مشاوره رایگان 29 40 33 88    59 32 33 88 - 021

سفت کردن سینه و رفع و افتادگی آن با لیفت و بالاکشیدن سینه( ماستوپکسی)

بسیاری از زنان از تأثیراتی که حاملگی، شیردهی، کاهش یا افزایش وزن و بالا رفتن سن بر آنها دارد ناراحت هستند. بافت‌های جوان سینه دارای پیوندها و رباط‌های کشسانی هستند که باعث نگه داشتن سینه‌ها در حالت سفت و صاف می‌شود؛ اما با گذشت زمان و بخصوص پس از بچه‌دار شدن این رباط‌ها کشیده شده و باعث افتادگی سینه‌ها می‌گردند. عمل جراحی لیفت سینه تنها راه‌حل دائمی جهت افزایش حجم، سفتی، اصلاح فرم و بالا کشیدن سینه هاست. نام علمی لیفت سینه، ماستوپکسی می‌باشد. این عمل باعث اصلاح برخی از شایع‌ترین عوارض ناشی از بالا رفتن سن در سینه‌ها، متمایل شدن نوک سینه‌ها به سمت پایین و کاهش سفتی و توپری آن‌هاست.

liftsineh

تغییر حالت و محل قرارگیری سینه‌ها غالباً باعث نارضایتی خانم‌ها از فرم سینه‌ها می‌شود. با کمک لیفت سینه بیماران این امکان را خواهند داشت که نه تنها باعث بازگرداندن فرم مناسب و جوانی سینه‌ها گردند بلکه گاهی ظاهر سینه‌ها را حتی از زمان جوانی زیباتر کنند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در جلسات مشاوره با شما در مورد انتخاب‌هایی که در این زمینه خواهید داشت و نتایجی که طی آنها به دست خواهید آورد صحبت خواهند کرد.

مهمترین مسئله برای ما راحتی شماست و سعی می‌کنیم تمامی راه‌های درمانی موجود را برای شما شفاف نماییم. برای دریافت مشاوره از همکاران ما یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188333259-02188334029 تماس حاصل نمایید.

 

liftsine1

 

لیفت سینه چیست؟ 

ماستوپکسی یک عمل جراحی زیبایی است که بر روی سینه‌ها انجام شده و باعث فرم‌دهی مجدد، بالا بردن و توپر کردن سینه و اصلاح محل قرارگیری نوک سینه‌ها گشته و آنها را زیباتر می‌کند. این درمان باعث بزرگ کردن اندازه سینه‌ها نمی‌گردد بلکه باعث جوانترسازی آن به وسیله کشیدن و تنگ کردن بافت و پوست سینه می‌شود. بسیاری از زنان لیفت سینه و برجسته کردن سینه را به طور همزمان جهت اصلاح فرم و بالا بردن سینه و بزرگ کردن اندازه آن انجام می‌دهند. چنانچه بخواهید همزمان با اصلاح فرم سینه، اندازه آن‌ها را کوچکتر نمایید لازم است این عمل را به همراه عمل کوچک کردن سینه انجام دهید. 

مزایا

مزایای زیادی با انجام لیفت سینه شامل حال بیمار می‌گردد مانند اصلاح ظاهر سینه‌ها و بهتر بر تن نشستن لباس‌ها. متأسفانه بالا رفتن سن و بچه‌دار شدن تأثیر زیادی بر ظاهر سینه‌ها می‌گذارد که تنها به وسیله لیفت سینه همراه و یا بدون پروتز قابل اصلاح است. از بزرگترین مزایای این درمان، تغییر محل قرارگیری نوک سینه به محلی که باعث جوانتر به نظر رسیدن آن می‌شود و بازگرداندن توپری سینه‌هاست. مزایای این روش به طور مختصر در ادامه آورده شده است:

 1. تغییر محل قرارگیری نوک سینه به محلی با ظاهری جوانتر
 2. برجسته‌تر کردن و سفت کردن سینه‌ها
 3. بهتر بر تن نشستن لباس‌ها
 4. بالاتر بردن اعتمادبه‌نفس
 5. تناسب بیشتر بین سینه‌ها و باسن
 6. امکان همزمان کردن آن با عمل بزرگ کردن سینه برای زیباتر شدن آن
 7. در صورت تمایل می‌توانید استفاده از سینهبند را کنار بگذارید.
 • متقاضی مناسب برای سفت کردن سینه

 • بهترین راه برای اینکه بفهمید داوطلب مناسبی جهت انجام این روش هستید یا نه توجه به مزایای این عمل است. اگر نکات مطرح شده در بخش مزایا، آن چیزی است که شما تمایل به داشتن آن را دارید، این روش برای شما مناسب می‌باشد. برخی مواقع آن چیزی که شما نیاز دارید تنها درمان بزرگ کردن سینه است؛ اما معمولاً نیاز است مقداری از پوست برداشته شود و معمولاً جای زخم کوچکی در اطراف هاله دور سینه و یا زیر سینه بر جا می‌گذارد. در موارد زیر شما داوطلب مناسبی جهت انجام لیفت سینه همراه و یا بدون پروتز سینه خواهید بود:
 1. دارای سینه‌های شل و آویزان هستید.
 2. خواهان شکاف بیشتری در سینه‌ها هستید.
 3. سینه‌های شما با هم متفاوت است.
 4. از ظاهر سینه‌هایتان خجالت‌زده هستید.
 5. اعتقاد دارید با داشتن سینه‌هایی بزرگتر و برجستهتر جذابیت بیشتری داشته و اعتمادبه‌نفس بیشتری خواهید داشت.

 

مشاوره 

در جلسات مشاوره پزشک برای شما بیان خواهد کرد که لیفت سینه چه نتایجی خواهد داشت. او از شما می‌خواهد نتایج مدنظرتان، نگرانی‌ها و سؤالات خود را در مورد عمل مطرح کنید. او به شما خواهد گفت که این عمل کمترین آثار زخم را بر روی بدن بر جا خواهد داشت. همچنین پزشک در مورد مواردی که قبل از درمان، حین درمان و پس از آن انتظار می‌رود توضیحاتی خواهد داد.

روند درمان

لیفت سینه معمولاً بین یک تا سه ساعت به طول می‌انجامد و به نوع عمل لیفت سینه و اینکه در آن از بی‌هوشی کلی و یا بی‌حسی موضعی استفاده شود بستگی دارد. پزشکان سعی می‌کنند نتیجه عمل کاملاً طبیعی و با کمترین اثر زخم بر روی بدن بیمار باشد. پزشک شکاف‌های بسیار کوچکی را اطراف دور سینه ایجاد می‌کند. اگر لازم باشد تعدادی شکاف نیز بر روی سینه ایجاد می‌شود. این شکاف‌ها پس از عمل توسط بخیه‌های بسیار ظریف بسته می‌شوند. پزشک پس از درمان از نوعی لباس خاص جهت حفاظت از منطقه شکاف‌ها استفاده می‌کند. اکثر بیماران همان روز عمل مرخص شده و می‌توانند به خانه برگردند. به طور کلی پزشکان از انواع مختلفی از عمل لیفت سینه برای رفع افتادگی سینه استفاده می‌کنند:

لیفت هلالی شکل

liftsineh2

این لیفت سینه و سفت کردن سینه برای کسانی مناسب است که کمترین میزان افتادگی و نامتقارنی سینه را دارا هستند. در این روش شکاف در نیم هلال بالایی هاله دور سینه ایجاد شده و کمترین جای زخم را از خود باقی می‌گذارد. این روش نسبت به سایر روش‌های لیفت سینه تأثیر بیشتری در صاف و سربالا شدن سینه‌ها داراست. روش لیفت سینه هلالی می‌تواند با عمل بزرگ کردن سینه با هم انجام شود.

لیفت دوناتی

liftsine3

این روش که به آن روش Peri-areolar نیز گفته می‌شود برای کسانی که سینه‌های آن‌ها دارای افتادگی و عدم تقارن بسیار کم بوده و می‌خواهند اندازه هاله دور سینه را کوچک کنند مناسب است. در این عمل شکاف دور تا دور هاله دور سینه ایجاد شده و اثر باقیمانده از زخم آن بسیار کوچک خواهد بود.

لیفت آب‌نبات‌چوبی 

liftsine3

نوع دیگری از بالا کشیدن سینه برای درمان افتادگی سینه لیفت آب‌نبات‌چوبی و یا لیفت عمودی است. این روش برای زنانی که سینه‌های شل و آویزان دارند و نیاز به لیفت بیشتری دارند استفاده می‌شود. در این روش شکاف‌ها در اطراف هاله دور سینه و سپس به سمت پایین تا چین زیر سینه ایجاد می‌شود. این شکاف‌ها شکلی شبیه آب‌نبات‌چوبی ایجاد می‌کند. در این روش با کمک لیفت سینه تمامی قسمت‌های سینه فرم‌دهی مجدد شده و پوست‌های اضافی حذف می‌گردند. در لیفت آب‌نبات‌چوبی یک جای زخم بر روی سینه تا پایین آن بر جای می‌ماند که با مراقبت و با گذشت زمان بسیار کمرنگ می‌شود.

لیفت لنگر شکل 

liftsine4

لیفت لنگر شکل یا لیفت تی وارونه برای کسانی که دارای پوست اضافه و بافت‌های نرم زیاد در سینه خود هستند مناسب است. این روش با ایجاد شکاف دایره‌ای دور هاله دور سینه، سپس تا چین پایین سینه و پس از آن در طول چین زیر سینه انجام می‌شود. این روش بالا کشیدن سینه با فرم‌دهی سینه، حذف پوست‌ها و بافت‌های شل اضافه بیشترین نتیجه را بر روی بیماران خواهد داشت. لیفت سینه لنگری یک جای زخم از هاله دور سینه تا زیر آن و در امتداد چین زیر سینه ایجاد می‌کند که با مراقبت و با گذشت زمان بسیار کمرنگ می‌شود.

بهبودی

liftsine5

نحوه بهبودی پس از درمان به نوع لیفت سینه‌ای که برای شخص انتخاب شده و به نحوه واکنش بدن بیمار در مقابل عمل جراحی بستگی دارد؛ اما به طور کلی معمولاً بیمار پس از دو هفته می‌تواند به محل کار خود بازگردد. پزشکان برای هر بیمار با توجه به شرایط خاص وی، برنامه بهبودی مخصوص پیشنهاد می‌کند. بیمار می‌بایست برای بالا بردن سرعت بهبودی و به حداقل رساندن اثر زخم‌ها از این برنامه پیروی نماید.

مانند هر عمل جراحی دیگر ممکن است در محل درمان افتادگی سینه شاهد کبودی و تورم باشید. شما می‌بایست فعالیت‌های فیزیکی خود را محدود کرده، چیزی را بلند نکرده و هنگام خواب، بر پشت خود بخوابید. جهت کاهش تورم و کبودی دور سینه می‌توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید. همانند سایر عمل‌های جراحی تا یک هفته پس از عمل از خوردن آسپیرین اجتناب ورزید زیرا آسپیرین با رقیق کردن خون باعث افزایش کبودی و در نتیجه طولانی شدن دوره بهبودی شما می‌گردد.

عوارض

 • شایع‌ترین عارضه پس از عمل لیفت سینه عدم تقارن دو سینه است. البته لازم به ذکر است که تقریباً تمامی سینه‌ها دارای مقداری نامتقارنی هستند. بالا کشیدن سینه در حقیقت جهت کاهش این نامتقارنی به بیمار کمک خواهد کرد؛ اما اینکه هر دو سینه کاملاً متقارن باشند انتظاری غیرواقع گرایانه می‌باشد.
 • عارضه بعدی حجم و اندازه ناکافی سینه‌هاست. این عارضه به دلیل انجام اشتباه عمل جراحی نبوده و بیشتر به دلیل ناکافی بودن بافت سینه به دلیل حاملگی، بالا رفتن سن و یا اینکه ساختار سینه فرد حتی در جوانی همین‌گونه بوده است، می‌باشد. این مسئله با تزریق پروتز به سینه قابل‌ درمان است. 

 

هزینه

هزینه کوچک کردن و سفت کردن سینه بسته به اینکه از چه روشی در آن استفاده شده است و آیا عمل شما با عمل دیگری مانند افزایش یا کاهش اندازه سینه همراه بوده است متغیر است. پزشک متخصص در جلسات مشاوره شما را در جریان هزینه هر کدام از انواع عمل‌ها قرار خواهد داد.

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google Plus

کاشت مو پیوند مو ترمیم مو