آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

انواع روش‌های کوچک کردن سینه (روش‌های جراحی و غیرجراحی)

فهرست مطالب

زنانی که دارای سینه‌های بزرگ هستند، عموماً از ظاهر سینه‌های خود ناراضی هستند و با درد در نواحی پشت، سر و گردن مواجه می‌شوند. این افراد اغلب به دنبال راه‌های درمانی هستند تا درد را کاهش دهند یا ظاهر بدن خود را بهبود بخشند. تمامی مشکلاتی که ذکر شده‌اند، به اندازه‌ی بزرگی سینه بستگی دارند. به عبارت دیگر، هر چه سینه بزرگتر باشد، درد در نواحی مذکور بیشتر و ظاهر نامناسب‌تر خواهد بود. کاهش حجم سینه، تنها گزینه درمانی مناسب برای افرادی است که با این مشکلات مواجه هستند. در طول این فرآیند، با کوچک‌تر شدن سینه و تناسب آن با اندازه بدن، فرد احساس راحتی بیشتری خواهد داشت. سینه‌های بزرگ به‌علاوه از درد و ناراحتی جسمی، توجه افراد را به خود جلب کرده و باعث تضعیف اعتماد به‌نفس می‌شود. عمل کاهش حجم سینه بازگرداندن اعتماد به‌نفس به بیمار و به او امکان می‌دهد از سینه‌های کوچک و جدید خود لذت ببرد و حتی احساس غرور کند.

جراحی کوچک کردن سینه به بهبود ظاهر و راحتی سینه بیمار کمک شایانی می‌کند. در طی این جراحی، سینه‌ها کوچک‌تر و سفت‌تر شده و بالا کشیده می‌شود. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با ارزیای شرایط بیمار و مشاوره درخصوص هدف بیمار و نیاز به جراحی، روش مناسبی برای کاهش سایز سینه بیمار پیشنهاد می‌کنند. متخصصین ما از روش‌های مختلفی مانند لیپوساکشن، کویتیشن و اراف و همچنین جراحی برای کوچک کردن سینه در کلینیک رازی استفاده می کنند . برای دریافت مشاوره در خصوص این روشهای درمانی یا جهت رزرو نوبت از متخصصین ما می توانید با شماره های 0218833325902188334029 تماس حاصل فرمایید.

متقاضی‌ درمان


زنانی که در وضعیت جسمی سالمی به سر می‌برند و سایز بزرگ سینه آن‌ها تاثیر منفی بر اعتماد به‌نفس، روابط اجتماعی و حتی سلامت جسمشان داشته گزینه مناسبی برای جراحی کوچک کردن سینه هستند. جراحی سینه برای زنان باردار و شیرده مناسب نیست. بیماران برای رضایت از نتایج حاصل از عمل، باید از جزئیات و خطرات ناشی از جراحی مطلع بوده و انتظارات واقع‌بینانه داشته باشند.

آمادگی 

بیماران باید 1 ماه قبل و 1 ماه بعد از جراحی از کشیدن سیگار خودداری کنند تا پروسه بهبود به‌خوبی سپری شود. بسیار توصیه شده که قبل از جراحی از ویتامین‌های افزایش دهنده ایمنی بدن مانند ویتامین c به مقدار زیاد استفاده شود. به‌منظور کاهش عوارض و خطرات ناشی از جراحی، بیماران نباید داروهای رقیق‌کننده خون مانند ویتامین E، امگا 3 و آسپرین را قبل از جراحی مصرف کنند.
تهیه داروهای مسکن کمک می کند تا بیماران دوره بهبود را بدون درد سپری کنند. همیشه به بیماران توصیه می‌شود قبل از تصمیم به جراحی سینه، تحقیق کاملی کرده و جراح معتبر و مجربی را انتخاب کنند. تصور بر این است که نتایج جراحی‌های زیبایی باید ماندگار و طولانی باشند بنابراین توصیه می‌شود که با جراح خود راحت بوده و تمام موارد را با او درمیان بگذارید.

روش‌های جراحی و غیر جراحی کوچک کردن سینه


 لیپوساکشن

رهیافتی متداول در کاهش حجم سینه، لیپوساکشن است. در این روش، چربی اضافی سینه با استفاده از جراحی برداشته می‌شود. زمان لیپوساکشن متغیر بوده و به اندازه سینه، مقدار چربی قابل برداشت، نوع بیهوشی و تکنیک جراحی وابسته است. در این روش، با استفاده از یک لوله باریک یا کانولا، چربی محلی در زیر پوست سینه تخلیه می‌شود. این لوله از طریق یک برش کوچک وارد سینه می‌شود و با اعمال فشار، لایه چربی زیر پوست را خالی می‌کند. سپس، لوله کانولا با جذب چربی، سلول‌های چربی را تجزیه کرده و از بین برده می‌شود. روش ساکشن ممکن است از طریق یک پمپ تخلیه یا سرنگ بزرگ انجام شود، که این مسئله بسته به تصمیم جراح می‌باشد.

در طول این جراحی، مقداری مایع نیز با چربی از بدن دفع می‌شود. بنابراین، اهمیت دارد که در طی این روش، مایعات بدنی که از دست می‌روند، با مایعات جایگزین شوند. به همین دلیل، بیماران باید در طول جراحی و بلافاصله پس از آن تحت نظر قرار گیرند و مایعات وریدی به آن‌ها تزریق شود. همچنین، بعد از جراحی، ممکن است مقداری مایع از برش‌ها به بیرون نشت کند. در برخی موارد، یک لوله کوچک موقتاً زیر پوست بیمار قرار داده می‌شود تا از تجمع مایع در ناحیه سینه جلوگیری شود.

برای کنترل تورم و کمک به شکل‌گیری بهتر پوست، ممکن است بیمار مجبور به استفاده از لباس فشرده‌ای باشد که منطقه تحت درمان را به خوبی حفاظت کند. پزشک ممکن است برای جلوگیری از عفونت، آنتی‌بیوتیک به بیمار تجویز کند.

کویتیشن

درمان کویتیشن شامل استفاده از امواج اولتراسوند فرکانس پایین برای حذف سلول‌های چربی اضافی خصوصا در ناحیه سینه است. غشاهای سلول چربی تحت فشار ناشی از امواج اولتراسوند قرار می‌گیرند. سلول‌های چربی تحمل این فشار را نداشته درنتیجه تجزیه شده و تبدیل به مایع می‌شوند. این مایع از طریق سیستم لنفاوی به کبد هدایت می‌شود و در آن‌جا بازیافت شده و به‌عنوان انرژی استفاده می‌شود. در طی این روش چربی اضافی به‌سرعت از بدن خارج می‌شود.
کویتیشن چربی روش بسیار سالم و بی‌خطری است و مهمتر از همه این‌که عوارض جانبی کمتری نیز دارد. طبق نظر بسیاری از بیماران روش کویتیشن بدون درد و کاملا راحت است. بیماران خیلی زود شاهد نتایج حاصل از این روش خواهند بود اما برای کسب نتایج ماندگار معمولا توصیه می‌شود بیماران به‌مدت 8 هفته و هرهفته یک بار، دوره درمانی را طی کنند. ممکن است انتشار نویزهای خاص در بدن، کمی بیمار را ناراحت کند اما باید خاطرنشان کرد که این نویزها هیچ ضرری برای بدن ندارند و به‌محض قطع شدن دستگاه از بین می‌روند. بیماران ممکن است درطول درمان کمی احساس گرما بکنند که این امر نیز کاملا طبیعی است.

رادیو فرکوئنسی

اگر از چربی اضافی ناحیه سینه خسته شده‌اید، می‌توانید با کمک تکنولوژی سالم وغیرتهاجمی آراف (rf)، سلول‌های چربی سینه را برای همیشه از بین ببرید. آراف کمک می‌کند بیماران به سایز مناسب سینه دست یابند. طبق گزارشات به‌عمل آمده بیش از 95% از بیماران از نتایج حاصل از این روش رضایت داشتند.
سیستم آراف در طول درمان با پوست مستقیما در تماس نبوده بلکه روی محل مورد نظر به حالت معلق و آویزان قرار دارد. انرژی حاصل از سیستم رادیوفرکوئنسی پوست را گرم می‌کند. این حس شبیه پتوی الکتریکی است. در طی این درمان، دمای سلول‌های چربی 2 تا 5 درجه افزایش یافته درنتیجه سلول‌های چربی تخریب و حجم چربی کاهش می‌یابد. حذف چربی از این طریق بسته به میزان چربی که باید از بدن خارج شود داشته و معمولا این نوع درمان 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد. در روش رادیو فرکوئنسی نیاز به استراحت و بستری شدن نیست و بیمار می‌تواند بلافاصله بعد از عمل به کار و فعالیت‌های روزانه ادامه دهد. به‌طور معمول بیماران بر اساس درمان‌های متعدد می‌توانند حدود 30 تا 40 درصد از حجم چربی بدن را تخلیه کنند. نتیجه فردی حاصل از درمان بسته به عوامل مختلف متغیر است.

جراحی کوچک کردن سینه


روش کوچک کردن سینه که به ماموپلاستی کاهنده معروف است نوعی جراحی زیبایی است و برای افرادی که سینه‌های خیلی بزرگ دارند و از عوارض ناشی از بزرگی بیش از حد سینه رنج می‌برند مزایای متعددی دارد. اول این‌که از طریق ماموپلاستی کاهنده، سایز سینه زنان متناسب با بدن آن‌ها تغییر می‌کند. دوم این‌که افردی که سینه‌های آن‌ها به‌طور غیرطبیعی بزرگ است و همیشه آرزو دارند مانند زنانی که سینه‌های کوچک و ظاهر شادابی دارند سینه‌های معمولی و اندازه داشته باشند به هدف خود می‌رسند. علاوه‌بر این ماموپلاستی کاهنده برای افرادی که به دلیل بارداری، اضافه‌وزن و یا پیری حجم و شکل سینه‌های آن‌ها تغییر یافته کمک می‌کند تا سینه حالت اولیه خود را بازیابد.

روش

برای شروع جراحی در ابتدا یک برش کوچک دایره‌ای شکل اطراف هاله سینه یا نوک پستان ایجاد می‌شود. سپس جراح اقدام به تخلیه چربی بافت سینه می‌کند. در طول این فرایند برای حفظ حساسیت نوک پستان، جراح سعی می‌کند عصب و منبع خون نوک پستان دستخوش هیچ تغییری نشود. در اتمام کار برای شکل دادن به سینه‌ی کوچک جدید، برش‌ها به یکدیگر رسانده شده و برای شکل دادن به سینه جدید و حمایت از آن در عمق سینه بخیه‌هایی زده می‌شود. گرچه زخم‌های ناشی از برش جراحی روی پوست سینه ماندگار هستند اما استفاده از ژل‌های مخصوص می‌تواند تاحدودی به کاهش اثر ناشی از برش‌ها روی پوست کمک می‌کند.

بهبود

مرحله بهبود بعد از ماموپلاستی یا سایر روش‌های کاهش حجم و چربی سینه تقریباً طولانی است و نیاز به زمان دارد. در حدود 2 تا 3 هفته پس از عمل، بیماران ممکن است احساس درد و ناراحتی کنند که کاملاً طبیعی است، اما با تجویز داروهای تسکین دهنده توسط جراح، می‌توان این علائم را کنترل کرد. پوشیدن لباس‌های محافظتی تا زمانی که پزشک توصیه می‌کند، ضروری است و به طول دوره بهبود کمک بسیاری می‌کنند. پس از مدتی، پزشک ممکن است توصیه کند که به جای لباس‌های محافظتی، از سینه‌بندهای ورزشی یا باندهای مناسب استفاده شود.

از عوارضی که ممکن است ناشی از کوچک کردن سینه‌ها باشد، می‌توان به خطر از دست رفتن جان بیمار به دلیل خونریزی شدید در روز عمل اشاره کرد، اگرچه این مورد به ندرت رخ می‌دهد. مورد دیگری که وجود دارد، از دست دادن نوک پستان بیمار در حین عملیات کوچک کردن سینه است که با احتمال 1 درصد رخ می‌دهد. باید توجه داشت که این خطر در بیمارانی که سیگار می‌کشند، بسیار بیشتر است.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ