آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

گونه‌های شما می‌توانند ظاهر زیبایی را در چهره ایجاد کرده و ظاهر شما را بهتر جلوه دهند. گونه‌های تورفته و افتاده شما را مسن‌تر، خسته و با جذابیت کمتر نشان می‌دهند. گونه برجسته ، ظاهری طبیعی و زیبا را برای گونه‌های شما ایجاد می‌کند.

روش‌های مختلفی برای برجسته کردن گونه‌ها وجود دارند. هر یک از این روش‌ها، مزایا و معایب خاص خود را داشته و الزاماً هیچ‌ کدام از آن‌ها نسبت به روش‌های دیگر برتری کامل ندارد. شما می‌توانید تنها ناحیه‌ی زیر گونه را برجسته کنید و یا این که این ناحیه را به همراه گونه‌ها تحت درمان برجسته‌سازی قرار دهید. این انتخاب به عهده‌ی خود فرد می‌باشد و کاملاً دلخواه است. اگر شما هم یکی از چندین مرد و زنی هستید که قصد دارند ظاهر گونه‌های خود را بهتر کنند، متخصصین کلینیک زیبایی رازی می‌توانند در طول جلسه‌ی مشاوره به شما کمک کنند تا بهترین روش برجسته‌سازی گونه را انتخاب کنید. شما می‌توانید با شماره تلفن 0218833325902188334029 تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در کلینیک رازی آماده‌ی پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

برجسته‌ سازی گونه‌ها


 برجسته‌سازی گونه‌ها به ‌منظور بهبود ظاهر گونه‌های فرد بر روی صورت او انجام می‌شود. برای رسیدن به گونه برجسته، پزشک می‌تواند یک ایمپلنت مخصوص را در درون گونه جایگذاری کرده و یا آن را با استفاده از ژل یا چربی پر کند. بیمارانی که ظاهر گونه‌های آن‌ها در اثر سالخوردگی نقایص مادرزادی یا دیگر آسیب‌ها دستخوش تغییراتی شده است می‌توانند از برجسته‌ کردن گونه برای بازسازی چهره و بهبود شکل گونه‌ها استفاده کنند. گونه برجسته معمولاً همراه با دیگر روش‌های درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد از جملهلیفت صورت و برجسته‌سازی چانه.

بهترین داوطلبین انجام برجسته‌ کردن گونه


  • افرادی که دچار افتادگی یا فرورفتگی گونه شده‌اند.
  • افرادی که اندازه‌ی گونه‌های آن‌ها به نسبت بینی و چانه‌شان کوچک است.
  • افرادی که بهجوان‌سازی چهره علاقه‌مندند و می‌خواهند با کمترین مدت ‌زمان ظاهر چهره‌ی خود را جوان‌تر کنند.

در صورتی‌ که احساس می‌کنید گونه‌های شما دچار تورفتگی شده‌اند و یا حجم صورت شما کاهش‌یافته است، برجسته‌ کردن گونه می‌تواند برای شما مناسب باشد.

مزایای گونه گذاری


چرا باید عمل گونه‌گذاری را انجام دهید؟ این عمل مزایای متعددی دارد از جمله:

  1. آثار ملایم که تعادل چهره را بازیابی می‌کنند.
  2. جایگزینی ساختارهای استخوانی
  3. بازیابی اعتماد به ‌نفس

مشاوره برای گونه گذاری

پزشک مشاور شما خرسند خواهد شد که هر گونه سؤال مربوط به برجسته‌سازی گونه را در طول جلسه‌ی مشاوره‌ی اولیه پاسخ دهد. همچنین او تعدادی تست و آزمایش را بر روی شما اجرا می‌کند تا از مناسب بودن این عمل برای شما مطمئن شود. او تفاوت بین ایمپلنت چربی و ژل را نیز به شما توضیح خواهد داد.

قبل از برجسته‌سازی گونه


برای انجام برجسته‌ سازی گونه، یک بیمار آینده‌نگر باید حداقل تا دو هفته قبل از انجام درمان تحت شرایط خاصی قرار گرفته و مصرف هر گونه داروی شل کننده‌ی خون، ایبوپروفن، آسپرین، ویتامین و مکمل را کنار بگذارد. افرادی که سیگار می‌کشند باید تا حداقل 2 هفته قبل از انجام عمل، از هر گونه نیکوتین به هر شکلی دوری کنند.

تکنیک‌های مختلف


جراحی پروتز گونه

پروتز گونه با برجسته کردن گونه‌ها می‌تواند ابعاد صورت را در تعادل بیشتری با یکدیگر نشان دهد. پر بودن گونه‌ها نشان از جوانی در  چهره است. همچنین می‌توان از پروتز گونه برای اصلاح نقوص مادرزادی و عدم تعادل در چهره استفاده کرد. سالخوردگی معمولاً باعث از دست رفتن حجم صورت می‌شود و این از دست رفتن حجم و افتادگی بافت‌ها، باعث پیرتر به نظر رسیدن صورت و ایجاد ظاهری خسته خواهد شد.

نحوه‌ی درمان

همانند اکثر عمل‌های جراحی انجام‌شده در ناحیه‌ی صورت، عمل پروتز گونه نیز با ایجاد بریدگی‌های کوچکی در پوست صورت انجام می‌شود. این بریدگی‌ها در داخل دهان و در زیر لب فوقانی بر روی لثه ایجاد می‌شوند تا از ایجاد جای زخم بر روی پوست پیشگیری شود. سپس پزشک از طریق این بریدگی‌های کوچک، پروتز را به محل مورد نظر وارد می‌کند. پروتز گونه بر روی استخوان گونه و یا در زیر آن قرار داده می‌شود. در صورت نیاز، پروتز به‌وسیله‌ی یک پیچ تیتانیومی در محل مورد نظر محکم می‌شود. پس از پایان عمل جراحی، بریدگی‌ها بخیه زده شده و پانسمان می‌شوند. عمل برجسته‌سازی گونه که بیش از یک ساعت زمان نمی‌برد به‌صورت سرپایی انجام می‌شود.

برجسته‌ سازی گونه با تزریق ژل

اگر قصد دارید برای برجسته کردن گونه‌های خود از روش تزریق ژل استفاده کنید، آسوده باشید که این روش ساده چیزی در حدود 15 دقیقه زمان برده و تنها از داروهای بی‌حسی موضعی در طول آن استفاده خواهد شد.

نحوه‌ی درمان

در طول جلسه‌ی مشاوره‌ی اولیه، اهداف درمان مشخص شده و هر گونه نقص یا مورد غیرطبیعی در نظر گرفته می‌شود. بدین ترتیب یک برنامه‌ی درمانی بهینه‌ی بدون جراحی برای برجسته‌ سازی گونه‌ی بیمار طراحی می‌شود. درمان در حدود 30 دقیقه زمان نیاز دارد و در طول آن برای بهبود شکل و ظاهر گونه‌ها، به درون آن‌ها ژل تزریق می‌شود. در طول برجسته کردن گونه با تزریق ژل ناراحتی بسیار کمی برای فرد ایجاد خواهد شد و با تکنیک‌های دقیقی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، نباید پوست فرد کبود شود. هر گونه کبودی معمولاً در عرض 1 هفته از بین خواهد رفت. ممکن است گونه‌های شما برای 3 تا 5 روز اول نسبت به لمس کردن حساسیت بالایی داشته باشند. اکثر بیماران ما از نداشتن درد پس از انجام این درمان شگفت‌زده می‌شوند.

تزریق چربی

تزریق چربی برای جراحان زیبایی یک درمان بسیار ساده است. برای برجسته‌سازی طبیعی گونه‌ها شما می‌توانید چربی برداشته شده از یک نقطه از بدن خود را به درون گونه‌ها تزریق کنید. این کار باعث بازیابی حجم از دست‌رفته‌ی صورت شده و شکل شما را به دوران 20 تا 30 سالگی می‌برد.

نحوه‌ی درمان

چربی مورد استفاده از ذخایر چربی خود بدن برداشته می‌شود، معمولاً از شکم، ران‌ها و یا باسن و با استفاده از روش لیپوساکشن. در صورتی ‌که تصمیم گرفته‌اید برای تزریق چربی از چربی‌های بنیادی استفاده کنید، چربی برداشته شده درون یک سانتریفیوژ قرار داده شده که به ‌منظور جدا کردن سلول‌های بنیادی بدن طراحی شده است، فرایندی که در آن سلول‌های بنیادی جدا شده و غنی می‌شوند. سپس چربی غنی شده به گونه تزریق شده و می‌تواند در کنار چربی‌های موجود در آن قرار بگیرد.

تورم صورت شما برای هفته‌ی اول پس از درمان بسیار شدید بوده و شما نمی‌توانید به سر کار بروید یا در اجتماع ظاهر شوید. در اکثر موارد بین روزهای هفتم تا دهم پس از درمان شرایط فرد تا حد زیادی بهبود می‌یابد ولی هنوز به‌طور کلی آماده‌ی حضور در اجتماع نشده است. اکثر افرادی که نمی‌توانند مدت زیادی محل کار خود را ترک کنند، به مدت یک هفته مرخصی گرفته و زمان آن را طوری تنظیم می‌کنند که پس از مرخصی، تعطیلات آخر هفته قرارگرفته باشد.

بهبودی


عوارض جانبی عمل گونه ‌گذاری بسیار کم‌ است در طول چند روز اول پس از درمان ممکن است فرد احساس گرفتگی، تورم و به ‌طور کلی احساس ناراحتی کند. به ‌علاوه ممکن است با توجه به برش‌های ایجاد شده، حرکت دادن دهان اندکی مشکل باشد. پزشک معمولاً داروهایی را برای بیمار تجویز می‌کند تا این ناراحتی‌ها به حداقل میزان ممکن برسند. به‌ علاوه، تا زمانی که فرایند بهبودی شروع شود از بیمار خواسته می‌شود تا یک رژیم غذایی مایع داشته باشد. در طول چند روز، تورم صورت فروکش کرده و بریدگی‌ها در عرض یک هفته تا 10 روز ترمیم می‌شوند. در طول چند هفته‌ی پس از درمان باید از ورزش‌های سنگین دوری شود. فرایند کامل بهبودی حدوداً در عرض 3 تا 4 ماه کامل می‌شود. استفاده از ژل تزریقی هیچ‌گونه عوارضی ایجاد نخواهد کرد.

هزینه‌ی برجسته کردن گونه


هزینه‌ی عمل گونه‌گذاری به خود بیمار و نوع عمل مورد انجام بستگی خواهد داشت. از آنجایی ‌که برجسته‌ سازی گونه نوعی درمان زیبایی محسوب می‌شود، معمولاً شرکت‌های بیمه هزینه ی جراحی گونه را تحت پوشش خود ندارند.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ