آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

اصلاح طرح لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس

فهرست مطالب

میزان جابجایی لب بالایی در هنگام لبخند کامل، به طور متوسط 6 تا 8 میلی‌متر از موقعیت اصلی خود منتقل می‌شود. اما اگر لب به طور غیرطبیعی بیش‌ازحد بالا برود و به طور افراطی حرکت کند، بافت بیشتری از لثه به نمایش درآمده و این وضعیت به عنوان “لبخند لثه‌ای” شناخته می‌شود. برای حل این مشکل، نیاز است عملکرد عضلاتی که لب را کنترل می‌کنند را تنظیم و اصلاح کنیم تا به طور غیرمعمول بالا نروند.

در نتیجه، برای رفع مشکل لبخند لثه‌ای، به طور جراحی عمل ماهیچه‌های مربوطه را که نقش کنترل لب را دارند، باید انجام شود تا حرکت لب به طور معقولی باشد و به اندازه‌ای بالا نرود. این روش‌ها به جهت بهبود ظاهر لبخند و کاهش نمایش لثه اجرا می‌شوند.

 آیا شما از آن دسته از افراد هستید که در هنگام خندیدن مقدار زیادی از لثه شما پیدا می‌شود؟ اگر شما احساس می‌کنید که ظاهر دندان‌های شما با نشان دادن لثه در هنگام خنده جلب ‌توجه زیادی می‌کند، کلینیک تخصصی پوست و موی رازی برخی از روش‌ها را که می‌تواند به شما در حل این مشکل کمک کند و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد ارائه می‌کند تا بتوانید در هر لحظه بدون نگرانی از دیده شدن بیش ‌از حد لثه‌هایتان بخندید. در طول مشاوره می‌توانید از روش درمانی مناسب خود مطلع شوید. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

لبخند لثه‌ای

پیدا شدن لثه اضافی اثر مثبتی در ظاهر لبخند شما ندارد. به همین دلیل در بسیاری از بیماران اعتماد به نفس وجود ندارد. امروزه گزینه‌های درمانی مختلفی برای اصلاح لبخند لثه‌ای وجود دارد. همان گونه که ممکن است شما متوجه شده باشید، بوتاکس برای برخی از بیماری‌های دندان، زیبایی و پزشکی به کار برده می‌شود تا علائم را برطرف کرده و چهره زیباتر شود. تزریق بوتاکس حتی می‌تواند به عنوان یک درمان مکمل در بهبود عملکرد و ظاهر دهان به کار برده شود. اجازه دهید شروع کنیم!

چه چیز باعث ایجاد لبخند لثه‌ای می‌شود؟

وجود عوامل متعددی می‌تواند به علت ظاهر شدن لثه در هنگام خندیدن منجر شود.

  • یکی از علل ممکن، طول طبیعی کمتر الگوی دندانی در فک بالا است. این موضوع می‌تواند باعث به نظر رسیدن دندان‌ها به صورت کوتاهتری شود. در واقع، به دلیل الگوی غیرعادی بالا بودن لب، بافت اضافی لثه بیشتری قابل مشاهده خواهد بود.
  • همچنین، بیش‌فعالی عضلات لب بالا می‌تواند منجر به بالا رفتن بیش از حد لب در هنگام خندیدن شود و باعث ظاهر شدن بافت اضافی لثه در این شرایط گردد.
  • عامل دیگری که می‌تواند لثه را در هنگام خندیدن نمایان کند، رشد بیش از حد فک بالا است. این ممکن است باعث بروز برآمدگی استخوانی در این منطقه شود. لثه زیر استخوان فک بالا قرار گرفته و باعث می‌شود دندان‌ها و لثه به طور بیش‌ازحد مشاهده شوند هنگام خندیدن.

به طور کلی، این عوامل می‌توانند باعث پدید آمدن مشاهده لثه در هنگام خندیدن شوند. برای رفع این مشکلات، ممکن است نیاز به درمان های ارتودنسی، جراحی استخوانی یا مداخلات دیگر در صورت لزوم وجود داشته باشد.

تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه‌ای

تزریق بوتاکس یک روش درمانی مؤثر و کافی برای افرادی است که می‌خواهند ظاهر لبخند لثه‌ای آنها کاهش یابد. متخصص ما در یک فرایند سریع و آسان که به کاهش لبخند لثه‌ای معروف است، بوتاکس را در لب بالایی شما تزریق کرده و بالا رفتن آن را در هنگام لبخند زدن محدود می‌کند.

این فرایند خیلی سریع انجام می‌شود و در بیشتر مواقع کمتر از 20 دقیقه طول می‌کشد. اگر لب بالایی نازک باشد و در لبخند لثه‌ای تأثیر داشته باشد، ترکیبی از تزریق ژل در لب‌ها و تزریق بوتاکس توسط متخصص ما پیشنهاد می‌شود. هر دو فرایند می‌تواند در یک جلسه و به طور همزمان انجام شود و فرد می‌تواند بلافاصله پس از انجام فرایند به فعالیت‌ها و امور روزمره خود بپردازد.

ترمیم لبخند لثه‌ای با استفاده از پروتز

اگر نازک بودن لب بالایی یک فاکتور تأثیرگذار باشد، پزشک برجسته‌سازی لب را به شما پیشنهاد می‌دهد. پزشک قبل از انجام تزریق، ناحیه تحت درمان را توسط یخ بیحس کرده یا از روش‌های بیهوشی موضعی استفاده می‌کند. مقدار کمی ژل در لب تزریق شده تا لب بالایی برجسته شده و بزرگ‌تر به نظر برسد بنابراین می‌تواند در زمان لبخند زدن روی لثه را بپوشاند و به شما اعتماد به نفس لازم را بدهد تا بدون نگرانی لبخند بزنید.

شما می‌توانید نتایج حاصل از تزریق بلافاصله پس از اتمام فرایند مشاهده کنید. تزریق ژل‌های پوستی یک روش موقتی است اما نتایج آن می‌تواند تا یک سال باقی بماند که به شرایط خود فرد بستگی دارد.

هزینه‌

هزینه اصلاح لبخند لثه‌ای به شدت متغیر است و بستگی به حجم لثه‌ای که نیاز به درمان دارد دارد. اگر فقط خط لثه بر روی یک دندان نیاز به درمان داشته باشد، هزینه‌ها به طور کلی کمتر از تخمین هزینه‌های اولیه خواهد بود. اما اگر لازم باشد که کل خط لثه مورد درمان قرار گیرد، هزینه‌ها بیشتر از مقدار تخمین زده شده خواهند بود.

همچنین، در صورت نیاز به اقدامات درمانی اضافی مانند استفاده از ونیرهای پورسلنی یا مقادیر بیشتری از بوتاکس برای تزریق، هزینه‌های درمان ممکن است افزایش یابد.

در کل، هزینه درمان لبخند لثه‌ای به اندازه‌ای است که وابسته به نیازهای ویژه هر فرد و میزان درمان مورد نیاز برای هر حالت متفاوت است. برای داشتن تخمین دقیقتر در مورد هزینه‌های مربوطه، توصیه می‌شود با یک تخصصی در زمینه اصلاح لبخند لثه‌ای مشورت کنید.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ