینه‌ها سفتی و توپری خود را از دست داده‌اند.

مزایا


 • بالا بردن اعتماد به نفس
 • بهبودی در اندازه و حجم سینه‌ها
 • داشتن سینه‌هایی توپرتر
 • داشتن سینه‌هایی زیبا و جذاب
 • احساس رضایت از خود به دلیل داشتن سینه‌هایی با ظاهر و فرم دلخواه

مشاوره 


قبل از ورود به فرایند جراحی، جراحان همیشه بررسی‌های لازم را بر روی سوابق پزشکی شما، داروها، درمان‌ها، داروهای ضد آلرژی و عمل‌های جراحی زیبایی قبلی که انجام داده‌اید، انجام می‌دهند. در صورتی که بعد از این درمان قصد کاهش وزن دارید، حتماً باید با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید. همچنین، اگر در آینده قصد بارداری دارید، باید پزشک متخصص را در جریان قرار داده تا توصیه‌های مربوطه را برای شما ارائه دهد. لازم به ذکر است که پروتز و ایمپلنت سینه هیچ تأثیری بر روی بارداری و شیردهی ندارند؛ اما در جلسات مشاوره، تمامی سؤالات خود را مطرح کنید و تمامی نقاط مبهم را روشن کنید.

جراحان در این جلسات، اندازه و فرم سینه‌ها را بررسی می‌کنند تا بتوانند بهترین و موثرترین روش برای افزایش حجم و شکل آن‌ها را انتخاب کنند. آن‌ها همچنین وضعیت و کیفیت پوست بیمار، محل قرارگیری هاله دور سینه و نوک سینه را مورد بررسی قرار می‌دهند. توصیه می‌شود در این جلسات، انتظارات خود را درباره این عمل با جراح به اشتراک بگذارید. در این صورت، جراح به شما خواهد گفت آیا انتظارات شما واقع‌گرایانه و منطقی است یا خیر و چه میزان از آن‌ها با انجام عمل جراحی قابل دستیابی است.

آمادگی جهت انجام عمل جراحی بزرگ کردن سینه


در برخی مواقع پزشک جراح قبل از انجام عمل جراحی پروتز سینه، ماموگرافی و یا آزمایش‌های دیگری را تجویز می‌کند. شما می‌بایست حداقل یک هفته قبل از عمل، استعمال دخانیات را متوقف نمایید. در صورتی‌که از آسپیرین و یا داروهای ضدالتهاب استفاده می‌کنید، مصرف آن را از دو هفته قبل از عمل قطع کنید. اینگونه داروها ممکن است باعث افزایش خونریزی در حین عمل گردد.

انواع روش‌های عمل پروتز سینه


تزریق چربی

تزریق چربی روش دیگری جهت بزرگ کردن اندازه سینه است. در تزریق چربی به سینه ، چربی از اندام‌های بدن بیمار استخراج شده و برای تصفیه و رسیدن به بهترین کیفیت بر روی آن عملیاتی انجام می‌گیرد. نتیجه این درمان در بسیاری از مواقع قابل پیش‌بینی نیست زیرا قسمتی از چربی تزریق شده توسط بدن بیمار جذب می‌شود؛ بنابراین بیشتر متخصصین این روش را جهت بزرگ کردن سینه پیشنهاد نمی‌کنند.

پروتز سینه 


این درمان یک عمل یک روزه است به این معنا که در این عمل نیازی نیست بیمار شب را در بیمارستان سپری کند. او می‌تواند 5 یا 6 ساعت پس از درمان بیمارستان را ترک نماید. در این عمل از بی‌هوشی کامل استفاده شده و بیمار در طول عمل به خواب رفته و هیچگونه دردی را حس نمی‌کند. شکاف‌ها طبق روشی که قبلاً بررسی شده و مورد پذیرش قرار گرفته بر روی بدن بیمار ایجاد می‌شوند. شکاف‌ها ممکن است زیر سینه، دور هاله سینه و یا زیر بغل ایجاد شوند. شکاف‌ها در هر منطقه‌ای از بدن بیمار که ایجاد شوند، پزشک جراح بسیار دقت خواهد کرد که جای آن‌ها مخفی شده و جای هیچگونه زخمی در بدن بیمار قابل مشاهده نباشد. پس از اینکه شکاف‌ها ایجاد شدند پروتز مخصوص جهت تزریق پروتز در زیر بافت‌ها و یا ماهیچه‌های سینه قرار داده می‌شود. سپس پروتز در آن قرار گرفته و شکاف‌ها بخیه زده می‌شود. در این روش از بخیه‌های قابل‌جذب استفاده می‌شود.

خطرات پروتز سینه 


عمل پروتز سینه یکی از متداول‌ترین عمل‌های زیبایی در جهان است که معمولاً نتیجه آن برای بیماران راضی‌کننده بوده است. ولی با این ‌وجود لازم است بیماران از خطرات و یا عوارضی که ممکن است طی این درمان با آن مواجه شوند، آگاه باشند. در ادامه برخی از این عوامل خطرزا آورده شده است.

 • درد
 • در برخی موارد نادر امکان عفونت وجود دارد. در اینگونه مواقع پروتز برداشته شده و دوباره تزریق می‌شود و یا داروهای ضد باکتری استفاده می‌شود.
 • ممکن است پروتز خراب شده، بشکند و یا چکه کند. در این حالت باید پروتز برداشته شود.
 • تورم سینه و یا اطراف آن
 • بی‌حس شدن هاله دور سینه و نوک پستان، این حالت موقت است.
 • ممکن است در اطراف پروتز کیست‌های سخت به وجود آید که معمولاً با عمل جراحی و یا جابجایی بسته درمان می‌شوند.

بهبودی پس از درمان


پس از درمان، استفاده از سینه‌بند‌های ویژه و یا لباس‌های خاص که برای حفاظت از پروتز سینه‌ها طراحی شده‌اند، ضروری است. این لباس‌ها معمولاً تا یک هفته پس از درمان استفاده می‌شوند. برخی خانم‌ها ممکن است با مشکلاتی همچون محدودیت در حرکت بازوها روبرو شوند. پس از درمان، بیمار تغییر رنگ و تورم در منطقه مورد درمان را تجربه خواهد کرد که به مرور زمان از بین خواهد رفت. معمولاً تورم پس از یک ماه کاهش می‌یابد. بهتر است پس از عمل، فعالیت‌های سنگین را به مدتی اجتناب کنید. در فرآیند بهبودی، نباید تلاش زیادی به عمل آورید، آن را خم کنید، بکشید یا اشیا سنگین بلند کنید. معمولاً پس از یک هفته، بیمار می‌تواند به محل کار بازگردد.

نتایج پروتز سینه


بیمار پس از این عمل پروتز دارای سینه‌هایی توپرتر، بزرگتر و فرمی جذابتر خواهد بود. اندازه سینه‌ها تا اندازه دلخواه می‌تواند افزایش یابد. نتیجه این درمان معمولاً طبیعی بوده و نمایی مصنوعی نخواهد داشت.

هزینه عمل 


هزینه عمل پروتز سینه بسته به میزان تخصص جراح، نوع و روشی که برای درمان بیمار انتخاب می‌شود و محل جغرافیایی محل انجام درمان متفاوت است. هزینه عمل به موارد زیر نیز وابسته است:

 • هزینه بی‌هوشی
 • هزینه تجهیزات بیمارستان و جراحی
 • آزمایش‌های پزشکی
 • لباس‌های لازم پس از جراحی
 • داروهای تجویز شده
 • دستمزد جراح

سؤالات متداول


آیا عمل پروتز سینه امکان ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد؟

جواب منفی است. تجربه و تحقیق نشان داده است که تزریق سیلیکون تأثیری در بالا بردن خطر ابتلا به سرطان ندارد.

آیا پس از پروتز سینه می‌توانم عمل شیردهی را انجام دهم؟

اگر پروتز در شکافهای زیر سینه و یا زیر بغل تزریق شده باشد اختلالی در شیردهی مادران ایجاد نمی‌کند. اما شکاف‌های periareolar باعث تقسیم شدن کانال‌های شیر شده و ممکن است شیردهی را مختل کند.

آیا پروتز از سینه متمایز و قابل‌ تشخیص است؟

پروتز نباید توسط نگاه کردن و یا لمس کردن قابل‌ تشخیص باشد. چنانچه پروتز سینه شما به‌گونه‌ای است که از بافت سینه جدا بوده و قابل دیدن است دچار یکی از عوارض بعد از عمل (انقباض کپسولی) شده‌اید و می‌بایست به پزشک مراجعه نمایید.

آیا هر سایز سینه‌ای که بخواهم می‌توانم داشته باشم؟ 

به طور معمول، پروتز سینه توسط پوششی از بافت سینه و پوست پوشیده می‌شود. چنانچه در سینه شما فضای کافی جهت جادادن پروتز باشد تا هر میزان که بخواهید می‌توان سایز سینه را افزایش داد. پزشک جراح در جلسات مشاوره این مسئله را مورد ارزیابی قرار داده و به شما اعلام خواهد کرد تا چه اندازه‌ای می‌توان سینه شما را بزرگ کرد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ