آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

استفاده از بادی جت برای لاغری و پیکر تراشی

فهرست مطالب

چربی‌های اضافی انباشته شده در زیر پوست، تأثیر بدی روی زیبایی ظاهری فرد دارند. ذخایر چربی، اغلب در نواحی اطراف کمر و باسن انباشته می‌شوند. این چربی‌ها به تدریج جای خود را در تمام قسمت‌های بدن پیدا می‌کنند و اینجاست که چانه‌ی زیبای فرد دچار غبغب می‌شود، گردن چاق می‌شود و سینه‌ها دچار افتادگی می‌شوند. بادی جت می‌تواند به شما کمک کند از شرّ این چربی‌های اضافی خلاص شوید. بادی جت، تکنیکی کمکی برای حذف چربی‌هاست و برایلاغری موضعی بهترین روش است. این روش، فقط چربی نواحی که موردنظر خودتان است را حذف می‌کند.

استفاده از بادی جت برای لاغری و پیکر تراشی،عوارض،مزایا وهزینه

اکثر افراد تمایل دارند اندازه‌ی دور کمر خود را کوچک کنند. بادی‌جت یک روش عالی برای کاهش سریع اندازه دور کمر و جذاب کردن و شکل دادن به شکم است. بادی جت روشی است که می‌توان آن را برای اکثر نواحی بدن مورد استفاده قرار داد. چانه، گردن، سینه، بالای بازوها، شکم، باسن و یا رانفرقی نمی‌کند؛ بادی جت می‌تواند چربی تمامی این قسمت‌ها را از بین ببرد و آنها را زیباتر به نظر آورد.در جلسه مشاوره متخصصین کلینیک زیبایی رازیدرباره چگونگی انجام این روش و همچنین هدف شما از انجام بادی جت و اینکه چه مقدار چربی در قسمت‌های مختلف بدن خارج می‌شود با شما صحبت خواهند کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

لیپوساکشن به روش بادی جت 

لیپوساکشن به روش بادی جت یا لیپوساکشن با کمک آب، روشی با حداقل میزان تهاجم است که از یک جریان باریک و پرفشار محلول مایع استفاده می‌کند؛ این جریان پرفشار باعث شکسته شدن بافت چربی‌های مورد هدف می‌شود. می‌توان یک جریان مکش ملایم نیز قرار داد تا از طریق یک کانولا، محلول و چربی‌های شکسته و جداشده را از بدن بیرون بکشد.

روش بادی‌جت شامل کانولا و جریان مکش است؛ جراح با ایجاد یک برش کوچک در ناحیه‌ی موردنظر، کانولا را در آن جایگذاری می‌کند. با این کار همزمان با وارد شدن محلول (که محتوی سالین، دارو و یک محلول بیهوشی است) به بدن، سلول‌های چربی شل و شکسته شده نیز توسط کانولا خارج می‌شوند. در همان حال، جراح فشار جتی که محلول را به داخل بدن می‌فرستد را از طریق کامپیوتر کنترل می‌کند.

متقاضی مناسب برای بادی‌جت

روش‌های کاهش وزن مانند ورزش و رژیم غذایی، قادر به حذف چند کیلو چربی باقیمانده در بدن خود نبوده‌اند. متقاضیان مناسبی برای این روش کسانی هستند که می‌خواهند چربی نواحی از بدن مانند شکم، سینه، ران‌ها، باسن و ساق پا را از بین ببرند. شما باید در مورد مقدار چربی که با روش لیپوساکشن بادی جت قابل برداشت است، انتظارات واقع‌بینانه داشته باشید. همچنین قابلیت ارتجاعی پوست شما باید نسبتاً خوب باشد تا کانولا بتواند در محدوده‌ی ناحیه‌ی تحت درمان حرکت کند و سلول‌های چربی را با سهولت بشکند.

مزایا 

لیپوساکشن بادی‌جت، یکی از ایمن‌ترین و مؤثرترین راه‌های از بین بردن ذخایر چربی است. در این روش هیچ نیازی به آرام‌بخش یا بیهوشی عمومی نیست، زیرا این روش به صورت سرپایی و تحت یک بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. همچنین لیپوساکشن بادی جت روشی نسبتاً سریع است و مدت زمان بهبودی آن بسیار کم است. در واقع اکثر افرادی که این درمان را انجام می‌دهند، در همان روز درمان و بعد از اتمام لیپوساکشن می‌توانند به فعالیت‌های عادی خود بازگردند. میزان درد و ناراحتی این روش بسیار کم است، زیرا کانولاهایی که در این نوع لیپوساکشن مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار کوچک هستند و ازاین‌رو به برش‌های کوچک‌تری نیاز دارند؛ در نتیجه میزان کبودی و تورم ناشی از این برش‌ها کم است. تنها با یک جلسه درمانی می‌توان چربی‌های چندین ناحیه از بدن را استخراج کرد و این بدان معنی است که بیماران می‌توانند نتایج کار را در همان روز مشاهده کنند. چربی‌های برداشته شده را می‌توان برای برجسته و جوان کردن نقاطی از بدن که لاغر هستند مورد استفاده قرار داد، زیرا چربی‌های استخراج شده با این روش، از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

روش

لیپوساکشن بادی‌جت نسبت به روش‌های قدیمی که برای برداشت چربی اضافی مورد استفاده قرار می‌گرفت، ملایم‌تر است. در این روش، شکست سلول‌های چربی با کمک کانولای جت‌آب، آسان‌تر می‌شود و در نتیجه استخراج آنها بدون آسیب رساندن به رگ‌های خونی بافت‌های اطراف صورت می‌گیرد. این بدین معنی است که میزان تورم و کبودی در این روش کمتر و با این وجود نتایج آن همچنان مؤثر است. پزشک نواحی که قرار است تحت درمان قرار گیرد را با یک خودکار علامت می‌زند و برای بی‌حس کردن آن‌، یک بی‌حسی موضعی به آن تزریق می‌کند. سپس از طریق ایجاد یک برش کوچک، یک کانولای باریک در آن قرار می‌‌دهد تا سلول‌های چربی را بشکند. این کار با تکان‌های ملایم انجام می‌شود و در حین آن یک محلول سالین، تحت یک فشار مشخص به ناحیه‌ی موردنظر وارد می‌شود تا سلول‌های چربی را تجزیه کند. این فرایند، استخراج چربی را نسبت به روش‌های قدیمی لیپوساکشن آسان‌تر می‌کند. این روش برای برداشت چربی نواحی خاصی مانند شکم، ران‌ها و باسن، گزینه‌ای ایده آل است. هنگامی که فرایند استخراج چربی به اتمام رسید، برش‌ها بخیه، تمیز و پانسمان می‌شوند و بعد از آن شما می‌توانید به خانه بازگردید. تحقیقات نشان داده است که لیپوساکشن بادی جت، یکی از ایمن‌ترین روش‌های لیپوساکشن است وو روشی تقریباً بدون درد است.

تفاوت لیپوساکشن بادی جت با لیپوساکشن قدیمی در این است که در روش بادی‌جت، سلول‌های چربی ابتدا شکسته و سپس استخراج می‌شوند. در روش لیپوساکشن قدیمی، جراح به طور دستی سلول‎های چربی را می‌شکند که این می‌تواند باعث تخریب بافت‌های اطراف و منجر به ایجاد درد و تورم شود. در حالی که در روش بادی جت، این عوارض وجود ندارد.

دوره بهبودی 

با توجه به این واقعیت که در این نوع لیپوساکشن به یک نیروی فیزیکی نیاز است؛ می‌توان از یک بی‌حسی موضعی استفاده کرد که این باعث کاهش زمان بهبودی می‌شود و بیماران اغلب می‌توانند بلافاصله بعد از اتمام درمان، فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند و بعد از گذشت دو روز به کار خود بازگردند. در روش بادی جت، برای استخراج چربی‌ها نیازی به اجبار و زور نیست و به همین دلیل نیازی به تجویز داروهای تسکین دهنده‌ی درد و کنترل‌کننده خونریزی نیز وجود ندارد.

خطرات و عوارض

با توجه به کاهش قابل‌توجه مدت زمان درمان در روش بادی‌جت و این واقعیت که در این روش تنها از یک بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود، متعاقباً انتظار می‌رود که خطر و احتمال بروز عوارض جانبی آن در مقایسه با روش‌های قدیمی، بسیار کمتر باشد. اگرچه بیمار بعد از درمان با روش بادی جت، میزانی از زخم و تورم و کبودی را تجربه خواهد کرد؛ اما میزان این عوارض در مقایسه با روش‌های قدیمی بسیار کم است. از آنجا که هنوز هم در تمامی انواع و اشکال عمل‌های زیبایی، خطرات احتمالی و عوارض جانبی وجود دارند؛ بیمار قبل از شروع درمان با روش بادی جت باید از عوارض آن آگاهی یابد. ممکن است بیمار واکنش‌های ناسازگاری نسبت به داروهای تجویزی و یا داروی بیهوشی نشان دهد و دچار دمل خونی و یا حتی لخته شدن چربی شود؛ اگرچه رخ دادن این اتفاقات، بسیار نادر است.

هزینه

هزینه‌ی انجام لیپوساکشن بادی جت در کلینیک‌های مختلف، متفاوت است و این به عوامل مختلفی مانند محل جغرافیایی کلینیک و مهارت و معروف بودن پزشک جراح بستگی دارد. همچنین هزینه درمان با مقدار چربی که قرار است استخراج شود و تعداد نواحی که قرار است تحت درمان قرار گیرد، ارتباط مستقیمی دارد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ