آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

برجسته کردن چانه با تزریق ژل و چربی

فهرست مطالب

افرادی که چانه‌ی خوش‌فرمی دارند، اغلب به اندازه‌ی کافی شانس داشته‌اند و نگرانی درباره آن ندارند. اما افرادی که چانه‌ی کوچکی دارند، ممکن است مایل باشند آن را بهبود دهند. چانه کوچک می‌تواند در صورتی که سایر ویژگی‌های صورت جذاب باشند، ظاهر کلی را نازک و ناجذاب کند و برخی افراد ممکن است نظر نامطلوبی درباره آن‌ها داشته باشند. به همین دلیل، برخی از افراد تصمیم می‌گیرند چانه‌ی خود را بهبود بخشند.

برای افرادی که بهبود چانه را انتخاب می‌کنند، روش‌های غیرجراحی موجود است. با تزریق ژل یا چربی به چانه، می‌توان آن را بزرگتر و شکل داده و جذاب تر کرد. این روش‌ها همچنین می‌توانند شیارهایی که در اثر پیری بین چانه و پایین گونه در امتداد خط فک شکل می‌گیرند را پر کنند. این روش می‌تواند به تنهایی یا همراه با روش‌های دیگر مانند جراحی بینی (رینوپلاستی) انجام شود.

اگر از شکل یا اندازه‌ی چانه خود ناراضی هستید، می‌توانید روش غیرجراحی برجسته کردن چانه را در نظر بگیرید. این درمان می‌تواند به شما ظاهری متناسب‌تر و بهتر دهد بطوری که با سایر اجزای صورت همخوانی داشته باشد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی در طول مشاوره با شما در مورد چگونگی بهره‌مندی از این روش صحبت می‌کنند. در طول مشاوره پزشک در مورد هزینه‌ی درمان و هر سوال دیگری که ممکن است داشته باشید توضیح خواهد داد.کلینیک زیبایی رازی روش‌های مختلفی را برای برجسته کردن چانه ارائه می‌دهد این روش‌ها شامل تزریق ژل و چربی به چانه است که براساس نیاز شما بهترین روش پیشنهاد می‌شود . برای دریافت مشاوره درباره روش‌های درمانی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

مزایا


دلایل متعددی برای در نظر گرفتن برجستگی چانه وجود دارد که شامل موارد زیر می‌باشند:

 1. برجسته کردن یک چانه عقب‌رفته و کوچک
 2. زاویه دار کردن صورت
 3. افزایش ارتفاع یا عرض چانه
 4. به حداقل رساندن ظاهر غبغب
 5. ایجاد تعادل بین بینی و چانه
 6. تغییر ظاهر فرورفتگی چانه

متقاضیان درمان


هر شخصی که تمایل به افزایش برجستگی چانه، خوش‌فرم شدن خط فک یا اصلاح خطوط گردن خود داشته باشد می‌تواند متقاضی روش‌های غیرجراحی برجسته کرد چانه باشد. نکته اصلی در برجسته کردن چانه صحبت با بیمار برای تعیین اهداف زیبایی وی است. شناسایی نواحی تحت درمان و تزریق دقیق ژل نیاز به مهارت بالایی دارد. هدف دستیابی به برجسته کردن چانه به بهترین شکل و ارائه نتایح طبیعی است. پزشک از نزدیک با شما در طول این فرایند کار می‌کند.

مشاوره 


مشاوره‌ی اولیه بسیار مهم است. این مشاوره به اعتماد بیمار به پزشک کمک می‌کند و برای پزشک نیز جهت ارزیابی نیازهای فرد و اطمینان از بی‌خطر بودن درمان مفید است. چندین سوال درباره موارد زیر پرسیده می‌شود:

 1. وضعیت سلامتی و شیوه زندگی:هر چیزی که به طور بالقوه بتواند شما را هنگامی که تحت مراقبت پزشک هستید به خطر بیاندازد از جمله سیگار کشیدن، رژیم ورزشی یا رژیم غذایی.
 2. انتظارات فردی شما از عملآنچه که از نتیجه نهایی می‌خواهید و امکان‌پذیر بودن دستیابی به آن. اغلب از یک برنامه‌ی کامپیوتری برای نشان دادن شکل چانه پس از تزریق استفاده می‌شود.
 3. دلایلتان برای انجام عمل جراحیممکن است انجام یک اقدام عملی برطرف کردن یک مشکل جزئی در اعتماد بنفس بیش از حد افراطی باشد.
 4. هر گونه سابقه‌ی پزشکی قبلی:مهم است که جراح از هرگونه مشکلات پیشین که ممکن است در طول عمل باعث ایجاد خطراتی شوند از جمله عمل جراحی در گذشته، اطلاع داشته باشد.
 5. استفاده از داروها، ویتامین‌ها، و غیره:شامل هر نوع داروی گیاهی یا هومیوپاتی نیز می‌باشد.

دو روش در برجسته کردن چانه بدون جراحی


تزریق ژل به چانه

وقتی در مورد برجسته کردن چانه با استفاده از تزریق ژل صحبت می‌کنیم، هدف اصلی آن خوش‌فرم شدن و برجسته شدن خط فک است. این روش می‌تواند ظاهر و ویژگی‌های چهره را بهبود بخشد. مانند سایر روش‌های تزریقی، پزشک سعی می‌کند تا بیمار راحتی بیشتری را تجربه کند. این شامل استفاده از کرم‌های بی‌حس کننده موضعی می‌شود، از جمله داروهای بی‌حس کننده موجود در ژل‌های تزریقی، و استفاده از کیسه یخ پس از درمان.

فیلرهای بافت نرم به تدریج توسط بدن جذب می‌شوند. مدت زمان اثرگذاری این فیلرها به نوع استفاده شده بستگی دارد و برای فیلرهای اسید هیالورونیک، اتصال عرضی مواد در آن‌ها نقش مهمی در طولانی مدت بودن اثر دارد. پزشکان ترجیح می‌دهند از ژل‌های با ماندگاری بیشتر و غلیظ‌تر برای برجسته کردن چانه بدون جراحی استفاده کنند. این باعث ایجاد تأثیر قابل اعتمادتر می‌شود و بی‌خطر است، زیرا تزریق‌ها به صورت عمیق و در امتداد استخوان انجام می‌شوند. نتایج درمان تزریق ژل به چانه برای برجسته کردن آن به صورت فوری قابل مشاهده هستند (هرچند ممکن است تورم ناشی از عمل تا چهار هفته طول بکشد تا کاملاً رفع شود) و معمولاً بین 9 تا 12 ماه ماندگاری دارند.

تزریق چربی به چانه

تزریق چربی به چانه بطور بی‌خطر و موثر موجب اصلاح چانه‌ی کوچک و عقب رفته بدون نیاز به عمل جراحی برای قرار دادن پروتزهای مصنوعی و گران‌قیمت در چانه می‌شود. برجسته‌سازی چانه موجب بهبود ظاهر چهره و تعادل خصوصیات چهره می‌شود. یک چانه کوچک موجب عقب رفتن صورت می‌شود، بینی را بزرگ‌تر و مشکل فکی را واضح‌تر نشان می‌دهد.

درمان تزریق چربی زمانی که نواحی بزرگی را شامل شود تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود در حالی که در صورتی که نواحی درمان کوچک باشند، از بی‌حسی موضعی یا آرام‌بخشی داخل وریدی استفاده می‌شود. برای برداشت و تزریق مجدد چربی تنها نیاز به نواحی برش نامحسوسی می‌باشد. پس از بی‌حسی نواحی مورد نظر، چربی با مکش کند برداشته می‌شود تا درصد سلول‌های زنده افزایش یابد. پزشک از سیستم پیشرفته گرافت به منظور مطلوب شدن نتایج استفاده می‌کند. گرافت‌های غلیظ چربی به سرنگ‌های ۱ سی‌سی انتقال داده می‌شوند تا امکان تزریق به صورت صاف فراهم شود. پاکت‌های کوچک سلولی از لایه‌های عمیق تا سطحی در نواحی چانه تزریق می‌شوند تا حجم و شکل مورد نظر بازیابی شود.

دوره بهبودی بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله بخش‌هایی از بدن که تحت جراحی قرار گرفته است و نیز میزان چربی انتقال یافته. بطور کلی جای زخم در اثر این روش جزئی می‌باشد زیرا برش‌ها به اندازه‌ای بزرگ هستن که بتوان کانول را از طریق آن وارد کرد. ممکن است مقداری بی‌حسی و درد موقت در اطراف برش‌ها و نواحی تحت درمان احساس شود. بیشتر درد در نواحی برداشت چربی وجود دارد. میزان درد به سرعت پس از دو روز بهبود پیدا می‌کند.

روش جایگزین 


برای برجسته‌سازی چانه، روش‌های جراحی شامل استفاده از پروتز چانه می‌شوند. با این حال، پروتزهای چانه ممکن است به دلیل خطر عفونت یا جابجایی از محل خود، مشکل‌ساز باشند. به علاوه، تزریق چربی و ژل مزایای زیادی نسبت به پروتز چانه دارند. خطر عفونت ناشی از تزریق چربی بسیار کمتر است زیرا هیچ جسم خارجی در بدن قرار نمی‌گیرد. علاوه بر این، تزریق چربی می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی و بدون نیاز به برش و تراکم انجام شود. از سوی دیگر، پروتز چانه نتایج دائمی دارد و نیازی به تکرار درمان ندارد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ