آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

زن‌هایی که سینه‌های خیلی بزرگ دارند معمولا از ظاهر سینه‌های خود ناراضی هستند و از درد ناحیه پشت، سر و گردن رنج می‌برند. این افراد اغلب برای کاهش درد و یا بهبود ظاهر خود بدنبال راه درمان هستند. تمام مشکلات ذکر شده به بزرگی اندازه سینه بستگی دارد یعنی هرچه سینه بزرگتر باشد درد در نواحی ذکر شده بیشتر و ظاهر نامناسب خواهد شد. کوچک کردن سینه، تنها گزینه درمانی مناسبی برای افرادی است که به این مشکلات مبتلا هستند. در طی این فرایند چون سینه‌ها کوچک‌تر و متناسب با سایز بدن می‌شود، فرد احساس راحتی بیشتر خواهد کرد. سینه‌های بزرگ علاوه بر درد و ناراحتی جسمی، توجه افراد را به خود جلب کرده، موجب تضعیف اعتماد به‌نفس شده و در واقع اثرات منفی روانی دارد. زنانی که سینه‌های خیلی بزرگ دارند از ظاهر خود ناراضی هستند. عمل کوچک کردن سینه اعتماد به نفس را به بیمار بازگردانده و موجب می‌شود از سینه‌های کوچک و جدید خود لذت برده و حتی احساس غرور کند.

 

جراحی کوچک کردن سینه به بهبود ظاهر و راحتی سینه بیمار کمک شایانی می‌کند. در طی این جراحی، سینه‌ها کوچک‌تر و سفت‌تر شده و بالا کشیده می‌شود. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با ارزیای شرایط بیمار و مشاوره درخصوص هدف بیمار و نیاز به جراحی، روش مناسبی برای کاهش سایز سینه بیمار پیشنهاد می‌کنند. متخصصین ما از روش‌های مختلفی مانند لیپوساکشن، کویتیشن و اراف و همچنین جراحی برای کوچک کردن سینه در کلینیک رازی استفاده می کنند . برای دریافت مشاوره در خصوص این روشهای درمانی یا جهت رزرو نوبت از متخصصین ما می توانید با شماره های 0218833325902188334029 تماس حاصل فرمایید.

متقاضی‌ درمان


زنانی که در وضعیت جسمی سالمی به سر می‌برند و سایز بزرگ سینه آن‌ها تاثیر منفی بر اعتماد به‌نفس، روابط اجتماعی و حتی سلامت جسمشان داشته گزینه مناسبی برای جراحی کوچک کردن سینه هستند. جراحی سینه برای زنان باردار و شیرده مناسب نیست. بیماران برای رضایت از نتایج حاصل از عمل، باید از جزئیات و خطرات ناشی از جراحی مطلع بوده و انتظارات واقع‌بینانه داشته باشند.

آمادگی 

بیماران باید 1 ماه قبل و 1 ماه بعد از جراحی از کشیدن سیگار خودداری کنند تا پروسه بهبود به‌خوبی سپری شود. بسیار توصیه شده که قبل از جراحی از ویتامین‌های افزایش دهنده ایمنی بدن مانند ویتامین c به مقدار زیاد استفاده شود. به‌منظور کاهش عوارض و خطرات ناشی از جراحی، بیماران نباید داروهای رقیق‌کننده خون مانند ویتامین E، امگا 3 و آسپرین را قبل از جراحی مصرف کنند.
تهیه داروهای مسکن کمک می کند تا بیماران دوره بهبود را بدون درد سپری کنند. همیشه به بیماران توصیه می‌شود قبل از تصمیم به جراحی سینه، تحقیق کاملی کرده و جراح معتبر و مجربی را انتخاب کنند. تصور بر این است که نتایج جراحی‌های زیبایی باید ماندگار و طولانی باشند بنابراین توصیه می‌شود که با جراح خود راحت بوده و تمام موارد را با او درمیان بگذارید.

روش‌های جراحی و غیر جراحی کوچک کردن سینه


 لیپوساکشن

لیپوساکشن روشی است که در طی آن چربی‌های اضافی سینه خارج می‌شوند. زمان لیپوساکشن متغیر بوده و به بزرگی سینه، میزان چربی که باید از سینه خارج شود، نوع بیهوشی و تکنیک جراحی بستگی دارد. در لیپوساکشن ذخایر موضعی چربی از سینه تخلیه می‌شوند. در این روش لوله باریک یا کانولا از طریق برش کوچک وارد سینه شده تا لایه چربی که در زیر پوست قرار دارد را تخلیه کند. لوله کانولا با فشاروارد پوست شده، از بین لایه چربی به بیرون کشیده می‌شود، سلول‌های چربی را تجزیه کرده و آن‌ها را ساکشن می‌کند. بسته به نظر جراح، ساکشن از طریق پمپ تخلیه یا سرنگ بزرگ صورت می‌گیرد.
مقداری مایع بدن با چربی از بدن دفع می‌شود و آن‌چه که اهمیت دارد این است که در طی این روش باید مایع از دست رفته در بدن جایگزین شود. به‌همین دلیل باید در طی جراحی و بلافاصله بعد از آن بیماران تحت مراقبت بوده و مایعات وریدی به آن‌ها تزریق شود. بعد از جراحی ممکن است مقداری مایع از برش‌ها به بیرون تراوش کند. گاهی ‌اوقات یک لوله کوچک تخلیه برای چند روز به‌طور موقت زیر پوست بیمار کارگذاشته می‌شود تا از تجمع مایع در ناحیه سینه جلوگیری شود.
به‌منظور کنترل تورم و کمک به شکل‌گیری بهتر پوست ممکن است به مدت چند هفته بیمار مجبور به پوشیدن لباس کشی مخصوص باشد تا منطقه تحت درمان به‌خوبی محافظت شود. پزشک برای جلوگیری از عفونت ممکن است به بیمار آنتی‌بیوتیک تجویز کند.

کویتیشن

درمان کویتیشن شامل استفاده از امواج اولتراسوند فرکانس پایین برای حذف سلول‌های چربی اضافی خصوصا در ناحیه سینه است. غشاهای سلول چربی تحت فشار ناشی از امواج اولتراسوند قرار می‌گیرند. سلول‌های چربی تحمل این فشار را نداشته درنتیجه تجزیه شده و تبدیل به مایع می‌شوند. این مایع از طریق سیستم لنفاوی به کبد هدایت می‌شود و در آن‌جا بازیافت شده و به‌عنوان انرژی استفاده می‌شود. در طی این روش چربی اضافی به‌سرعت از بدن خارج می‌شود.
کویتیشن چربی روش بسیار سالم و بی‌خطری است و مهمتر از همه این‌که عوارض جانبی کمتری نیز دارد. طبق نظر بسیاری از بیماران روش کویتیشن بدون درد و کاملا راحت است. بیماران خیلی زود شاهد نتایج حاصل از این روش خواهند بود اما برای کسب نتایج ماندگار معمولا توصیه می‌شود بیماران به‌مدت 8 هفته و هرهفته یک بار، دوره درمانی را طی کنند. ممکن است انتشار نویزهای خاص در بدن، کمی بیمار را ناراحت کند اما باید خاطرنشان کرد که این نویزها هیچ ضرری برای بدن ندارند و به‌محض قطع شدن دستگاه از بین می‌روند. بیماران ممکن است درطول درمان کمی احساس گرما بکنند که این امر نیز کاملا طبیعی است.

رادیو فرکوئنسی

اگر از چربی اضافی ناحیه سینه خسته شده‌اید، می‌توانید با کمک تکنولوژی سالم وغیرتهاجمی آراف (rf)، سلول‌های چربی سینه را برای همیشه از بین ببرید. آراف کمک می‌کند بیماران به سایز مناسب سینه دست یابند. طبق گزارشات به‌عمل آمده بیش از 95% از بیماران از نتایج حاصل از این روش رضایت داشتند.
سیستم آراف در طول درمان با پوست مستقیما در تماس نبوده بلکه روی محل مورد نظر به حالت معلق و آویزان قرار دارد. انرژی حاصل از سیستم رادیوفرکوئنسی پوست را گرم می‌کند. این حس شبیه پتوی الکتریکی است. در طی این درمان، دمای سلول‌های چربی 2 تا 5 درجه افزایش یافته درنتیجه سلول‌های چربی تخریب و حجم چربی کاهش می‌یابد. حذف چربی از این طریق بسته به میزان چربی که باید از بدن خارج شود داشته و معمولا این نوع درمان 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد. در روش رادیو فرکوئنسی نیاز به استراحت و بستری شدن نیست و بیمار می‌تواند بلافاصله بعد از عمل به کار و فعالیت‌های روزانه ادامه دهد. به‌طور معمول بیماران بر اساس درمان‌های متعدد می‌توانند حدود 30 تا 40 درصد از حجم چربی بدن را تخلیه کنند. نتیجه فردی حاصل از درمان بسته به عوامل مختلف متغیر است.

جراحی کوچک کردن سینه


روش کوچک کردن سینه که به ماموپلاستی کاهنده معروف است نوعی جراحی زیبایی است و برای افرادی که سینه‌های خیلی بزرگ دارند و از عوارض ناشی از بزرگی بیش از حد سینه رنج می‌برند مزایای متعددی دارد. اول این‌که از طریق ماموپلاستی کاهنده، سایز سینه زنان متناسب با بدن آن‌ها تغییر می‌کند. دوم این‌که افردی که سینه‌های آن‌ها به‌طور غیرطبیعی بزرگ است و همیشه آرزو دارند مانند زنانی که سینه‌های کوچک و ظاهر شادابی دارند سینه‌های معمولی و اندازه داشته باشند به هدف خود می‌رسند. علاوه‌بر این ماموپلاستی کاهنده برای افرادی که به دلیل بارداری، اضافه‌وزن و یا پیری حجم و شکل سینه‌های آن‌ها تغییر یافته کمک می‌کند تا سینه حالت اولیه خود را بازیابد.

روش

برای شروع جراحی در ابتدا یک برش کوچک دایره‌ای شکل اطراف هاله سینه یا نوک پستان ایجاد می‌شود. سپس جراح اقدام به تخلیه چربی بافت سینه می‌کند. در طول این فرایند برای حفظ حساسیت نوک پستان، جراح سعی می‌کند عصب و منبع خون نوک پستان دستخوش هیچ تغییری نشود. در اتمام کار برای شکل دادن به سینه‌ی کوچک جدید، برش‌ها به یکدیگر رسانده شده و برای شکل دادن به سینه جدید و حمایت از آن در عمق سینه بخیه‌هایی زده می‌شود. گرچه زخم‌های ناشی از برش جراحی روی پوست سینه ماندگار هستند اما استفاده از ژل‌های مخصوص می‌تواند تاحدودی به کاهش اثر ناشی از برش‌ها روی پوست کمک می‌کند.

بهبود

دوره بهبود بعد از ماموپلاستی و یا سایر روش‌های کاهش حجم و چربی سینه تقریبا طولانی بوده و به گذشت زمان نیازمند است. 2 تا 3 هفته بعد از عمل، احساس درد و ناراحتی در بیماران کاملا طبیعی است اما با داروهای مسکن تجویزی جراح قابل کنترل است. پوشیدن لباس‌های محافظتی مخصوص تا زمانی‌که پزشک توصیه کرده الزامی است. این لباس‌ها به روند دوره بهبود کمک فراوانی می‌کنند. بعد از مدتی پزشک توصیه می‌کند برای مدتی به‌جای استفاده از لباس‌ها از سینه‌بندهای ورزشی و یا باند استفاده کنند.
از عوارض ناشی از کوچک کردن سینه‌ها می‌توان به از دست رفتن جان بیمار به‌دلیل خونریزی زیاد در همان روز جراحی اشاره کرد البته شایان ذکر است که این مورد به‌ندرت پیش می‌آید. مورد بعدی این است که در جراحی کوچک کردن سینه 1درصد احتمال از دست رفتن نوک پستان بیمار وجود دارد. ناگفته نماند که خطراین مورد در بیمارانی که سیگار می‌کشند به‌مراتب بیشتر است.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ