اصول استفاده از ضدآفتاب و آرایش روزانه

شما مي خواهيد از چروک شدن پوستتان و ابتلا به سرطان پوست جلوگیری کنيد، پس به یاد داشته باشید که دائما از ضد آفتاب استفاده کنيد.
حتما نام محصولاتی را شنیده اید که ادعا می کنند در عین حال از مواد ضد آفتاب هم تشکیل شده اند و شما وسوسه می شوید که یک کرم را به جای دو کرم استفاده کنید ،اما این اشتباه است
چراکه مواد آرايشي پوشش ضد آفتابي لازم و کامل را براي پوست فراهم نمي کنند.

يعني براي آنکه مواد اثر ضد آفتابي کافي داشته باشند، لازم است 7 لايه کرم آرايشي و 14 لايه پن کيک  روي صورتتان بزنيد، به نظر شما اینکار عملی است؟ البته که نه !
اما ما به شما می گوییم که چطور مي توانيد ضد آفتاب و مواد آرايشي را همزمان استفاده کنيد و زیبا هم به نظر برسید !
در ابتدا ضد آفتابي را انتخاب کنيد که پوستتان را در  برابر اشعه ي ماورا ء بنفش خورشيد کاملا پوشش دهد . 
سرطان پوست  همواره به مردم هشدار می دهد تا از ضد آفتاب هایی استفاده کنند که پوست را در برابر اشعه ي ما وراء بنفش خورشيد محافظت مي کند و حداقل SPF15 داشته باشند.اگر پوست صورت شما  خشک است و پوسته پوسته مي شود ، ضد آفتاب هاي با SPF بالاي 15 مناسب نمي باشد.
در مرحله بعد  لايه اي نازک از ضد آفتاب را  روي پوست صورت و گردنتان بماليد و صبر کنيد تا در پوستتان نفوذ کند. بعد ضد آفتاب  اضافی را از با دستمال به آرامي از روي پوست پاک کنيد. 
حالا دستهايتان را بشوييد و آرايش کنيد.
توجه داشته باشید که اگر ماليدن ضد آفتاب به دور چشم ، پوست کنار چشمتان را دچار حساسيت مي کند ، از کرم هاي ضد آفتاب مخصوص دور چشم باSPF15 استفاده کنيد.
به یاد داشته باشید مرطوب کننده ها يا کرم هاي آرايشي حاوي ضد آفتاب به تنهايي نمي توانند از پوست شما در برابر آفتاب محافظت کنند، پس استفاده از آنها حتما بايد با استفاده از ضد آفتاب ها همراه باشد . پس هنگام خريد دقت کنيد و حتما محصولاتي با SPF15 يا بالاتر را خريداري نماييد.
استفاده از ذرات پودر روي ضد آفتاب ، از پوست شما محافظت مي کند. بعلاوه پن کيک کمک مي کند تا ضد آفتاب و کرم آرايشي شما ثابت بماند.
لبهايتان را فراموش نکنيد ، از رژ لب هاي حاوي SPF15  استفاده کنيد تا لبهايتان نيز همچون پوستتان در مقابل اشعه ي ماورابنفش محافظت شوند.
با استفاده از روشی که توضیح داده شد ، شما می توانید مطمئن باشید که پوستتان در برابر اشعه ماوراءبنفش محافظت شده و در عین حال آرایش زیبایی روی صورتتان قرار گرفته ، اگر مدت زمان حضور شما زیر آفتاب طولانی خواهد بود ، لازم است هر 2 ساعت یکبار این اعمال را برای صورت و گردنتان تکرار کنید.

 

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ