انواع روش‌های کاشت مژه دائمی و طبیعی:روش و هزینه

چشم‌ها همیشه به عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در زیبایی هر فرد شناخته شده و می‌شوند. زنان طی هزاران سال، از روش‌های بسیار مختلفی برای برجسته کردن و نمایاندن هر چه بیشتر مژه‌های خود استفاده کرده‌اند تا چشمان زیباتری داشته باشند. مژه‌ها تنها جنبه‌ی زیبایی ندارند، بلکه چشم‌ها را در برابر نفوذ اجسام خارجی به چشم محافظت می‌کنند و در هنگام پلک زدن مانع از وارد شدن ذرات معلق در هوا به چشم می‌شوند. روش‌های زیادی برای بهبود ظاهر مژه‌ها وجود دارد. استفاده از ریمل روشی موقتی برای این منظور است که البته می‌تواند موجب سیاه شدن دور چشم شود. اکستنشن مژه یا مژه‌ی مصنوعی نیز با چسب‌های متاکریستال چسبانده شده و با حلال مخصوص جدا می‌شوند اما این مواد می‌توانند ایجاد واکنش آلرژیک کنند. روش کاشت مژه طبیعی روشی تهاجمی اما  دائمی برای بهبود ظاهر مژه‌ها است که در آن فولیکول‌های مو از سر گرفته شده و در پلک کاشته می‌شوند. کاشت موهای سر روی پلک موجب می‌شود که مژه‌های شما دارای ویژگی‌های موی سر باشند و مرتبا بلند شوند و به همین خاطر باید به طور منظم کوتاه شوند.

اگر مژه‌های شما بر اثر یک حادثه یا ابتلا به بیماری ریزش کرده‌اند، انجام کاشت مژه می‌تواند به شما کمک کند. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازیبعد از جلسه‌ی مشاوره با شما، در صورتی که شما برای انجام این عمل متقاضی مناسبی باشید، کاشت مژه را به شما پیشنهاد می‌دهند. انجام کاشت مژه راه حلی دائمی برای افرادی است که مژه‌های پرپشت و دلخواه خود را ندارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید با متخصصین ما مشورت کنید. ما تیمی از جراحان و تکنسین‌های بسیار ماهر و باتجربه  را در اختیار داریم که می‌توانند به بهترین نحو شما را در حل مشکلتان یاری کنند. برای گرفتن نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188333259-02188334029 تماس حاصل فرمایید.

علل ریزش مژه 

پی بردن به علت ریزش مژه‌ها به شما کمک می‌کند که بتوانید راه حل مناسبی برای این مشکل بیابید. مالش دادن و خاراندن پلک‌ها با فشار زیاد می‌تواند موجب ریزش مژه‌ها شود. کشیدن مژه‌ها با فرچه یا فرکننده‌ی مژه نیز موجب آسیب رساندن به مژه‌ها و ریزش آن‌ها می‌شود. بسیاری از افراد به خاطر استفاده‌ی بیش از حد از ریمل و خصوصا ریمل ضدآب، بخش زیادی از مژه‌های خود را از دست می‌دهند. ابتلا به بلفاریت یا التهاب پلک نیز از دیگر علل ریزش مژه است که می‌تواند بر اثر عفونت، وارد شدن ضربه یا فشار شدید (تروما) یا واکنش آلرژیک ایجاد شود.

طاسی سکه‌ای یک بیماری خود ایمنی است که موجب ریزش موی ناحیه‌ای می‌شود و در برخی از افراد می‌تواند باعث ریزش مژه‌ها نیز شود. برخی دیگر از بیماری‌های خود ایمنی ماند اسکلرودرمی و لوپوس نیز می‌توانند باعث ریزش مژه شوند. بیماری‌های غدد درون‌ریز نیز بعضا موجب ریزش مو می‌شوند که این موضوع می‌تواند ریزش مژه‌ها را نیز به همراه داشته باشد.

مزایای کاشت مژه


اصلی‌ترین مزیت کاشت مژه است است که انجام آن به نسبت به روش‌های دیگر مدت زمان بسیار کمتری نیاز داردو شما تنها طی یک جلسه‌ی درمانی می‌توانید مژه‌های خود را بطور دائمی بازیابی کنید. داشتن مژه‌های بلند و پرپشت باعث می‌شود که چهره‌ی شما جذابیت دوچندان داشته باشد و شما اعتماد به نفس بسیار بالاتری نسبت به ظاهر خود داشته باشید. با داشتن مژه‌های زیبا، چهره‌ی شما با هر آرایش و لباسی، زیبا به نظر خواهد آمد. بدون شک، داشتن مژه‌های زیبا می‌تواند موجب شود که هر شخصی، زیبا به نظر بیاید، بنابراین بسیار مهم است که زیبایی مژه‌های خود را حفظ کنید.

مشاوره با متخصص


عمل کاشت مژه و ابرو برای هر یک از بیماران دارای یک فرایند کاملا متفاوت و اختصاصی است و بنابراین لازم است که در ابتدا پزشک شما، مژه‌های شما را به دقت ارزیابی کند تا بتواند کاشت مژه را به بهترین نحو ممکن انجام داده و به بهترین نتایج ممکن برسد. تمامی افراد متقاضی مناسبی برای انجام عمل کاشت مژه نیستند بنابراین انجام معاینات کامل و دقیق قبل از کاشت مژه الزامی است. شما می‌توانید طی جلسه‌ی مشاوره سوالات خود را از پزشک بپرسید و در مورد نتایج دلخواه خود با او صحبت کنید. طی جلسه‌ی مشاوره مشخص خواهد شد که کدام روش جراحی برای شما مناسب‌تر است و این که شما دقیقا چه انتظاری از نتایج کاشت مژه می‌توانید داشته باشید.

مراقبت‌های قبل از درمان


اولین قدم برای داشتن مژه‌های دلخواه شما، آماده شدن برای انجام جراحی کاشت مژه است. در ادامه با برخی توصیه‌ها و دستورالعمل‌های لازم برای آمادگی قبل از جراحی کاشت مژه آشنا می‌شوید:

 1. مصرف آسپرین و تمامی داروهای دیگری که موجب رقیق شدن خون می‌شوند را متوقف کنید.
 2. از خوردن مکمل‌های خوراکی و گیاهان دارویی خودداری کنید چرا که اغلب این مواد موجب رقیق شدن خون می‌شوند.
 3. مصرف سیگار ا کاملا قطع کنید چرا که نیکوتین موجود در سیگار می‌تواند تاثیرات بسیار قابل توجهی بر نتایج جراحی داشته باشد.
 4. 3 الی 5 روز قبل از جراحی از مصرف دارو خودداری کنید.
 5. قبل از جراحی، مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار و نوشابه‌ی حاوی کولا (نوشابه سیاه) را محدود کنید.

نحوه‌ی کاشت مژه


کاشت مژه مشابه با کاشت موی سر (پیوند موی سر) است. فولیکول‌های زنده‌ی مو از ناحیه‌ی دیگری از بدن گرفته می‌شوند و سپس در پلک و در جاهایی که مژه‌ها ریزش کرده و کم پشت شده است، کاشته می‌شوند. فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت مژه  با استفاده از بیحسی موضعی، از پشت سر گرفته می‌شوند. در ابتدا ماده‌ی بیحس‌کننده در سر تزریق می‌شود و سپس در حدود 100 فولیکول مو از این ناحیه استخراج شده و برای کاشت در پلک آماده می‌شوند. فولیکول‌های مو ابتدا در  زیر میکروسکوپ آماده‌سازی می‌شوند و تکنسین‌ها اطمینان حاصل می‌کنند که هر فولیکول کاملا سالم و برای پیوند آماده است. پلک نیز که قرار است فولیکول‌های مو در آن کاشته شود، با تزریق میزان کمی ماده بیحس‌کننده، بی‌حس می‌شود. سپس فولیکول‌های آماده شده، در محل‌های مورد نظر در پلک که ریزش مژه داشته‌اند، کاشته می‌شوند. برای کاشت فولیکول‌ها از روش میکروسرجری استفاده می‌شود تا هر فولیکول به دقت در محل صحیحی قرار گیرد. بعد از گذراندن دوره‌ی بهبودی، مژه‌های کاشته‌شده در پلک شروع به رشد طبیعی می‌کنند.

مراقبت‌های بعد از درمان

مراقبت‌ها و اقدامات بعد از جراحی کاشت مژه به سادگی مراقبت‌های قبل از عمل نیستند. شما باید در این زمان فوق العاده مراقب بوده و توجه دوچندانی به خود داشته باشید تا بهبودی شما سریع‌تر  طی شده و دچار عوارض کاشت مژه نشده و  نتایج خوبی به دنبال داشته باشد. در ادامه با برخی از دستورالعمل‌های بعد از عمل کاشت مژه که به اغلب بیماران داده می‌شود، آشنا می‌شوید:

 1. تمامی داروهای تجویز شده  توسط جراح برای دوره را درست طبق دستور پزشک مصرف کنید. این داروها شامل داروهای مسکن و آنتی بیوتیک می‌شود.
 2. اکیدا توصیه می‌شود که هنگام شستن صورت خود روی پلک خود دست نکشید. این کار می‌تواند موجب افتادن فولیکول‌های پیوند زده شود.
 3. خراش داشتن پلک، یکی از تاثیرات غیر قابل اجتناب کاشت مژه است که البته موقتی می‌باشد. سعی کنید جلوی خود را بگیرید و به هیچ وجه چشم خود را نخارانید.
 4. از دست زدن به چشم خود به هر دلیلی، خودداری کنید. دست زدن به چشم موجب افزایش احتمال بروز عفونت می‌شود. در صورت لزوم دستان خود را ضدعفونی کنید.
 5. پوسته‌های تشکیل شده روی پلک را نخارانید و با دست خود نکنید، اجازه دهید این پوسته‌ها به خودی خود بیافتند.

نتایج 


اغلب بیماران تورم و درد خفیفی خواهند داشت. در واقع اکثر بیماران می‌توانند بعد از درمان کاشت مو به فعالیت‌های روزمره‌ی خود ادامه دهند و حتی روز پس از آن به محل کار خود بروند. در برخی از موراد ممکن است مژه‌های تازه‌کاشته‌شده به فاصله کمی پس از درمان ریزش کنند و تا چند هفته‌ی بعد، رشد مجدد آن‌ها آغاز نشود. این موضوع به این خاطر است که فولیکول‌های مو قبل از آنکه وارد فاز "رشد" شوند، وارد فاز "استراحت" می‌شوند. از سوی دیگر، برخی از بیماران بلافاصله پس از جراحی شاهد بهبودی ظاهر مژه‌ها و رشد فولیکول‌های کاشته‌شده خواهند بود. هر دوی این موارد کاملا طبیعی هستند و این موضوع که کدام حالت رخ خواهد داد به شرایط خاص بیمار بستگی دارد. در هر دو حالت، نتایج نهایی داشتن مژه‌های بلند، پپشت و زیبا به طور دائمی است.

 هزینه 


نمی‌توان یک رقم ثابت را به عنوان هزینه‌ی کاشت مژه مشخص نمود، چرا که این رقم به عوامل متعددی بستگی دارد و برای هر یک از بیماران به طور قابل ‌توجهی متفاوت است. مواردی که در ادامه آمده‌اند برخی از عواملی هستند که معمولا در تعیین هزینه‌ی کاشت مژه موثر هستند:

 1. تعداد گرافت‌های مورد نیاز:هر چقدر ما به تعداد گرافت‌های بیشتری نیاز داشته باشید، هزینه‌ی کلی عمل کاشت مژه بیشتر خواهد بود.
 2. تکنیک به کار گرففته شده برای کاشت مژه:روش برش نواری در پشت سر (FUT) هزینه‌ی کمتری نسبت به روش پیشرفته‌تر FUE دارد.
 3. تجربه‌ی جراح:مهارت و تجربه‌ی جراح شما نقشی کلیدی و تعیین‌کننده در هزینه‌ی انجام جراحی دارد. طبیعتا یک جراح بسیار ماهر و معتبر، هزینه بیشتری بابت کاشت مو دریافت می‌کند.
 4. محل انجام عمل:هزینه‌ی جراحی کاشت مژه در هر کلینیک به طور قابل‌ توجهی متفاوت است.