آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

اشخاصی که به اندازه‌ی کافی شانس داشتن چانه‌ای خوش‌فرم را داشته‌اند احتمالاً در مورد آن فکر نمی‌کنند. اما بسیاری از افرادی که دارای ساختار چانه کوچکی هستند قطعاً انجام آن را در نظر می‌گیرند. داشتن چانه‌ی کوچک خوشایند نمی‌باشد و در صورتی که سایر اجزای صورت جذاب باشند اما با وجود چانه‌ی عقب‌رفته ظاهر خوبی نداشته باشند، می‌تواند بسیار ناامیدکننده باشد. و در هر حال برخی افراد شما را قضاوت می‌کنند. به همین دلیل است که بسیاری از زنان و مردان برجسته کردن چانه را انتخاب می‌کنند. برای این بیماران یک روش غیرجراحی برای برجسته کردن چانه وجود دارد. با تزریق ژل به چانه یا تزریق چربی می‌توان چانه را بزرگتر کرد و به آن شکل داد و خوش‌فرم کرد. این روش‌ها همچنین می‌توانند شیارهایی که بین چانه و پایین گونه در امتداد خط فک در اثر افزایش سن شکل می‌گیرند را پر کنند. این امر می‌تواند به تنهایی یا در ترکیب با روش‌های دیگر مانند رینوپلاستی  (جراحی بینی) انجام شود.

اگر از شکل یا اندازه‌ی چانه خود ناراضی هستید، می‌توانید روش غیرجراحی برجسته کردن چانه را در نظر بگیرید. این درمان می‌تواند به شما ظاهری متناسب‌تر و بهتر دهد بطوری که با سایر اجزای صورت همخوانی داشته باشد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی در طول مشاوره با شما در مورد چگونگی بهره‌مندی از این روش صحبت می‌کنند. در طول مشاوره پزشک در مورد هزینه‌ی درمان و هر سوال دیگری که ممکن است داشته باشید توضیح خواهد داد.کلینیک زیبایی رازی روش‌های مختلفی را برای برجسته کردن چانه ارائه می‌دهد این روش‌ها شامل تزریق ژل و چربی به چانه است که براساس نیاز شما بهترین روش پیشنهاد می‌شود . برای دریافت مشاوره درباره روش‌های درمانی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

مزایا


دلایل متعددی برای در نظر گرفتن برجستگی چانه وجود دارد که شامل موارد زیر می‌باشند:

 1. برجسته کردن یک چانه عقب‌رفته و کوچک
 2. زاویه دار کردن صورت
 3. افزایش ارتفاع یا عرض چانه
 4. به حداقل رساندن ظاهر غبغب
 5. ایجاد تعادل بین بینی و چانه
 6. تغییر ظاهر فرورفتگی چانه

متقاضیان درمان


هر شخصی که تمایل به افزایش برجستگی چانه، خوش‌فرم شدن خط فک یا اصلاح خطوط گردن خود داشته باشد می‌تواند متقاضی روش‌های غیرجراحی برجسته کرد چانه باشد. نکته اصلی در برجسته کردن چانه صحبت با بیمار برای تعیین اهداف زیبایی وی است. شناسایی نواحی تحت درمان و تزریق دقیق ژل نیاز به مهارت بالایی دارد. هدف دستیابی به برجسته کردن چانه به بهترین شکل و ارائه نتایح طبیعی است. پزشک از نزدیک با شما در طول این فرایند کار می‌کند.

مشاوره 


مشاوره‌ی اولیه بسیار مهم است. این مشاوره به اعتماد بیمار به پزشک کمک می‌کند و برای پزشک نیز جهت ارزیابی نیازهای فرد و اطمینان از بی‌خطر بودن درمان مفید است. چندین سوال درباره موارد زیر پرسیده می‌شود:

 1. وضعیت سلامتی و شیوه زندگی:هر چیزی که به طور بالقوه بتواند شما را هنگامی که تحت مراقبت پزشک هستید به خطر بیاندازد از جمله سیگار کشیدن، رژیم ورزشی یا رژیم غذایی.
 2. انتظارات فردی شما از عملآنچه که از نتیجه نهایی می‌خواهید و امکان‌پذیر بودن دستیابی به آن. اغلب از یک برنامه‌ی کامپیوتری برای نشان دادن شکل چانه پس از تزریق استفاده می‌شود.
 3. دلایلتان برای انجام عمل جراحیممکن است انجام یک اقدام عملی برطرف کردن یک مشکل جزئی در اعتماد بنفس بیش از حد افراطی باشد.
 4. هر گونه سابقه‌ی پزشکی قبلی:مهم است که جراح از هرگونه مشکلات پیشین که ممکن است در طول عمل باعث ایجاد خطراتی شوند از جمله عمل جراحی در گذشته، اطلاع داشته باشد.
 5. استفاده از داروها، ویتامین‌ها، و غیره:شامل هر نوع داروی گیاهی یا هومیوپاتی نیز می‌باشد.

دو روش در برجسته کردن چانه بدون جراحی


تزریق ژل به چانه

هنگام صحبت در مورد برجسته کردن چانه با استفاده از تزریق ژل، هدف خوش‌فرم شدن و برجسته شدن خط فک است بطوری که موجب بهبود ظاهر و خصوصیات چهره می‌گردد. مانند هر درمان تزریقی دیگر، پزشک تلاش می‌کند تا بیمار بیشترین راحتی را داشته باشد. این امر شامل استفاده از کرم‌های بی‌حس کننده موضعی، از جمله داروی بی‌حس کننده موجود در تمام ژل‌های تزریقی و استفاده از کیسه یخ پس از درمان است.

فیلرهای بافت نرم به تدریج توسط بدن تجزیه می‌شوند. مدت زمان تاثیر بستگی به نوع ژل مورد استفاده و برای فیلرهای اسید هیالورونیک به میزان اتصال عرضی در مواد آن دارد. پزشکان ترجیح می‌دهد که از ژل‌های با ماندگاری بیشتر و غلیظ‌تر جهت برجسته کردن بدون جراحی چانه استفاده کنند. این امر موجب ایجاد تاثیر قابل اعتمادتر می‌شود و بی‌خطر است زیرا تزریق‌ها بطور عمیق و در امتداد استخوان انجام می‌شوند. نتایج درمان تزریق ژل به چانه برای برجسته کردن آن بصورت فوری قابل مشاهده هستند (هرچند ممکن است از بین رفتن کامل  تورم ناشی از عمل سه تا چهار هفته طول بکشد) و معمولاً 9 تا 12 ماه ماندگار می‌باشند.

تزریق چربی به چانه

تزریق چربی به چانه بطور بی‌خطر و موثر موجب اصلاح چانه‌ی کوچک و عقب رفته بدون نیاز به عمل جراحی برای قرار دادن پروتزهای مصنوعی و گران‌قیمت در چانه می‌شود. برجسته‌سازی چانه موجب بهبود ظاهر چهره و تعادل خصوصیات چهره می‌شود. یک چانه کوچک موجب عقب رفتن صورت می‌شود، بینی را بزرگ‌تر و مشکل فکی را واضح‌تر نشان می‌دهد.

درمان تزریق چربی زمانی که نواحی بزرگی را شامل شود تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود در حالی که در صورتی که نواحی درمان کوچک باشند، از بی‌حسی موضعی یا آرام‌بخشی داخل وریدی استفاده می‌شود. برای برداشت و تزریق مجدد چربی تنها نیاز به نواحی برش نامحسوسی می‌باشد. پس از بی‌حسی نواحی مورد نظر، چربی با مکش کند برداشته می‌شود تا درصد سلول‌های زنده افزایش یابد. پزشک از سیستم پیشرفته گرافت به منظور مطلوب شدن نتایج استفاده می‌کند. گرافت‌های غلیظ چربی به سرنگ‌های ۱ سی‌سی انتقال داده می‌شوند تا امکان تزریق به صورت صاف فراهم شود. پاکت‌های کوچک سلولی از لایه‌های عمیق تا سطحی در نواحی چانه تزریق می‌شوند تا حجم و شکل مورد نظر بازیابی شود.

دوره بهبودی بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله بخش‌هایی از بدن که تحت جراحی قرار گرفته است و نیز میزان چربی انتقال یافته. بطور کلی جای زخم در اثر این روش جزئی می‌باشد زیرا برش‌ها به اندازه‌ای بزرگ هستن که بتوان کانول را از طریق آن وارد کرد. ممکن است مقداری بی‌حسی و درد موقت در اطراف برش‌ها و نواحی تحت درمان احساس شود. بیشتر درد در نواحی برداشت چربی وجود دارد. میزان درد به سرعت پس از دو روز بهبود پیدا می‌کند.

روش جایگزین 


روش‌های جراحی برای برجسته‌سازی چانه شامل پروتز چانه می‌باشند. هرچند، پروتزهای چانه می‌توانند به دلیل خطر عفونت یا حرکت از جای خود مشکل‌ساز باشند. تزریق چربی و ژل دارای مزیت‌های بسیاری نسبت به پروتز چانه هستند. خطر عفونت ناشی از چربی بسیار کم است زیرا جسم خارجی در بدن قرار نمی‌گیرد. تزریق چربی را می‌توان تحت بی‌حسی موضعی بدون جای زخم و بخیه انجام داد. از طرف دیگر پروتز چانه دارای نتایج دائمی است و نیازی به تکرار درمان نمی‌باشد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ