از رژیم تا لاغری

لاغری ، چاقی ،رژیم های غذایی ، ورزش و تناسب اندام موضوعات مبتلابه زندگی مدرن و امروزی است .
روشهای متعددی برای لاغری معرفی می شوند ، از استفاده از رژیم های لاغری گرفته تا مکمل ها و قرص های لاغری و کمربندهایی که قرار است شما را به طرزی جادویی لاغر نمایند!
اما بهتر است قبل از امتحان هر روشی قدری در مورد آن مطالعه و تحقیق نمایید و فریفته تبلیغات نشوید. مثلا آیا شما می دانستید که مرکز گرسنگی در مغز انسان همیشه فعال است، ولی مرکز سیری به صورت دوره‌ای برای مهار مرکز گرسنگی به کار می‌افتد و دقیقاً به این علت است که اگر خودمان را با شیوه‌های مختلف کنترل نکنیم، دهانمان همیشه برای خوردن، مشتاقانه باز خواهد بود؟!
و حالا از شما میپرسیم که در این حالت ” کمربندهای لاغری ” دقیقا چه کاری می توانند انجام دهند؟

این روزها کنترل اشتیاق به خوردن به نوعی اپیدمی، به خصوص در میان دختر خانم‌ها و خانم‌های جوان 20 تا 40 ساله تبدیل شده است. تلاش برای رسیدن به اندام متناسب، با استفاده از روش‌های غیراصولی مثل رژیم‌های لاغری خودسرانه و بسیار کم‌کالری تا مصرف انواع و اقسام داروهای پر عارضه لاغری، و حتی انجام ورزش‌های سنگین به نوعی ماراتن تبدیل شده است، البته این موضوع در بین آقایان هم دیدده می شود ولی شاید با شکل و شدتی متفاوت.

یکی از مهم‌ترین پیامدهای رژیم‌های غذایی غیراصولی در مدت زمان طولانی، بیزاری از رژیم‌های غذایی و و بازگشت مجدد و حریصانه به خوردن است که لازم نمی بینیم در مورد عوارض آن بگوییم ،چون قطعا خودتان بهتر می دانید. پوکی استخوان ،کاهش بینایی، ریزش مو، ریختن دندان، کم‌خونی، و ضعف اعصاب و … فقط چند مورد از این عوارض است.
شاید برای رفع چاقی و رسیدن به لاغری به سراغ رژیم‌های پرپروتئین بروید که آن هم عوارض خاص خود را دارد. این رژیم مانع از جذب کلسیم توسط بدن می شود و درنتیجه منجر به نرمی و پوکی استخوان می شود. آب‌درمانی، رژیم‌های پرچربی و … از سایر رژیم های غلط و غیر اصولی است.
در این میان روشهایی هم برای چاقی های موضعی وجود دارند. معمولا رژیم ها در مهار چاقی های موضعی ناتوانند .چرا که اگر اثر خفیفی داشته باشند ، شلی و افتادگی پوست را به همراه دارند.

لیزرلیپولیز و کرایولیپولیز از جدیدترین روشهای رفع چاقی موضعی هستند.که می توانید با مطالعه مطالب سایت کلینیک رازی به اطلاعات دقیق و جامعی در مورد این روش ها دست یابید.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ