تزریق چربی به باسن فرمی از بزرگ كردن باسن است که موجب افزايش سايز و بهبود فرم باسن می‌گردد به‌ طوری‌ که باسن با اندام‌های ديگر بدن تناسب بيشتری پیداکرده و فرمی جذاب و برجسته پيدا می‌کند. به‌ منظور بزرگ كردن باسن با تزريق چربی، چربی از طريق ليپوساكشن از نواحی ديگر بدن مانند پشت، شکم، باسن و ران‌ها برداشته می‌شود. سپس سلول‌های چربی تصفیه‌شده و تنها بهترین بافت برای تزریق به باسن در عمق‌های مختلف استفاده می‌شود تا ظاهر و احساسی طبيعی ايجاد گردد. نتيجه نهايی ايجاد باسنی گردتر و پرتر است. بزرگ كردن باسن با تزریق چربی يك فرم ايمن از  جراحی است که دارای مزيت استفاده از بافت بدن خود بيمار می‌باشد. بزرگ كردن باسن يك روش ايمن و مؤثر بوده كه نتايجی زيبا و با دوام ايجاد می‌نماید.

داشتن باسن صاف مانع از برخورداری شخص از انحناهای دلخواه بدن می‌گردد. برای بسیاری از زنان، داشتن یك باسن فرم دار و برجسته از طریق رژیم غذایی و ورزش غیرممكن است. بهبود سایز و فرم باسن علاوه بر بهبود ظاهر موجب افزایش اعتماد به‌ نفس شما نیز می‌گردد. اگر به دنبال بهبود سایز، فرم و ظاهر كلی باسن خود هستید، متخصصین کلینیک زیبایی رازی پس از بررسی شرایط شما، درمان بزرگ كردن باسن با تزریق چربی را به شما پیشنهاد می‌کنند. این روش به‌منظور حجم دهی به باسن و بهبود فرم آن بدون استفاده از پروتزهای سیلیكونی تهاجمی طراحی‌شده است. متخصصین ما و كاركنان سخت‌کوش و صمیمی در كلینیك تخصصی زیبایی رازی آماده پاسخگویی به هرگونه سؤال یا دغدغه شما هستند. جهت تعیین وقت مشاوره و كسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های 02188333259 02188334029  تماس حاصل فرمایید.

متقاضی درمان


 داوطلبان بزرگ كردن باسن از طریق تزریق چربی باسن باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و انتظارات واقع‌بینانه از نتایج حاصل داشته باشند. كاندیدهای ایده آل برای تزریق چربی به باسن افرادی هستند كه دارای بافت اضافی و افتادگی اندك در باسن خود بوده اما از حجم دلخواه باسن برخوردار نمی‌باشند. بعلاوه، كاندیدهای بزرگ كردن باسن با تزریق چربی باید دارای رسوبات چربی اضافی در نواحی دیگر بدن جهت انتقال به باسن باشند.

مزایا 


 زنان و مردان داوطلب بزرگ كردن باسن با تزریق چربی، اغلب به دلیل مزیت دوجانبه این روش بزرگ کردن باسن مایل به انجام آن هستند. چربی از نواحی دارای رسوبات چربی سرسخت مانند شکم، باسن، ران، و پشت برداشته‌شده كه خود موجب ایجاد فرم بدنی ظریف‌تر می‌گردد. سپس چربی برداشته‌شده به‌منظور حجم دهی و تغییر فرم باسن و بهبود در ظاهر كلی فرد مورداستفاده قرار می‌گیرد. مزایای دیگر عبارت‌اند از:

  • عدم نیاز به پروتزهای سیلیکون مصنوعی
  • برداشتن چربی از بدن خود بیمار تضمینی برای عدم واکنش‌های آلرژیك و یا پس زدن بافت توسط بدن می‌باشد.
  • این روش بزرگ کردن باسن به پزشك اجازه می‌دهد تا نتایجی متناسب با نیازهای شخصی و در جهت بهبود فرم منحصر به‌ فرد بدن شما ایجاد نماید.
  • زمان بهبودی کوتاه در مقایسه با پروتز باسن
  • نتایج ظریف با ظاهری طبیعی

مشاوره


 در جلسه مشاوره بزرگ كردن باسن، پزشك به ارزیابی آناتومی شخصی شما خواهد پرداخت تا تشخیص دهد كه آیا شما نامزد مناسبی برای این روش هستید یا خیر. به‌منظور ایجاد فرمی زیبا در باسن، شما باید دارای اندوخته چربی كافی در نواحی دیگر بدن خود باشید. از آنجایی‌که چشم‌انداز هر زن در مورد فرم دلخواه باسن منحصر به‌ فرد می‌باشد، پزشك اهداف شما را مورد بحث قرار می‌دهد تا ایده‌ای بهتر از ظاهر موردنظر شما به دست آورده و نظری صادقانه و واقع‌گرایانه در مورد نتایج حجیم كردن باسن با تزریق چربی به شما ارائه دهد. بعلاوه پزشك اطلاعاتی گسترده در مورد انتظاراتی كه باید پس از جراحی و در طول دوره بهبودی داشته باشید، در اختیار شما قرار خواهد داد.

فرآیند

تزریق چربی به باسن به‌صورت سرپایی و تحت بیهوشی عمومی انجام خواهد گرفت. پزشك از روش لیپوساکشن ورم‌کرده برای برداشتن چربی اضافی استفاده می‌کند. او برش‌های كوچكی در محل لیپوساکشن ایجاد كرده و با استفاده از یك كانولا چربی اضافی را مكش می‌کند. روش لیپوساکشن ورم‌کرده اغلب ملایم‌تر از لیپوساکشن سنتی بوده زیرا سلول‌های چربی را تا حد امكان زنده نگه می‌دارد. چربی در مقادیر مناسب و به‌گونه‌ای برداشته می‌شود كه فرمی هموارتر ایجاد شود. پزشك چربی برداشت‌ شده را داخل یك سانتریفیوژ در یک سیستم تصفیه قرار می‌دهد. سانتریفیوژ موجب اعمال فشار بر روی سلول‌های چربی گشته، بافت قدیمی و شكننده را از بین برده و تنها سلول‌های چربی سالم را برای انتقال حفظ می‌کند. پس از تصفیه سلول‌های چربی، پزشك به روشی استراتژیك آن‌ها را به باسن تزریق می‌کند. پیوند چربی به‌صورت لایه‌ای، امكان ایجاد فرم دلخواه در باسن را برای پزشك فراهم می‌آورد. سپس برش‌ها بسته می‌شوند. به‌منظور به حداقل رساندن تورم، حفظ سلول‌های چربی منتقل‌شده و تسهیل روند بهبودی یك پوشش فشرده‌سازی بر روی باسن و نواحی لیپوساكشن قرار داده می‌شود .

بهبودی 


 پس از اتمام جراحی، شما ممکن است باکبودی، تورم و قرمزی در اطراف باسن خود مواجه شوید، که ممکن است ناراحتی اندكی ایجاد نماید. داروهای خوراکی برای کمک به کنترل هرگونه درد مرتبط تجویز خواهد شد. شما به یك استراحت چندروزه نیاز خواهید داشت. در این مدت باید از اعمال هرگونه فشار به باسن اجتناب كنید كه به این منظور بهتر است بر روی شكم بخوابید. پس از یک هفته، بسیاری از بیماران می‌توانند در یك حالت نشسته متعادل استراحت كنند به‌گونه‌ای كه فشار مستقیم به باسن اعمال نشود.  پس از سه هفته، شما می‌توانید فعالیت‌های فیزیکی محدود را از سر بگیرید. با اجازه پزشك، می‌توانید بر روی باسن بنشینید. دوره بهبودی ممکن است برای برخی از بیماران بسته به میزان چربی انتقال داده‌شده طولانی‌تر باشد. شما ممكن است همچنان اندكی تورم را داشته باشید. پس از یک ماه، شما باید قادر به ازسرگیری تمام فعالیت‌های روزمره خود باشید. در فاصله دو تا سه ماه، بخش عمده‌ای از تورم باید برطرف شده باشد، و شما می‌توانید شاهد نتایج نهایی جراحی خود باشید.

نتایج 


در طول سه ماه اول پس از بزرگ كردن باسن با تزریق چربی، شما ممکن است شاهد كاهش اولیه در حجم باسن خود باشید که ناشی از جذب بخشی از چربی منتقل‌شده توسط بدن می‌باشد. اما، با تثبیت چربی و آمیختگی آن با بافت چربی موجود، افزایش حجم باسن به‌طور دائمی اتفاق خواهد افتاد. به‌منظور حفظ نتایجی با بالاترین كیفیت، شما باید از شیوه زندگی سالم و وزن ثابت برخوردار باشید.

عوارض جانبی احتمالی 


 همانند تمام جراحی‌ها، جراحی بزرگ كردن باسن هم با خطراتی مواجه است. این خطرات عبارت‌اند از عفونت، خونریزی، درد، و در موارد نادر، آسیب به ساختارهای عمیق‌تر مانند اعصاب یا عضلات. میزان كلی بقای چربی از 75%-50 متغیر است. گاه‌گاهی، تكرار جراحی برای دستیابی به نتایج مطلوب و یا ایجاد پری بیشتر در باسن موردنیاز است.  به‌طورکلی، بیماران از فرم جدید باسن خود بی‌نهایت راضی هستند. تزریق چربی به باسن موجب افزایش انحناهای زنانه در باسن شده و دارای نتایجی بادوام است. در بزرگ كردن باسن با تزریق چربی اسكار قابل‌ رؤیت اندكی حاصل می‌شود. برش‌های ایجادشده برای لیپوساكشن و تزریقات كوچك بوده و پزشك به كنترل کیفیت اسكار حاصل توجه ویژه‌ای داشته و برش‌ها را در مناطقی ایجاد می‌نماید که به‌راحتی با لباس‌زیر یا لباس شنا پنهان شوند. اگرچه ممكن است اسكار اندكی ایجاد شود، اما احتمالاً با گذشت زمان رفع خواهد شد.

خطرات پروتز باسن 


 پروتزهای باسن از مواد مصنوعی شبیه به مواد استفاده‌شده در پروتز سینه ساخته‌ شده‌اند. درحالی‌که این پروتزها به‌ طور کلی دارای ظاهری طبیعی هستند، اما نمی‌توانند ظاهری شبیه به آنچه از بزرگ كردن با تزریق چربی حاصل می‌شود را به دست دهند. پروتز باسن یك روش جراحی تهاجمی‌تر و همچنین دوره ازكارافتادگی بیشتر است. درنهایت، پروتز باسن اسكارهای جراحی آشكاری ایجاد می‌نماید كه می‌تواند از ظاهر طبیعی باسن بكاهد. یکی از بزرگ‌ترین اشكالات پروتز باسن این است كه پروتز اغلب موجب افزایش سایز كلی در بیمار گردد. بزرگ كردن باسن با تزریق چربی، در حین افزایش سایز باسن موجب كاهش سایز دور كمر می‌گردد درحالی‌که پروتز باسن صرفاً موجب افزایش سایز باسن شده و هیچ‌گونه كاهش سایزی در نواحی دیگر بدن رخ نمی‌دهد. این امر موجب می‌شود که بیمار احساس سنگینی یا عدم تناسب در اندام خود داشته باشد، كه نشانه‌ای آشكار از انجام جراحی می‌باشد.

هزینه 


 هزینه این عمل بستگی به محل جغرافیایی درمان و پزشك جراح  متفاوت است. قیمت‌ها به‌ طور قطع متفاوت هستند.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ