آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

به طور متوسط لب بالایی در هنگام لبخند کامل 6 تا 8 میلی‌متر از محل اصلی خود جابجا می‌شود. اگر لب هایپر موبیل شود به این معنی که بیش ‌از حد بالا برود، بافت بیشتری از لثه در معرض دید قرار می‌گیرد که به آن لبخند لثه‌ای گفته می‌شود. برای رفع این مشکل ما باید عمل ماهیچه‌هایی را که لب را کنترل می‌کنند اصلاح کنیم تا بیش ‌از اندازه بالا نروند.

 آیا شما از آن دسته از افراد هستید که در هنگام خندیدن مقدار زیادی از لثه شما پیدا می‌شود؟ اگر شما احساس می‌کنید که ظاهر دندان‌های شما با نشان دادن لثه در هنگام خنده جلب ‌توجه زیادی می‌کند، کلینیک تخصصی پوست و موی رازی برخی از روش‌ها را که می‌تواند به شما در حل این مشکل کمک کند و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد ارائه می‌کند تا بتوانید در هر لحظه بدون نگرانی از دیده شدن بیش ‌از حد لثه‌هایتان بخندید. در طول مشاوره می‌توانید از روش درمانی مناسب خود مطلع شوید. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

لبخند لثه‌ای

پیدا شدن لثه اضافی اثر مثبتی در ظاهر لبخند شما ندارد. به همین دلیل در بسیاری از بیماران اعتماد به نفس وجود ندارد. امروزه گزینه‌های درمانی مختلفی برای اصلاح لبخند لثه‌ای وجود دارد. همان گونه که ممکن است شما متوجه شده باشید، بوتاکس برای برخی از بیماری‌های دندان، زیبایی و پزشکی به کار برده می‌شود تا علائم را برطرف کرده و چهره زیباتر شود. تزریق بوتاکس حتی می‌تواند به عنوان یک درمان مکمل در بهبود عملکرد و ظاهر دهان به کار برده شود. اجازه دهید شروع کنیم!

چه چیز باعث ایجاد لبخند لثه‌ای می‌شود؟

خوب، علل بسیاری زیادی وجود دارد.

  1. اگر طول طبیعی کمتر از الگوی دندانی در فک بالا باشد می‌تواند باعث شود که دندان‌ها کوتاه‌تر به نظر برسند. آن چیزی که واقعاً رخ می‌دهد این است که به دلیل این الگوی غیرعادی از بالا بودن لب، بافت اضافی لثه بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد.
  2. بیش‌فعالی عضلات لب بالایی ممکن است باعث شود که در هنگام خندیدن، لب بیش ‌از حد بالا برود و باعث پیدا شدن بافت اضافی لثه در هنگام خندیدن شود.
  3. رشد بیش ‌از اندازه فک بالایی ممکن است باعث برآمدگی استخوانی این ناحیه شود. بافت لثه در زیر استخوان فک بالا قرار گرفته و باعث می‌شود که در هنگام خندیدن دندان و لثه بیش ‌از حد معمول دیده شود.

تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه‌ای

تزریق بوتاکس یک روش درمانی مؤثر و کافی برای افرادی است که می‌خواهند ظاهر لبخند لثه‌ای آنها کاهش یابد. متخصص ما در یک فرایند سریع و آسان که به کاهش لبخند لثه‌ای معروف است، بوتاکس را در لب بالایی شما تزریق کرده و بالا رفتن آن را در هنگام لبخند زدن محدود می‌کند.

این فرایند خیلی سریع انجام می‌شود و در بیشتر مواقع کمتر از 20 دقیقه طول می‌کشد. اگر لب بالایی نازک باشد و در لبخند لثه‌ای تأثیر داشته باشد، ترکیبی از تزریق ژل در لب‌ها و تزریق بوتاکس توسط متخصص ما پیشنهاد می‌شود. هر دو فرایند می‌تواند در یک جلسه و به طور همزمان انجام شود و فرد می‌تواند بلافاصله پس از انجام فرایند به فعالیت‌ها و امور روزمره خود بپردازد.

ترمیم لبخند لثه‌ای با استفاده از پروتز

اگر نازک بودن لب بالایی یک فاکتور تأثیرگذار باشد، پزشک برجسته‌سازی لب را به شما پیشنهاد می‌دهد. پزشک قبل از انجام تزریق، ناحیه تحت درمان را توسط یخ بیحس کرده یا از روش‌های بیهوشی موضعی استفاده می‌کند. مقدار کمی ژل در لب تزریق شده تا لب بالایی برجسته شده و بزرگ‌تر به نظر برسد بنابراین می‌تواند در زمان لبخند زدن روی لثه را بپوشاند و به شما اعتماد به نفس لازم را بدهد تا بدون نگرانی لبخند بزنید.

شما می‌توانید نتایج حاصل از تزریق بلافاصله پس از اتمام فرایند مشاهده کنید. تزریق ژل‌های پوستی یک روش موقتی است اما نتایج آن می‌تواند تا یک سال باقی بماند که به شرایط خود فرد بستگی دارد.

هزینه‌

هزینه اصلاح لبخند لثه ای بسیار متفاوت بوده و به حجم لثه‌ای که باید درمان شود بستگی دارد. اگر خط لثه فقط بالای یک دندان، نیاز به درمان داشته باشد، هزینه‌های شما پایین‌تر از مبلغ تخمین زده شده می‌شود. اگر لازم باشد که کل خط لثه تحت درمان قرار گیرد، هزینه‌های شما بیش از مقدار تخمین زده شده خواهد شد. در صورت نیاز به اقدامات درمانی اضافی مانند قرار دادن ونیرها پورسیلینی یا استفاده از مقادیر بیشتر بوتاکس برای تزریق، هزینه‌های درمان می‌تواند افزایش یابد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ