از بین بردن و رفع غبغب با لیپوساکشن و جراحی

از بین بردن و رفع غبغب با لیپوساکشن و جراحی

بسیاری از افراد از داشتن مشکل غبغب، خسته و کلافه هستند.خصوصیات مختلفی هستند که می توانند علت ایجاد غبغب شوند. برخی از افراد ممکن است بیش از یکی از مشکلات زیر را همزمان داشته باشند و برخی از افراد به طور ارثی این ویژگی ظاهری را از والدین خود به ارث برده‌اند:

  1. شل شدن عضله پلاتیسما
  2. داشتن چربی اضافه در ناحیه گردن
  3. عقب‌رفتگی

دکتر جمیلی برای رفع غبغب سه روش را به مراجعه کنندگانش پیشنهاد می‌کند:

  •  لیفت گردن. ممکن است جراحی رفع غبغب برای بیماران بالای 40 سال که پوست صورت و گردن آن‌ها دچار افتادگی و شل‌شدگی شده است، زیاد موثر و مناسب نباشد. بیمارانی بالای 40 سال که پوست گردن آن‌ها دچار افتادگی شده است، معمولا کاندید‌های خوبی برای جراحی لیفت گردن هستند.
  • لیپوساکشن. در روش جراحی لیپوساکشن، نه تنها چربی اضافه‌ی زیر چانه برداشته می‌شود، بلکه پوست اضافه ناحیه گردن که دچار افتادگی شده است نیز برداشته می‌شود. در این روش نوین، تمامی‌چربی‌های اضافی در ناحیه گردن برداشته می‌شوند. این روش لیپوساکشن بخشی از به‌روز‌ترین روش‌های جراحی صورت است.
  • جراحی رفع غبغب. بیمارانی که هر یک از مشکلات بالا یا ترکیبی از آن را داشته باشند می‌توانند کاندید مناسبی برای جراحی رفع غبغب باشند. جراحی رفع غبغب بیشتر برای افراد جوان زیر 40 سال مناسب است که پوست ناحیه گردن و پایین صورت آن‌ها دچار افتادگی و شل‌شدگی زیادی نشده است.

روش‌های از بین بردن و رفع غبغب توسط دکتر جمیلی


جراحی رفع غبغب

جراحی رفع غبغب چگونه انجام می‌شود؟

برای درمان غبغب ابتدا یک برش در زیر چانه ایجاد می‌شود. محل ایجاد برش به نحوی است که به راحتی پنهان می‌شود. سپس پوست گردن کنار زده می‌شود تا چربی‌های زیر آن آشکار شوند. در صورتی که چربی اضافه در این ناحیه وجود داشته باشد، یا مستقیما با تیغ جراحی جدا می‌شود و یا به کمک لیپوساکشن رفع غبغب  استخراج می‌شود. در صورتی که عضله پلاتیسمای بیمار دچار شل‌شدگی شده باشد، این عضله نیز با بخیه‌هایی سفت می‌شود. محکم کردن این عضله باعث می‌شود که پوست گردن به خوبی به سمت بالا کشیده شود. در صورتی که چانه بیمار دچار عقب‌رفتگی باشد، برای او ایمپلنت چانه قرار داده می‌شود تا شکل چانه برجسته‌تر شود. محل برش‌های جراحی لیپوساکشن  با استفاده از بخیه‌های قابل جذب دوخته می‌شود. سپس یک پوشش کشی مخصوص روی گردن شما قرار داده می‌شود که به گردن شما فشار وارد می‌کند (تا گردن شکل جدید خود را حفظ کند) و لازم است این پوشش کشی مخصوص تا چند هفته پس از جراحی، پوشیده شود.

مزایای جراحی رفع غبغب

مزایای فیزیکی جراحی رفع غبغب عبارتند از:

  • مشخص شدن زاویه بین صورت و گردن
  • از بین رفتن غبغب
  • کاهش حجم و از بین بردن چربی‌های اضافه‌ی گردن

آیا شما کاندید مناسبی برای عمل رفع غبغب هستید؟

جراحی رفع غبغب برای افرادی از تمام سنین که از مشکل داشتن غبغب رنج می‌برند، ایده‌آل است. البته جراحی رفع غبغب برای کسانی که پوست صورت آنها در ناحیه خطوط فکی دچار افتادگی شده و می‌خواهند در واقع این مشکل را رفع کنند، مناسب نیست. این دسته از بیماران احتمالا کاندید جراحی لیفت صورت هستند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن برای رفع غبغب چیست؟

لیپوساکشن رفع غبغب نیز یک روش جراحی برای از بین بردن غبغب است، مشکلی برای بسیاری از افراد مایه‌ی شرمندگی و خجالت زدگی است. لیپوساکشن رفع غبغب باید توسط یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه انجام شود. در این روش چربی‌ها اضافه زیر چانه استخراج می‌شوند. برخی افراد انجام ورزش را برای از بین بردن غبغب پیشنهاد می‌کنند اما متاسفانه این کار در از بین بردن غبغب موثر نیست.

لیپوساکشن برای رفع غبغب چگونه انجام می‌شود؟

پیشرفت‌هایی که در زمینه‌ی تکنولوژی لیپوساکشن رفع غبغب با کانولای میکرو انجام شده است، باعث شده که امروزه انجام لیپوساکشن برای رفع غبغب بسیار آسان‌تر باشد. ریکاوری بیمار پس از لیپوساکشن رفع غبغب نیز، نسبت به گذشته، بسیار سریع‌تر است. از آنجایی که اندازه کانولای مخصوص لیپوساکشن رفع غبغب بسیار باریک است و قطر آن کمتر از 2 میلیمتر است، جراحان پلاستیک برای انجام لیپوساکشن رفع غبغب ، برش بسیار کوچکی در گردن ایجاد می‌کنند. به لوله‌ی باریکی که برای انجام لیپوساکشن به زیر پوست فرستاده می‌شود، کانولا گفته می‌شود. جراح ابتدا ناحیه مورد نظر ر به صورت موضعی بی‌حس می‌کند و سپس لیپوساکشن را انجام می‌دهد. در روش جدید لیپوساکشن رفع غبغب، میزان خونریزی و خطر آسیب به بافت‌های بدن بسیار کمتر است. روش کم تهاجمی دیگر عمل لیپوماتیک برای رفع غبغب است.

مراقبت‌های بعد از لیپوساکشن رفع غبغب

هرچند برای انجام لیپوساکشن  رفع غبغب تنها بیحسی موضعی اعمال می‌شود و بیمار تقریبا بلافاصله بعد از لیپوساکشن رفع غبغب می‌تواند فعالیت کند، اما معمولا به بیمار توصیه می‌شود که بین 2 تا 3 روز بعد از انجام این عمل، به خودش استراحت بدهد. البته در این زمان می‌توان فعالیت‌های سبک را بدون هیچ مشکلی انجام داد. ممکن است ناحیه مورد نظر ورم خفیفی داشته باشد که به سرعت برطرف می‌شود. جراح احتمالا از شما می‌خواهد که تا چند روز یک نوار کشی مخصوص به چانه خود ببندید تا فشار ملایمی ‌به ناحیه لیپوساکشن شده وارد شود و چانه و گردن شما شکل جدید خود را بهتر حفظ کند. بعد از معرفی روش جدید لیپوساکشن رفع غبغب، انجام جراحی لیفت صورت به منظور رفع غبغب تقریبا منسوخ شده است. در موارد معدودی، روش لیپوساکشن رفع غبغب همزمان با لیزر جوانسازی انجام می‌شود تا ظاهر غبغب و افتادگی پوست به بهترین نحو، برطرف شود. روش‌های نوین لیپوساکشن تقریبا با هیچ خطر و عوارضی همراه نیستند.

لیفت گردن

جراحی لیفت گردن یک روش درمانی برای رفع شل‌شدگی و افتادگی پوست گردن و زیر چانه است. جراحی لیفت گردن معمولا همزمان با سایر جراحی‌هایی مانند مینی لیفت صورت (macs-facelift)، لیفت با نخ آپتوس (aptoslift)، لیفت پیشانی و جراحی زیبایی پلک انجام می‌شود.

چگونگی انجام جراحی لیفت گردن

برای انجام این جراحی یک برش در جلو و عقب قسمت پایین نرمه‌ی گوش ایجاد می‌شود. سپس جراح سعی می‌کند پوست این ناحیه را آزاد سازی کند و سپس آن را بکشد و در این زمان، چربی‌های اضافی نیز بیرون کشیده می‌شوند. گاهی اوقات لازم است جراح برش‌های بسیار کوچکی نیز در زیر چانه ایجاد کند. در این موارد، ماهیچه‌های زیرین در این ناحیه کشیده می‌شوند تا نتایج جراحی بهبود پیدا کند.

 برای انجام این جراحی باید بیهوشی عمومی ‌اعمال شود و انجام جراحی حدودا دو ساعت طول می‌کشد.

مراقبت‌های پس از جراحی لیفت گردن

جراحی لیفت گردن تحت بیهوشی عمومی ‌انجام می‌شود و حدودا دوساعت طول خواهد کشید. شما می‌توانید بعد از اتمام جراحی، در همان روز به خانه بازگردید. بعد از اتمام جراحی، محل انجام جراحی بانداژ می‌شود. شما می‌توانید این بانداژ را حدودا دو روز بعد بردارید.

در ابتدا ممکن است، محل جراحی کمی‌کبود و متورم باشد، اما این حالت به خودی خود برطرف می‌شود. یک هفته پس از جراحی، بخیه‌ها کشیده می‌شوند. در ابتدا جای زخم جراحی قرمز رنگ و به صورت بافت برجسته‌ای است، اما به مرور زمان جای زخم جراحی محو می‌شود و به سختی قابل رویت خواهد بود.

نتایج نهایی این جراحی معمولا در حدود 3 ماه پس از جراحی قابل مشاهده هستند اما این نتایج دائمی ‌هستند.

 مراقبت‌های پس از جراحی لیفت گردن