آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

از بین بردن خط اخم و رفع چروک پیشانی

فهرست مطالب

از بین بردن خط اخم و رفع چروک پیشانی

خطوط اخم خطوطی هستند که زمانی که اخم می‌کنیم بین ابروها ظاهر می‌شوند. این خطوط کوچک با افزایش سن و به علت اخم کردن دائمی روی پوست فاقد الاسیته ایجاد می‌شود. چروک پیشانی می‌تواند به‌ خصوص با افزایش سن مشکل‌ساز شود. این ناحیه بزرگ و قابل‌ رؤیت از صورت در معرض پیدایش چین‌وچروک است. ظاهر این خطوط و چروک‌ها ممکن است باعث شود ظاهر افراد خسته و بیشتر از سنشان به نظر برسد. استرس باعث انقباض عروق خونی می‌شود، پوست را سفت می‌کند و نتیجه آن چین‌وچروک پوست است. همچنین اعتقاد بر این است که استرس زنان را بیشتر از مردان تحت تأثیر قرار می‌دهد زیرا نگرانی زنان نسبت به مسائل بیشتر است. اگر چه علل بسیاری برای ایجاد چین‌وچروک پیشانی وجود دارد اما خوشبختانه راه‌های زیادی برای کاهش و رفع چین‌وچروک‌  پیشانی شما وجود دارد.

متخصصین ما در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی برای درمان خطوط اخم و چروک پیشانی، ابتدا به انتظارات شما گوش می‌دهند و با توجه به اهداف و شدت مشکل به شما برای تصمیم‌گیری دربارۀ بهترین روش درمان کمک می‌کنند. این مشاوره به شما کمک می‌کند انتظار و همچنین نتیجه‌ای واقعی و قابل‌دستیابی از درمان داشته باشید. کلینیک تخصصی رازی روش‌های مختلفی را برای درمان و رفع چین‌وچروک پیشانی و از بین بردن خط اخم ارائه می‌دهد. این روش‌ها بسته به عمق و نوع چروک توسط متخصصین ما به شما پیشنهاد می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این روش‌ها می‌توانید با شماره‌های 02188333259 – 02188334029 تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده ارائه خدمات مشاوره یا رزرو نوبت هستند.

علل 


خطوط اخم و چروک پیشانی در طول زمان ایجاد می‌شوند. انقباض و حرکت دائمی عضلات صورت، ازجمله زمانی که اخم می‌کنید یا سرگردان هستید، سبب می‌شود پوست انعطاف خود را از دست بدهد، ضعیف‌تر شود و کمتر قادر به صاف شدن می‌شود. از آنجا که خط پیشانی به‌ وسیله حرکات صورت ایجاد می‌شوند، حتی ممکن است در جوانان نیز ایجاد شوند. شایع‌ترین عوامل ایجاد خطوط و چروک خفیف عبارت‌اند از:

خورشید 

آسیب ناشی از نور خورشید یکی از بزرگترین دلایل ایجاد خطوط و چروک ناخوشایند است. قرار گرفتن پوست در معرض اشعه UV خورشید، کلاژن و الاستیک را به‌ سرعت از بین می‌برد، در حالی‌ که حرکت عضلانی باعث ایجاد خطوط اخم می‌شوند و این خطوط در طول زمان بیشتر و عمیق‌تر می‌شوند.

افزایش سن 

با افزایش سن بدن ما کلاژن و الاستین کم و کمتری تولید می‌کند و پوست بیشتر در معرض چروک شدن قرار می‌گیرد. انقباض مکرر عضلات صورت، ظاهر شدن خطوط اخم و چین‌وچروک پیشانی را تسریع می‌کند، زیرا کلاژن و الاستیک کاهش می‌یابد.

اخم بیش‌ازحد 

به‌ غیر از عناصر زیست‌محیطی و بیولوژیکی که خطوط اخم را به وجود می‌آورند، حرکت ماهیچه‌ها است که علت واقعی اخم است، بنابراین، اخم بیش‌ازحد موجب ایجاد خطوط بیشتر در پیشانی می‌شود.

وراثت

نوع پوست یک ویژگی ژنتیکی است. پوست‌های نازک بیشتر در معرض آسیب‌هایی مانند ایجاد چین‌وچروک و آسیب‌های ناشی از آفتاب هستند که باعث می‌شود فردی با پوست نازک خطوط اخم بیشتری نسبت به افرادی که دارای پوست ضخیم هستند، داشته باشد.

سیگار کشیدن 

دود تولید کلاژن را کاهش می‌دهد که باعث می‌شود پوست بیشتر دچار خطوط اخم و چین‌وچروک پیشانی شود.

 درمان چین‌وچروک پیشانی 


 بوتاکس

ستفاده از بوتاکس راهی عالی برای رفع خطوط اخم و درنتیجه کاهش حالت اضطراب یا خشم در صورت است.بوتاکس خط اخم بین ابروها باعث می‌شود بسیاری افراد احساس کنند که در فضای کاری یا زندگی اجتماعی بیشتر پذیرفته می‌شوند. بوتاکس پیشانی یک روش ساده‌ی ده دقیقه‌ای است که در آن چند تزریق کوچک به‌ طور مستقیم به عضلات مورد نظر می‌شود. برای رسیدن به بهترین و طبیعی‌ترین نتایج در درمان بوتاکس پیشانی، تزریق باید در عضله مناسب، در ناحیه‌ی صحیح، با دوز ایده آل و توسط یک پزشک باتجربه انجام شود.

تزریق ژل

برای رفع خطوط اخم یا درمان چروک پیشانی ممکن است نیاز به پرکننده‌های پوستی مثل تزریق ژل یا چربی باشد. برخلاف بوتاکس، پرکننده‌ها بر انقباض عضلات تأثیر نمی‌گذارند و باعث کشیدن پوست و رفع لاغری صورت می‌شوند. این اثر عمدتاً پس از تزریق فوراً ایجاد می‌شود و صاف شدن ناحیه دیده می‌شود. پرکننده‌های پوستی می‌توانند در ناحیه موردنظر با استفاده از یک کانول، که مانند یک سوزن با نوک‌گرد (به‌جای تیز) است، تزریق شوند. تزریق شریانی پرکننده‌های پوستی بین ابروها ممکن است باعث نكروز (مرگ) پوست و ایجاد زخم شود. استفاده از کانول همراه با روش‌های مناسب تزریق باعث جلوگیری از ایجاد این عوارض می‌شود.

میکرونیدلینگ 

این فرایند از یک ابزار دستی قوی برای ایجاد کانال‌های کوچک در پوست استفاده می‌کند تا روند بهبود طبیعی بدن برای تولید کلاژن و الاستین شروع شود.میکرونیدلینگ به متخصص اجازه می‌دهد تا عمق نفوذ را با توجه به نیازها و نتایج دلخواه موردنظر فرد تنظیم کند. پس از بی‌حسی ناحیه با کرم بی‌حسی موضعی، متخصص از میکرونیدلینگ در سراسر ناحیه پیشانی استفاده می‌کند که بسته به نیازهای شما تنظیمات عمق نفوذ سوزن‌ها تنظیم می‌شود. پس از اینکه صورت شما به اندازه کافی بیحس شد یک ماده مراقبت پوستی موضعی نیز استفاده می‌شود که باعث تغذیه اضافی پوست و لیز شدن ناحیه می‌شود. این ماده اجازه می‌دهد تا قلم میکرونیدلینگ در سطح پوست به‌راحتی حرکت کند.

مزوتراپی

مزوتراپی تکنیکی است که ترکیبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدآمینه و داروهای پزشکی را به لایه‌های اولیه و میانی پوست می‌رساند. همان‌طور که این مواد مغذی به‌دقت در ناحیه پیشانی قرار می‌گیرند، جوان‌سازی پوست اتفاق می‌افتد که از بین بردن چروک پیشانی می‌شود. علاوه بر این، میکرو کانال‌هایی روی پوست ایجاد می‌شوند که کلاژن و الاستین جدید در پوست تولید می‌کنند پوست را سالم‌تر از قبل می‌کنند. در طی انجام این روش ممکن است کمی ناراحتی جزئی تجربه شود و در صورت لزوم اگر درد فراتر از آستانه تحمل بیمار باشد، بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. با انجام مزوتراپی دوره استراحت بسیار کم و یا حتی وجود ندارد. ممکن است مقداری قرمزی جزئی داشته باشید اما این مشکلی جدی نیست و ظرف 24 ساعت از بین می‌رود. نتایج مورد انتظار ممکن است در عرض چند روز ظاهر شوند اما این ممکن است در افراد مختلف، متفاوت باشد. نتایج حاصل از این روش مدت‌زمان قابل‌توجهی ماندگار است اما معمولاً جلسات درمانی منظم توصیه می‌شود، زیرا با اثرات طبیعی پیری نمی‌توان به‌طور کامل مقابله کرد. برای آگاهی بهتر از تعداد جلسات مناسب موردنیاز، قبل از انتخاب این روش درمانی، با پزشک خود مشورت کنید.

لایه‌برداری پوست

لیزر فرکشنال درمانی برای کاهش و رفع چین‌وچروک پیشانی و رفع خط اخم ناشی از آسیب خورشید و یا افزایش سن است. در تکنیک لیزر فرکشنال پرتوهای کوتاه و پرقدرت نور به پوست می‌تابد و پوست را بسیار دقیق، لایه‌لایه حذف می‌کند که باعث رشد فیبرهای کلاژن جدید می‌شود. این روش لیزر همچنین مشکلات کمتری در زمینه دورنگ شدن پوست ایجاد می‌کند، تولید کلاژن جدید را ترویج می‌دهد، به درمان و بهبود ظاهر پوست با حداقل دوره‌ی استراحت برای بهبودی کمک می‌کند. لیزرفركشنال را می‌توان فقط در بخش‌هایی ا ز پوست که صدمه‌دیده استفاده کرد درنتیجه آسیب كمتری به پوست می‌رسد و اولاً ترمیم و بهبودی سریع‌تر صورت می‌گیرد و ثانیاً عوارضی مثل قرمزی و تورم بسیار كمتر ایجاد می‌شود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ