برای سال های متمادی لیپوساکشن یکی از محبوب ترین و سریع ترین راه ها برای کسانی بود که مایل بودند بدنی صاف داشته باشند . اما مانند بسیاری از روش ها ، با عوارض مختلفی همراه بود ، مثلا شلی پوست بعد از لیپوساکشن ، مخاطره مطلوبی نبود.

اما امروزه لیپوساکشن به روش سنتی ، به لیزرلیپولیز ( تجزیه و تحلیل چربی ) ، روشی مدرن تغییر یافته است. تجزیه و تحلیل چربی با لیزر یک پروسه با حداقل میزان تهاجم است که با استفاده از حرارت و لیزر فیبر نوری در طول موج های مختلف به ذوب شدن چربی بدن در ناحیه مورد استفاده می انجامد. این فرایند متفاوت از لیپوساکشن است ، در لیپوساکشن چربی ها از بدن با استفاده از مکش خلاء خارج می شد.

مزیت اصلی لیزرلیپولیز این است که تابش اشعه به تحریک تولید کلاژن کمک می کند و ساختار پوست در نواحی استفاده شده سفت می شود. نتایج بالینی بر روی بیش از 2000 نفر در طول سه نشان داده که در اکثر بیماران به طور کلی بخش عمده چربی در نقاط مختلف بدن مهار شده و شاهد افزایش سفتی پوست بوده اند. بیماران از هیچ گونه عوارضی رنج نمی بردند ، و فقط درصد کمی از درد خفیف و کبودی شکایت کرده اند.

یکی از بهترین نقاط بدن برای لیزرلیپولیز ، شکم است و بالطبع نتایج آشکاری هم بر جای می گذارد.

بسیاری از مطالعات در زمینه تجزیه و تحلیل چربی از لیزرلیپولیز به عنوان یک درمان بی خطر و موثر برای هدف قرار دادن مناطق کوچکی از چربی بدن یاد کرده اند. و از آنجا که این روش به صورت سرپایی انجام می شود ، فرآیند بهبود به طور کلی سریع است.

اما با تمام مزایایی که گفته شد عمل جراحی و یا لیزرلیپولیز به هیچ وجه جایگزینی برای یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم نیست . جراحی زیبایی تنها می تواند به بهبود ظاهر فرد کمک نمایند و این اصلا مترادف با بدنی سالم نیست.

بر گرفته از سایت : www.healthline.com

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ