آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

ایجاد چال گونه(خنده)و چانه با جراحی

فهرست مطالب

در فرهنگ‌های مختلف، باور بر این است که داشتن چال در چهره به خوش شانسی همراه است. علاوه بر این، چال‌ها به طرز چشمگیری جذابیت و گیرایی فرد را افزایش می‌دهند. بنابراین، بسیاری از افراد که طبیعیاً چال در چهره خود ندارند، به جراحی زیبایی روی می‌آورند تا آن را بدست آورند. ایجاد چال در واقع یک فرآیند بسیار ساده است، اما برای انجام این عمل به صورت حرفه‌ای، نیاز به جراح زیبایی با تخصص است.

تقاضا برای جراحی زیبایی چال در حال افزایش است. این عمل جراحی ایمن و تاثیرگذار است و تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود. علیرغم اینکه این عمل جراحی سرپایی و تنها یک روزه است، اما نتایج آن دائمی هستند. در حال حاضر، آقایان و خانم‌ها هر دو به یک اندازه علاقه‌مند به این عمل جراحی هستند.

همانند سایر جراحی‌های زیبایی، در این عمل نیز توجه به جزئیات بسیار مهم است. انتخاب یک جراح زیبایی با تجربه و صلاحیت لازم برای انجام این عمل جراحی بسیار حائز اهمیت است. تنظیمات دقیق و دقت در اجرای این عمل جراحی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا نتیجه‌ی نهایی به انتظارات بیمار بخوبی پاسخ دهد.

در نهایت، قبل از تصمیم‌گیری درباره انجام جراحی زیبایی چال، بهتر است با یک جراح زیبایی مشورت کنید و او می‌تواند شرایط شما را بررسی کرده و به شما راهنمایی لازم را ارائه دهد.

هدف جراحی زیبایی چال، بهبود ظاهر چهره، لبخندی سرزنده‌تر و برجسته کردن ویژگی‌های شخصیتی است که با ایجاد فرورفتگی کوچکی، چال روی گونه‌ها و چانه حاصل می‌شود. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی درباره‌ی هدف شما از عمل و اندازه و شکل چال گفتگو کرده و سپس درباره‌ی فرآیند عمل و ریکاوری پس از آن صحبت می‌کنند.

دریافت مشاوره یا جهت رزرو وقت ملاقات می‌توانید با شماره‌های 02188333259 02188334029 تماس حاصل فرمایید

مزایا


جراحی چال گونه و چانه، عمل ساده‌ای است که ظرف مدت کوتاهی انجام می‌شود و مزیت‌های بسیاری را به همراه دارد. برخی از مزایا جراحی چال چانه و گونه شامل:

 1. لبخند و ظاهر چهره را جذاب‌تر می‌کند.
 2. عمل نسبتاً کوتاه و بی‌دردی است.
 3. ایمن و موثر است.
 4. تورم و کبودی خفیف بوده و عفونت در موارد بسیار نادراست.
 5. در این عمل نیاز به مرخصی از کار نیست.
 6. به طور قابل ملاحظه‌ای اعتماد به نفس را بالا می‌برد.
 7. در صورت تمایل عمل برگشت پذیر است.

افراد متقاضی عمل


مردم به طور روز افزونی خواهان ایجاد چال زیبایی هستند. جراحی چال گونه و چانه به یک اندازه برای هر دو جنس زن و مرد موثر است. شما می‌توانید کاندید خوبی برای این عمل باشید، اگر:

 1. خواهان داشتن چال بر روی گونه یا چانه باشید. معمولاً خانم‌ها چال گونه و آقایان چال چانه را ترجیح می‌دهند.
 2. از سلامت عمومی برخوردار باشید.
 3. انتظارات واقع‌بینانه از این عمل داشته باشید.

مشاوره


در طول مشاوره برای طرح موارد زیر آماده باشید:

 1. هدف شما از جراحی
 2. وضعیت پزشکی، حساسیت دارویی و درمان‌های پزشکی
 3. اقدامات جراحی سابق

پزشک زیبایی شما نیز اقدامات زیر را انجام خواهد داد:

 1. ارزیابی وضعیت سلامت عمومی موجود و پیشینه سلامت یا عوامل خطر
 2. گرفتن عکس پزشکی
 3. بحث درباره‌ی حوزه‌ی انتخاب‌های شما
 4. تجویز دوره‌ی درمان
 5. مطرح کردن نتایج احتمالی عمل و هرگونه خطر و عوارض ممکن

آگاهی در مورد همه‌ی جوانب جراحی چال گونه و چانه بسیار مهم است. تا حدودی احساس نگرانی طبیعی است که گاه حاصل هیجانی است که پیشاپیش از چهره‌ی جدیدتان دارید و یا اندک اضطراب قبل از عمل زیبایی چال گونه و چانه است. پس خجول نباشید و احساسات خود را با پزشک زیباییتان در میان بگذارید.

آمادگی پیش از عمل


جراحی چال گونه و چال چانه، از جمله فرآیندهای نسبتاً ساده است. با این حال، برای انجام عمل چال گونه و چانه، باید برخی موارد را رعایت کنید. پزشک قبل از عمل در جلسه مشاوره، شما را در مورد انتظاراتتان از عمل راهنمایی می‌کند و دستورالعمل‌های قبل از جراحی چال گونه و چانه را به شما می‌دهد. برخی از این دستورالعمل‌ها عبارتند از:

 • پرهیز از مصرف دخانیات و الکل به مدت زمان مشخص شده.
 • قطع مصرف داروهایی مانند آسپرین، موترین، ایبوپروفن یا هر نوع داروی ضدالتهاب غیراستروئیدی و همچنین روغن ماهی حداقل یک هفته قبل از عمل.
 • شروع مصرف قرص آرنیکا ۳-۲ روز قبل از جراحی.
 • منع مصرف هر گونه مواد خوراکی و آشامیدنی حداقل ۶ ساعت قبل از عمل.
 • رعایت نسخه پزشک و استفاده از مکمل‌ها و ویتامین‌ها.

از طریق پیروی از این دستورالعمل‌ها، شما می‌توانید به خوبی برای عمل چال گونه و چانه آماده شده و نتایج بهتری از این جراحی را تجربه کنید. البته مهم است که قبل از اقدام به هرگونه تغییر در رژیم دارویی یا مصرف مکمل، با پزشک خود مشورت کنید.

روش عمل


عمل چال گونه را در کلینیک و تحت شرایط بیهوشی موضعی نیز می‌توان انجام داد. قبل از جراحی چال گونه اندازه، شکل و محل چال مورد نظر پس از گفتگوی مفصل با شما روی گونه علامت گذاری می‌شود. برشی از سمت داخل دهان روی گونه (غشای مخاطی) ایجاد می‌شود و عضله‌ی زیرین شکاف می‌خورد. به تعداد مناسب بخیه‌ی دائمی در محل زده می‌شود تا در ناحیه‌ی چال، لایه‌ی درم (عمیق‌ترین لایه‌ی پوست) تا عضله‌ی زیرین ثابت بماند. در برخی موارد ممکن است تکه‌ی کوچکی از بافت نرم (چربی زیر پوست) جهت بهبود چال خارج شود پس از آن برش مخاطی بسته می‌شود. عمل چال چانه در اتاق عمل و تحت بیهوشی عمومی یا آرام بخش داخل وریدی انجام می‌شود. محل چال مورد نظر روی پوست علامت گذاری می‌شود. برشی در محل اتصال لب پایین و لثه (در داخل دهان) ایجاد می‌شود. استخوان چانه که در پایین قرار گرفته آشکار شده و سوراخی از وسط استخوان ایجاد می‌شود. با بخیه‌های دائمی که از لایه‌ی درم (عمیق‌ترین لایه پوست) به سوراخ استخوان زده می‌شود، لایه‌ی درم زیر علامت چال در محل استخوان ثابت می‌شود. این برش با بخیه‌های جذبی بسته می‌شود.

ریکاوری

مدت زمان ریکاوری در هر بیمار متفاوت است. در دو روز اول بعد از عمل چال چانه و گونه می‌بایست فعالیت‌های خود را محدود کرده و تا دو هفته‌ی اول، هنگام خواب سرتان را بالا نگه دارید. این کار سبب به حداقل رساندن تورم می‌شود. علاوه بر این حرکات صورت نیز ممکن است موقتاً محدود یا ضعیف باشد. نکته‌ی مهم آن است که محل جراحی در طول مدت ترمیم در معرض فشار اضافی یا ماساژ قرار نگیرد. توصیه می‌شود که در 3-2 روز اول رژیم مایعات داشته باشید و پس از آن می‌توانید به رژیم معمول خود بازگردید. در طول مدت ریکاوری رعایت بهداشت دهان الزامی است.

نتایج

جراحی چال معمولاً تأثیر دائمی دارد. در اغلب موارد، چال جدید در روزهای اول پس از عمل صاف است و در هفته‌های بعد، تلاش‌هایی برای بهبود طبیعی‌تر شدن آن را مشاهده خواهید کرد. باید به خاطر داشت که چال‌های شما حتی در حالت استراحت نیز مشهود خواهند بود. نتیجه نهایی را می‌توانید ظرف سه ماه مشاهده کنید. نتایج جراحی چال متنوع هستند و پیش‌بینی دقیق عمق، اندازه و شکل چال پس از عمل امکان‌پذیر نیست. در ابتدا، به دلیل تورم موضعی، چال بزرگتر به نظر می‌رسد. اگرچه تورم اولیه در چند هفته کاهش خواهد یافت، اما طول می‌کشد تا خطوط جدید به طور کامل تصحیح شوند. در سه تا شش ماه اول، چال به صورت ثابت مشهود خواهد بود، حتی زمانی که شما لبخند نمی‌زنید. در این بازه زمانی، تغییرات تدریجی در ظاهر شما را که به سمت بهبود و نتیجه دائمی هدایت می‌شود، مشاهده خواهید کرد. در نهایت، چال‌ها در منطقه گونه قرار می‌گیرند و تنها زمانی که شما لبخند می‌زنید، قابل مشاهده هستند. اما چال چانه به صورت ثابت و دائمی است و با حرکات صورت ارتباطی ندارد.

خطرات و عوارض

جراحی چال زیبایی نه تنها ایمن و موثر است، بلکه به صورت بالقوه کاملاً برگشت پذیر است. عمل چال عوارض ناچیزی به جز اندک تورم و کبودی دارد. شما قادر خواهید بود روز بعد به فعالیت‌های معمول خود بازگردید و تنها تا 2 روز پس از عمل آنتی بیوتیک دریافت می‌کنید.  عمل زیبایی چال، راهی نسبتاً ساده و بدون درد جهت ایجاد چال برای افرادی است که همواره در آرزوی آن بودند.

سوال: آیا می‌توانم پس از عمل جراحی از هر گونه خوراکی و آشامیدنی استفاده کنم؟
اگر تحت بیهوشی موضعی قرار می‌گیرید، می‌توانید پس از عمل از هر نوشیدنی که تمایل دارید استفاده کنید. ممکن است ناراحتی خفیف در گونه احساس شود ولی به طور معمول دخالتی در توانایی خوردن و جویدن ندارد.

سوال: آیا پس از جراحی بخیه‌ی کشیدنی یا جای بخیه وجود خواهد داشت؟
بخیه از محل بریدگی پشت گونه در داخل دهان زده می‌شود و بدون هیچ گونه علامتی در بیرون به آرامی التیام می‌یابد و پس از چند روز حل می‌شود.

سوال: آیا این جراحی برگشت پذیر است؟
در روزهای ابتدایی می‌توان با شل کردن بخیه به نوعی زیبایی ترمیمی انجام داد؛ هر چند زمان کافی گذاشته می‌شود تا از درستی عمل اطمینان داشته باشیم و با این کار امید می‌رود که از فرآیند برگشت جلوگیری به عمل آید.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ