مشاوره رایگان 29 40 33 88    59 32 33 88 - 021

لیزر موهای زائد صورت و بدن؛ مزایا،عوارض و هزینه

امروزه لیزر موهای زائد به گزینه‌ای مناسب با نتایجی بسیار زیبا برای افرادی تبدیل شده است که از تراشیدن، موم انداختن و کندن موهای زائد خود با موچین خسته شده‌اند. اصلاح و حذف موهای زائد از گذشته‌ها تا به حال همواره در صدر پُرمتقاضی‌ترین درمان‌های زیبایی قرار داشته و همچنان بیشترین وقت و انرژی را از افراد می‌گیرد. اگر چه روش حذف موهای زائد بیشترین رواج را در میان خانم‌ها دارد، اما تقاضا برای این درمان در بین آقایان نیز به سرعت در حال افزایش است، زیرا بسیاری از آقایان هم به دنبال راهکاری برای رفع موهای زائد از ناحیه سینه و کمر خود هستند. در این مقاله شما هم می‌توانید با ابعاد مختلف این درمان در حال رشد آشنا شوید و با انجام لیزر موهای زائد، از مزایای آن برخوردار شوید.  

لیزر موهای زائد

 بسیاری از ما اضطراب ناشی از رشد موهای زائد در نقاط مختلف بدن را تجربه کرده‌ایم. البته شاید ما راهکارهای متعددی مانند موم انداختن، تراشیدن و کندن مو با موچین و موکن را نیز برای حل این مشکل امتحان کرده باشیم، اما همه این روش‌ها چند عیب مشترک دارند، از جمله اینکه خیلی وقت‌گیر و پُرزحمت هستند. علاوه بر آن، اغلب این روش‌ها فقط نتایجی موقتی و کوتاه‌مدت دارند. متخصصین کلینیک تخصصی پوست و مو رازی روش لیزر موهای زائد را به عنوان راهکاری ایمن، مؤثر و طولانی‌تر برای این منظور توصیه می‌کنند. نواحی شایع که از روش لیزر برای حذف موهای زائد آن استفاده می‌شود شامل لب بالایی، چانه، اطراف آلت تناسلی‌ و زیر بغل می‌باشد. همچنین متخصصین ما می‌توانند موهای صورت مردان و موهای زائدی که در گوش و بینی رشد می‌کند، را با استفاده از این روش اصلاح کنند. همکاران ما در کلینیک زیبایی رازی آماده پاسخگویی به تمامی سؤالات شما هستند. می‌توانید برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت با شماره‌های 02188333259-02188334029 تماس حاصل نمایید. 

نتایج درمان

حذف موهای زائد

دستگاه لیزر

 

در طی لیزر موهای زائد، انرژی لیزر توسط رنگدانه‌های ملانین در مو جذب می‌شود و از طریق محور تار مو به طرف پایین منتقل می‌شود تا به ریشه مو برسد و در آنجا روند رشد مو را مختل می‌کند. در جریان این روش، انرژی نور به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود و فولیکول مو را گرم می‌کند تا دمای آن به حد بحرانی برسد و بسوزد. لیزر آن موهایی را از بین می‌برد که در زمان درمان در فاز رشد فعال (آناژن) خود باشند.

هر یک از انواع دستگاه‌های لیزر به یک سیستم خنک کننده مخصوص مجهز شده است که به محافظت از پوست و افزایش راحتی بیمار در زمان عمل کمک می‌کند. یک نکته کلیدی برای تضمین موفقیت این درمان، انتخاب متقاضی مناسب است. مهم‌ترین عوامل در انتخاب متقاضی مناسب، رنگ مو و نوع پوست او می‌باشد. در واقع، ریزش موقتی موهای زائد همیشه بعد از این روش اتفاق می‌افتد، اما برای دستیابی به نتایج ماندگارتر، رنگ مو عامل تعیین‌کننده‌ای است. رنگ قهوه‌ای یا مشکی نشان‌دهنده آن است که غلظت رنگدانه ملانین در فولیکول مو زیاد است و چنین مویی برای سوزاندن با لیزر خیلی مناسب است. اما موهای به رنگ بلوند و قرمز با موفقیت کمتری حذف می‌شوند و موهای سفید و خاکستری هم اصلاً تحت تأثیر لیزر قرار نمی‌گیرند.

متقاضی مناسب برای لیزر موهای زائد چه کسی است؟

روش درمان

در صورتی که رنگ پوست شما تیره است، بهتر است در یک جلسه مشاوره با متخصصین کلینیک زیبایی رازی شرکت کنید تا بتوانیم تعیین کنیم که آیا متقاضی خوبی برای این روش هستید یا خیر.

مناطقی از بدن که با بیشترین موفقیت توسط لیزر مورد عمل قرار می‌گیرد به ترتیب شامل ناحیه تناسلی، ران و زیر بغل می‌باشد. اگر قصد حذف موهای زائد هر یک از این نواحی را دارید و موهای زائد آن نیز تیره و درشت است، حتماً برای این درمان اقدام کنید. مطمئناً از نتایج آن هیجان‌زده خواهید شد!

حذف موهای زائد صورت، یکی از رایج‌ترین کاربردهای لیزر است. در صورتی که شما هم موهای درشت و تیره‌ای در صورت خود دارید که مرتباً باید آن‌ها را بتراشید یا اصلاح کنید، لیزر موهای زائد یک گزینه بسیار عالی برای شماست. اما اگر موهای صورت شما خیلی ریز، کرکی و زرد است، به احتمال زیاد متقاضی خوبی برای این درمان نخواهید بود. در واقع لیزر برای موهای بلوند، سفید، خاکستری، نقره‌ای و قرمز کارآیی ندارد. اگر شما ترکیبی از موهای ریز و درشت در صورت خود دارید، احتمالاً متقاضی خوبی برای لیزر موهای زائد هستید و ما می‌توانیم این نکته را در جلسه مشاوره برای شما تعیین کنیم.

موهای کمر در آقایان نیز می‌تواند کمی چالش‌برانگیز باشد و همان شرایطی که در بالا گفته شد، برای موهای کمر نیز صادق است. یعنی در صورتی که موهای کمر شما خیلی تیره و درشت باشد، عمل لیزر برای حذف آنها مناسب خواهد بود. اما بعضی از آقایان موهای ریز و پرز مانندی در کمر خود دارند که حتی در صورتی که رنگ این موها تیره باشد، بهتر است از موم انداختن برای حذف آن‌ها استفاده شود.

روش کار در لیزر موهای زائد

روش کار

طول مدت هر جلسه لیزر، بسته به اندازه سطح ناحیه مورد درمان می‌تواند از چند دقیقه تا یک ساعت و گاهی بیشتر متغیر باشد. در طول دوره‌ای که جلسات لیزر را طی می‌کنید، نباید از موچین یا موم انداختن برای اصلاح موهای زائد استفاده کنید، اما تراشیدن یا کوتاه کردن موها در فاصله بین جلسات، اشکالی ندارد. اگر خودداری از تراشیدن یا کندن موهای زائد واقعاً برای شما مشکل است و نمی‌توانید هر روز این کار را انجام ندهید، باز هم جای نگرانی نیست! زیرا از همان ابتدا که جلسات لیزر را آغاز می‌کنید، بلافاصله نتایج آن را خواهید دید و متوجه خواهید شد که موهای زائد شما دیگر با آن سرعتی که قبلاً رشد می‌کرد، رشد نمی‌کند و نیازی به تراشیدن ندارد.

موها در این مرحله در فاز رشد فعال خود هستند. لیزر می‌تواند کمی ناراحتی در زمان درمان برای شما ایجاد کند. البته اغلب بیماران این ناراحتی مختصر را به راحتی تحمل می‌کنند، اما برای افرادی که آستانه درد پایینی دارند می‌توان از یک داروی بی‌حسی موضعی استفاده کرد. وضعیت ظاهری ناحیه محل درمان بلافاصله پس از پایان لیزر در بین افراد مختلف فرق می‌کند. خطرات بعد از لیزر مو معمولاً خیلی خفیف است و می‌تواند فقط شامل قرمزی مختصر پوست باشد. اغلب افرادی که لیزر موهای زائد انجام می‌دهند می‌توانند بلافاصله بعد از پایان درمان فعالیت‌های عادی و روزمره خود را از سر بگیرند.

سؤالات مطرح در مورد لیزر موهای زائد

آیا نتایج این درمان به صورت دائمی است؟

خوشبختانه لیزر موهای زائد در بسیاری از نواحی بدن، نتایجی دائمی حاصل می‌کند. برای موهای زائد صورت، تمام بدن و ناحیه تناسلی، نتایج بسیار خوبی به دست می‌آید و رشد موهای زائد به صورت دائمی کاهش پیدا می‌کند.

برای دستیابی به چنین نتایجی، چند جلسه متوالی لیزر انجام می‌شود تا نقاط فعال رشد و فولیکول‌های مو را به طور دائمی حذف کند. یک اصل کلی در این خصوص آن است که بین چهار تا هشت جلسه لیزر می‌تواند تا 90% از رشد موهای زائد را حذف کند.

چه عواملی بر رشد موهای زائد تأثیر دارد؟

با انجام لیزر موهای زائد، موهایی که در زمان درمان وجود دارند به صورت دائمی حذف می‌شوند. اما مسلماً هیچ لیزری نمی‌تواند از به وجود آمدن موهای جدید در آینده که در اثر عواملی از قبیل ژنتیک، سن، داروها و اختلالات هورمونی تحریک می‌شود، جلوگیری کند. یکی از انواع شایع اختلالات هورمونی که باعث رشد مجدد موها می‌شود، سندرم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) است که تا حدود 7% از زنان را درگیر می‌کند. برای مقابله با موهای زائدی که در این شرایط رشد می‌کنند لازم است درمان‌های تکمیلی دیگری هم به شکل ادامه‌دار در آینده انجام شود.

آیا موهای زائد من با یک جلسه لیزر حذف می‌شود؟

رشد مو به صورت چرخه‌ای و در چند فاز مختلف انجام می‌شود. بنابراین لیزر نمی‌تواند در عرض تنها یک جلسه تمامی موهای زائد را به صورت دائمی حذف کند. برای حذف دائمی 90% از موهای زائد به 6 تا 8 جلسه لیزر نیاز است. لطفاً این نکته را به خاطر داشته باشید که عواملی از قبیل هورمون‌ها، بعضی از داروها و ژنتیک فرد می‌تواند باعث رشد موهای زائد در درازمدت شود. بنابراین حتی اگر موها به طور دائمی حذف نشود، رشد آن‌ها تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و برای حذف مجدد آنها ممکن است به درمان‌های تکمیلی در آینده نیاز باشد.

آیا لیزر موهای زائد یک درمان ایمن است؟

 laser7

دستگاه‌های لیزر با درجه پزشکی، دارای تأییدیه FDA و TGA هستند و یک ابزار خنک کننده در آن‌ها تعبیه شده است که موجب راحتی بیشتر فرد حتی در زمان درمان بر روی نواحی حساس مانند ناحیه تناسلی می‌شود.

آیا لیزر از رشد موهای درون روییده (زیر پوستی) نیز جلوگیری یا آن‌ها را حذف می‌کند؟

موهای درون روییده یکی از پیامدهای همیشگی تراشیدن و موم انداختن موهای زائد و نیز استفاده از کرم‌های موبر محسوب می‌شوند. هنگامی که یک تار موی جدید شروع به رشد می‌کند، ممکن است در زیر پوست گیر بیفتد و یک برآمدگی ملتهب بر روی پوست ایجاد کند. از آنجایی که لیزر فولیکول مو را به طور کامل تخریب می‌کند، بنابراین نه تنها موهای درون روییده فعلی را از بین می‌برد، بلکه از به وجود آمدن این موها در آینده نیز کاملاً جلوگیری می‌کند. در واقع عمل لیزر می‌تواند باعث رفع التهاب ناشی از موهای درون روییده، حتی در ناحیه تناسلی و صورت مردان شود.

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد تا حدود زیادی به اندازه ناحیه مورد درمان و نیز موقعیت جغرافیایی و میزان مجهز بودن کلینیک محل انجام درمان بستگی دارد. بسته به ناحیه‌ای از بدن که قصد انجام لیزر بر روی آن را دارید و نوع واکنش بدن شما به لیزر، می‌توان انتظار داشت که به 1 تا 10 جلسه لیزر نیاز داشته باشید. البته اغلب افراد به طور متوسط بعد از 6 جلسه لیزر، به طور دائمی از شر موهای زائد خود خلاص می‌شوند.

 

Submit to FacebookSubmit to Google Plus

کاشت مو پیوند مو ترمیم مو