آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

در زمان‌های گذشته برای زنان هیچ انتخابی در مورد اندازه و فرم سینه‌ها میسر نبوده و چاره‌ای جز پذیرفتن آنچه طبیعت به آن‌ها داده است نداشتند. امروزه سلامت و تندرستی یک زن ارتباط مستقیمی با فرم و اندازه سینه‌ها دارد. برای بسیاری از زنان که دارای سینه‌های کوچک هستند، اندازه سینه یک مسئله مهم بوده که گاهی با پوشیدن سینه‌بندهاب بزرگ کننده و یا مواد حجم دهنده قابل حل نیست. این مسئله می‌تواند بر جنبه‌های مختلف زندگی آن‌ها اثر کرده و اعتماد به نفس آنها را جریحه‌دار نماید. اما در زمان حاضر درمان‌های مختلفی برای این‌گونه افراد وجود دارد که جراحی یکی از آن‌هاست.

عمل جراحی بزرگ کردن سینه غالباً با پروتز انجام می‌شود. این عمل زیبایی جراحی که سال‌هاست متداول است باعث بزرگ و توپر شدن سینه‌ها می‌گردد. با استفاده از عمل برجسته کردن سینه و داشتن سینه‌هایی بزرگتر و جذابتر، می‌توانید دوباره اعتماد به ‌نفس خود را به دست آورید. صرف‌نظر از اینکه چه چیز باعث نارضایتی شما از فرم سینه‌ها شده است می‌توانید با متخصصین ما در کلینیک رازی مشورت کرده و در مورد انتظارات خود از این عمل جراحی و نتایجی که این درمان می‌تواند برای شما داشته باشد مشاوره بگیرید. همکاران ما در کلینیک رازی آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند، در صورت نیاز به دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

 

بزرگ کردن سینه 


این روش متداول‌ترین روش در افزایش اندازه و اصلاح فرم سینه است. در این روش جراح ابتدا شکاف‌هایی در زیر بغل، زیر سینه‌ها و یا دور هاله سینه ایجاد کرده و انواع پروتز سینه را در بافت زیر سینه تزریق می‌کند. این کار باعث افزایش اندازه سینه و اصلاح فرم آن به شیوه‌ای زیباتر و جذابتر می‌گردد. این عمل جراحی تحت بی‌هوشی کامل انجام می‌گیرد.

داوطلبان مناسب برای انجام این عمل


معمولاً زنان در صورت داشتن یک و یا چند شرط از شروط زیر، خواهان انجام این عمل هستند:

 • دارای سینه‌های خیلی کوچک هستند.
 • پس از زایمان و یا شیردهی سینه‌هایشان افتاده و آویزان شده است.
 • یکی از سینه‌ها از دیگری کوچکتر است.
 • به دلیل سرطان و برداشتن یکی از سینه‌ها، نیاز به بازسازی آن سینه دارند.
 • در پوشیدن لباس‌های ورزشی و یا شنا از لحاظ احساسی، دارای مشکل می‌باشد.
 • به دلیل از دست دادن وزن، اندازه سینه‌هایشان کاهش پیدا کرده است.

سینه‌ها سفتی و توپری خود را از دست داده‌اند.

مزایا


 • بالا بردن اعتماد به نفس
 • بهبودی در اندازه و حجم سینه‌ها
 • داشتن سینه‌هایی توپرتر
 • داشتن سینه‌هایی زیبا و جذاب
 • احساس رضایت از خود به دلیل داشتن سینه‌هایی با ظاهر و فرم دلخواه

مشاوره 


جراحان همیشه قبل از اینکه وارد روند جراحی برای شما شوند بررسی‌های لازم را بر روی سوابق پزشکی شما، داروها و یا روندهای درمانی که استفاده می‌کنید، داروهای ضد آلرژی و یا عمل‌های جراحی زیبایی که قبلاً انجام داده‌اید، انجام می‌دهند. در صورتی که تصمیم دارید بعد از این درمان برای کاهش وزن خود اقدام کنید حتماً می‌بایست آن را با پزشک متخصص مطرح نمایید. در صورتی‌که در آینده تصمیم به بارداری دارید نیز باید پزشک متخصص را در جریان قرار داده تا توصیه‌های مربوطه را برای شما بیان کند. بهتر است بدانید که پروتز و ایمپلنت سینه هیچ‌گونه تأثیری در بارداری و یا شیردهی نخواهد داشت؛ اما در جلسات مشاوره تمامی سؤالاتی که به ذهنتان می‌آید را پرسیده و تمامی نکات مبهم را برای خود شفاف نمایید.

جراحان در این جلسات اندازه و فرم سینه‌ها را مورد بررسی قرار داده تا بتوانند بهترین و مؤثرترین روش برای برجسته کردن و بزرگ کردن آن‌ها را انتخاب نمایند. آن‌ها همچنین وضعیت و کیفیت پوست بیمار و محل قرارگیری هاله دور سینه و نوک سینه را بررسی می‌کنند. توصیه می‌شود در این جلسات انتظارات خود را از این عمل با جراح در میان بگذارید. در این‌صورت پزشک جراح به شما خواهد گفت آیا انتظارات شما واقع‌گرایانه و منطقی هست یا خیر و اینکه چه مقدار از آن‌ها با انجام عمل جراحی حاصل خواهد شد.

آمادگی جهت انجام عمل جراحی بزرگ کردن سینه


در برخی مواقع پزشک جراح قبل از انجام عمل جراحی پروتز سینه، ماموگرافی و یا آزمایش‌های دیگری را تجویز می‌کند. شما می‌بایست حداقل یک هفته قبل از عمل، استعمال دخانیات را متوقف نمایید. در صورتی‌که از آسپیرین و یا داروهای ضدالتهاب استفاده می‌کنید، مصرف آن را از دو هفته قبل از عمل قطع کنید. اینگونه داروها ممکن است باعث افزایش خونریزی در حین عمل گردد.

انواع روش‌های عمل پروتز سینه


تزریق چربی

تزریق چربی روش دیگری جهت بزرگ کردن اندازه سینه است. در تزریق چربی به سینه ، چربی از اندام‌های بدن بیمار استخراج شده و برای تصفیه و رسیدن به بهترین کیفیت بر روی آن عملیاتی انجام می‌گیرد. نتیجه این درمان در بسیاری از مواقع قابل پیش‌بینی نیست زیرا قسمتی از چربی تزریق شده توسط بدن بیمار جذب می‌شود؛ بنابراین بیشتر متخصصین این روش را جهت بزرگ کردن سینه پیشنهاد نمی‌کنند.

پروتز سینه 


این درمان یک عمل یک روزه است به این معنا که در این عمل نیازی نیست بیمار شب را در بیمارستان سپری کند. او می‌تواند 5 یا 6 ساعت پس از درمان بیمارستان را ترک نماید. در این عمل از بی‌هوشی کامل استفاده شده و بیمار در طول عمل به خواب رفته و هیچگونه دردی را حس نمی‌کند. شکاف‌ها طبق روشی که قبلاً بررسی شده و مورد پذیرش قرار گرفته بر روی بدن بیمار ایجاد می‌شوند. شکاف‌ها ممکن است زیر سینه، دور هاله سینه و یا زیر بغل ایجاد شوند. شکاف‌ها در هر منطقه‌ای از بدن بیمار که ایجاد شوند، پزشک جراح بسیار دقت خواهد کرد که جای آن‌ها مخفی شده و جای هیچگونه زخمی در بدن بیمار قابل مشاهده نباشد. پس از اینکه شکاف‌ها ایجاد شدند پروتز مخصوص جهت تزریق پروتز در زیر بافت‌ها و یا ماهیچه‌های سینه قرار داده می‌شود. سپس پروتز در آن قرار گرفته و شکاف‌ها بخیه زده می‌شود. در این روش از بخیه‌های قابل‌جذب استفاده می‌شود.

خطرات پروتز سینه 


عمل پروتز سینه یکی از متداول‌ترین عمل‌های زیبایی در جهان است که معمولاً نتیجه آن برای بیماران راضی‌کننده بوده است. ولی با این ‌وجود لازم است بیماران از خطرات و یا عوارضی که ممکن است طی این درمان با آن مواجه شوند، آگاه باشند. در ادامه برخی از این عوامل خطرزا آورده شده است.

 • درد
 • در برخی موارد نادر امکان عفونت وجود دارد. در اینگونه مواقع پروتز برداشته شده و دوباره تزریق می‌شود و یا داروهای ضد باکتری استفاده می‌شود.
 • ممکن است پروتز خراب شده، بشکند و یا چکه کند. در این حالت باید پروتز برداشته شود.
 • تورم سینه و یا اطراف آن
 • بی‌حس شدن هاله دور سینه و نوک پستان، این حالت موقت است.
 • ممکن است در اطراف پروتز کیست‌های سخت به وجود آید که معمولاً با عمل جراحی و یا جابجایی بسته درمان می‌شوند.

بهبودی پس از درمان


پس از درمان لازم است سینه‌بند‌های مخصوص و یا لباس‌های خاصی که جهت محافظت از پروتز سینه‌ها طراحی شده است پوشیده شود. معمولاً این لباس تا یک هفته پس از درمان لازم است. برخی از خانم‌ها در بالا بردن بازوها با مشکلاتی مواجه خواهند بود. پس از درمان بیمار شاهد تغییر رنگ و تورم خواهد بود که موقتی است. تورم معمولاً پس از یک ماه محو می‌شود. بهتر است تا مدتی پس از عمل از انجام فعالیت‌های شدید دوری شود. در دوران بهبودی نباید جسمی را هول داده، بکشید، خم کرده و یا بلند کنید. معمولاً یک هفته پس از عمل بیمار می‌تواند به محل کار خود بازگردد.

نتایج پروتز سینه


بیمار پس از این عمل پروتز دارای سینه‌هایی توپرتر، بزرگتر و فرمی جذابتر خواهد بود. اندازه سینه‌ها تا اندازه دلخواه می‌تواند افزایش یابد. نتیجه این درمان معمولاً طبیعی بوده و نمایی مصنوعی نخواهد داشت.

هزینه عمل 


هزینه عمل پروتز سینه بسته به میزان تخصص جراح، نوع و روشی که برای درمان بیمار انتخاب می‌شود و محل جغرافیایی محل انجام درمان متفاوت است. هزینه عمل به موارد زیر نیز وابسته است:

 • هزینه بی‌هوشی
 • هزینه تجهیزات بیمارستان و جراحی
 • آزمایش‌های پزشکی
 • لباس‌های لازم پس از جراحی
 • داروهای تجویز شده
 • دستمزد جراح

سؤالات متداول


آیا عمل پروتز سینه امکان ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد؟

جواب منفی است. تجربه و تحقیق نشان داده است که تزریق سیلیکون تأثیری در بالا بردن خطر ابتلا به سرطان ندارد.

آیا پس از پروتز سینه می‌توانم عمل شیردهی را انجام دهم؟

اگر پروتز در شکافهای زیر سینه و یا زیر بغل تزریق شده باشد اختلالی در شیردهی مادران ایجاد نمی‌کند. اما شکاف‌های periareolar باعث تقسیم شدن کانال‌های شیر شده و ممکن است شیردهی را مختل کند.

آیا پروتز از سینه متمایز و قابل‌ تشخیص است؟

پروتز نباید توسط نگاه کردن و یا لمس کردن قابل‌ تشخیص باشد. چنانچه پروتز سینه شما به‌گونه‌ای است که از بافت سینه جدا بوده و قابل دیدن است دچار یکی از عوارض بعد از عمل (انقباض کپسولی) شده‌اید و می‌بایست به پزشک مراجعه نمایید.

آیا هر سایز سینه‌ای که بخواهم می‌توانم داشته باشم؟ 

به طور معمول، پروتز سینه توسط پوششی از بافت سینه و پوست پوشیده می‌شود. چنانچه در سینه شما فضای کافی جهت جادادن پروتز باشد تا هر میزان که بخواهید می‌توان سایز سینه را افزایش داد. پزشک جراح در جلسات مشاوره این مسئله را مورد ارزیابی قرار داده و به شما اعلام خواهد کرد تا چه اندازه‌ای می‌توان سینه شما را بزرگ کرد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ