مشاوره رایگان 29 40 33 88    59 32 33 88 - 021

لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی (با جراحی، نخ، اندوسکوپی و بوتاکس)

آیا چهره‌ی شما طوری است که به نظر می‌رسد همواره عصبانی هستید؟ اگر پاسخ شما بله باشد در این صورت دلیل آن افتادگی ابرو است. دلایل متعددی برای افتادگی ابروها وجود دارد. شاید بافت اطراف چشم‌ها قابلیت ارتجاعی خود را تا حدودی از دست داده باشد. شاید خستگی زیاد، استرس و یا بی‌خوابی مزمن دلیل این حالت باشد. سایر دلایل احتمالی می‌توانند فرایند طبیعی پیری و ضعیف شدن اعصاب صورت باشند. هر چند در موارد نادری ممکن است افتادگی ابروها به دلیل آسیب‌دیدگی رشته‌های عصبی یا شرایطی مانند فلج بل باشد. خوشبختانه نیازی به تحمل افتادگی ابروها نیست و روش‌های مختلفی مانند لیفت ابرو، بوتاکس و لیفت با نخ می‌توانند این مشکل را برطرف کنند.

لیفات ابرو

در صورتی که ابروهای شما دچار افتادگی باشد و ظاهری خسته، غمگین، عصبانی را به چهره‌تان داده است و اگر دارای چین و چروک‌های افقی عمیقی در پیشانی خود هستید، متخصصین کلینیک زیبایی رازی روش‌های مختلفی را برای درمان هر یک از این مشکلات ارائه می‌کنند. برای انتخاب صحیح و مطمئن بین روش‌های درمای لیفت ابرو، بوتاکس و لیفت با نخ، نیاز به یک مشاوره‌ی حضوری با متخصصین ما می‌باشد. در این صورت پزشک می‌تواند تشخیص دهد که کدام روش بهترین نتایج را برای شما به همراه خواهد داشت. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188333259-02188334029 تماس حاصل نمایید تا همکاران ما شما را در این خصوص راهنمایی کنند.

نتایج

 

لیفت پیشانی چیست؟

لیفت پیشانی و لیفت ابرو نام‌های مختلفی برای یک روش یکسان می‌باشند. لیفت پیشانی موجب بالا رفتن خط ابروی افتاده می‌شود و خطوط اخم ین چشم‌ها را از بین می‌برد. لیفت ابرو را می‌توان هم به دلایل زیبایی و هم به دلایل عملکردی انجام داد و می‌تواند موجب بهبود ظاهر چشم‌ها و افزایش اعتماد بنفس گردد. اگر افتادگی ابروها موجب محدود شدن قابلیت باز کردن چشم‌هایتان شده است، در این صورت بالا کشیدن ابرو می‌تواند بینایی طبیعی چشم‌ها را باز گرداند. در این موارد بیمار توسط یک چشم‌پزشک معاینه می‌شود تا تاثیرات افتادگی ابرو بر بینایی چشم مشخص شود.

 

پیش از جراحی لیفت پیشانی 

شما باید دقیقاً بدانید که هدفتان از اصلاح ظاهر فعلی پیشانی چه می‌باشد. جراح کل ناحیه‌ی پیشانی از جمله پلک‌های فوقاتی را بررسی می‌کند. همچنین ممکن است حالات مختلف چهره را نیز بررسی نماید تا بتواند به بطور دقیق به اصلاح صورت کمک کند.

مانند هر عمل جراحی دیگری، جراحی لیفت ابرو نیز همراه با خطراتی است. عوارض احتمالی عبارتند از ایجاد جای زخم، عفونت، ضعیف شدن حرکت ابرو یا خارش شدید پوست سر. بنابراین باید پیش از تصمیم‌گیری برای انجام این جراحی با پزشک خود درباره‌ي خطرات و مزایای احتمالی آن مشورت کنید.

در صورتی که موها به حدی بلند باشند که مانع از انجام درمان شوند، ممکن است نیاز به کوتاه کردن آن‌ها باشد. اگر موها کوتاه باشند نیز بهتر است اجازه دهید که رشد کرده تا بتواند جای زخم‌های پس از عمل را بپوشانند. این موارد را می‌توان پیش از درمان با جراح در میان گذاشت.

 

روش‌های لیفت ابرو

دو روش مختلف برای بالا کشیدن پیشانی و ابرو وجود دارد: لیفت کلاسیک و لیفت اندوسکوپی. هزینه لیفت ابرو نیز بسته به روش انتخابی در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

لیفت کلاسیک

lifta4

لیفت کلاسیک که گاهی اوقات لیفت کرونال نامیده می‌شود شامل ایجاد یک برش پیوسته از یک گوش به گوش دیگر در بالای سر می‌باشد. برای اصلاح پیشانی بلند ممکن است جراح برش را در امتداد خط مو ایجاد کند.

لیفت اندوسکوپ

lifta5

 

در لیفت اندوسکوپ جراح برش‌های کوتاه‌تری را در پوست سر ایجاد می‌کند. سپس یک اسکوپ (یک لوله‌ی باریک که متصل به یک دوربین است) را در یکی از برش‌ها قرار می‌دهد تا بافت‌ها و عضلات را مشاهده کند. یک ابزار دیگر در برش دیگری قرار داده می‌شود تا بوسیله‌ی آن اصلاحات لازم انجام شود.

در این روش، بافت با بخیه‌ی موقت یا دائمی نگه داشته می‌شود یا به پایین پوست سر متصل می‌شود این امر موجب می‌شود که بافت سال‌ها تحت کنترل باشد. از آنجایی که برش‌ها کوچک‌تر هستند، این عمل کمتر تهاجمی است. جای زخم‌ها نیز جزئی بوده و دوره‌ی بهبودی کوتاه‌تر می‌باشد.

در بیشتر افراد این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. پس از جراحی، جراح محل زخم را با بانداژ نرم و استریل می‌بندد. پیروی از دستورالعمل‌ها برای نگهداری از بانداژ و دفعات تعویض آن بسیار مهم است.

 

پس از عمل لیفت پیشانی 

دوره‌ی بهبودی بسته به اینکه نوع عمل کلاسیک یا اندوسکوپی بوده است، متغیر می‌باشد. در هر دو حالت برای بستن محل برش ها از بخیه استفاده می‌شود که پس از یک هفته برداشته می‌شوند. اگر از پیچ‌های ثابت‌کننده (برای بالا نگه داشتن ابرو در طول دوره‌ی بهبودی اولیه) استفاده شده باشد نیز پس از دو هفته جدا خواهند شد.

احتمالاً پس از درمان ورم و کبودی وجود خواهد داشت که می‌تواند بر سایر بخش‌های صورت از جمله گونه‌ها و چشم‌ها تاثیر بگذارد. در دو روز پس از جراحی، باید برای کم کردن تورم، سر را بالا نگه داشت. این تورم به تدریج ظرف دو هفته تا حد زیادی برطرف می‌شود و می‌توانید به راحتی در جمع حاضر شوید. از بین رفتن تورم بطور کامل ممکن است چند هفته بطول بیانجامد. همچنین ممکن است بی‌حسی یا احساس مور مور شدن وجود داشته باشد که این علائم نیز به تدریج برطرف خواهند شد. بیشتر بیماران می‌توانند پس از ده روز یا زودتر کار خود را از سر بگیرند که این زمان بستگی به روش مورد استفاده دارد. در چند هفته‌ی اول پس از جراحی باید از بلند کردن اجسام سنگین یا ورزش‌های پرفشار پرهیز کرد.

تزریق بوتاکس 

بوتاکس6

در برخی بیماران موقعیت ابرو را می‌توان فقط با استفاده از تزریق بوتاکس اصلاح کرد. (به این روش اصطلاحاً لیفت شیمیایی ابرو گفته می‌شود). سم بوتولینوم (بوتاکس) به عضلات بین ابروهایی که موجب ایجاد خطوط اخم شده‌اند و به عضلاتی که خطوط خنده را در بخش بیرونی پلک‌ها ایجاد کرده‌اند، تزریق می‌شود. تزریق‌ها بسیار سریع و ساده انجام شده و هر سه تا چهار ماه یک بار نیز باید تکرار شوند.

تزریق بوتاکس بالا بردن ابرو همچنین می‌تواند موجب بهبود نتیجه‌ی جراحی بالا بردن ابروها شده و با جلوگیری از حرکت عضلاتی که موجب پایین رفتن ابروها می‌شوند به حفظ طولانی مدت تاثیرات آن کمک کند. این امر به عضلاتی که ابروها را بالا می‌برند اجازه می‌دهد که آزادانه حرکت کنند.

بالا بردن ابرو بوتاکس در زمان جراحی یا چند هفته‌ی ابتدایی پس از جراحی انجام نمی‌شود زیرا تورم بافت پس از درمان می‌تواند موجب پخش شدن سم بوتولینوم به عضلات دیگر شود. به همین دلیل تزریق‌ها دو تا سه هفته پیش از جراحی انجام می‌شوند. پس از مشاهده‌ی حداکثر تاثیرات تزریق‌ها (معمولاً پس از ۷ الی ۸ روز)، سم نمی‌تواند حرکت کند و بطور ناخواسته بر عضلات دیگر تاثیر بگذارد. هزینه ی بوتاکس بسته به ناحیه ی تحت درمان در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

لیفت نخ  

lifta7

در لیفت با نخ از بخیه‌های جراحی کوچکی برای بالا بردن و نگه داشتن نواحی افتاده‌ی ابرو استفاده می‌شود. این بخیه‌ها در زیر پوست روشن یا نازک قابل مشاهده نمی‌باشند. بخیه‌ها با استفاده از سوزن‌های بلند بطور دقیق در جای خود قرار می‌گیرند. پس از اینکه اثرات لیفت ثابت شد، سوزن برداشته می‌شود، انتهای بخیه‌ها بریده شده و گره زده می‌شوند تا در زیر پوست جمع شوند بطوری که قابل مشاهده یا احساس نباشند. بخیه‌های غیر قابل جذب در داخل بافت‌ها باقی می‌مانند و موجب نگه داشتن پوست می‌گردند. این نخ‌ها با گذر زمان جذب نخواهند شد.

پس از انجام روش لیفت با نخ، باید از برخی دستورالعمل‌ها و اقدامات مراقبتی پیروی کرد تا از ایجاد زخم یا بیرون آمدن بخیه‌ها از موقعیت خود در زیر چربی صورت و گردن جلوگیری شود. برخی از این اقدامات عبارتند از پرهیز از مالش یا ضربه‌ی محکم به صورت، خوابیدن به پشت، حرکت دادن جزئی صورت، پرهیز از اعمال فشار روی صورت و عدم باز کردن بیش از حد دهان. پس از سه هفته هیچگونه محدودیتی وجود نخواهد داشت.

 

Submit to FacebookSubmit to Google Plus

کاشت مو پیوند مو ترمیم مو