مشاوره رایگان 29 40 33 88    59 32 33 88 - 021

سوالات متداول

قبل از کاشت مو (پیوند مو) چه چیزهایی مهم است؟

1. آیا شما نیاز به پیوند مو دارید؟

 هیچ کس نیازی به پیوند مو ندارد، کاشت مو یک جراحی انتخابی است. اگر ریزش مو باعث ایجاد نگرانی شما شود، با یک متخصص صحبت کنید. آنها بر اساس نیاز های درمانی شما صحبت خواهند کرد.2. علت ریزش موی شما

علل زیادی برای ریزش مو وجود دارد، اما در بیشترمردان مبتلا به ریزش مو، علت آلوپسی آندروژنتیک ارثی است که معمولا به عنوان "طاسی الگوی مردانه" شناخته می شود. جراحی کاشت مو درمان دائمی آلوپسی آندروژنتیک است. 

3. سن شما

مهم است که الگوی ریزش مو قبل از عمل جراحی ایجاد شود. بنابراین، اغلب در ابتدا به مردان جوان زیر 25 ساله درمان پزشکی پیشنهاد می شود، که معمولا بسیار موثر است.

عامل دوم تعیین کننده سن بیمار است که اغلب بر چگونگی  طراحی پیوند مو تاثیر می گذارد. یک بیمار مبتلا به الگوی ریزش مو در طول عمر خود همچنان موهای غیر پیوندی خود را از دست می دهد. پس خیلی مهم است که برای طراحی یک کاشت طبیعی مو در نظر گرفته می شود.4. جایگزین های جراحی پیوند مو( کاشت مو)

درمان های پزشکی برای ریزش مو در دسترس است. دو داروی تایید شده توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید شده است که به عنوان درمان ریزش مو در بیش از 80٪

از کاربران مرد با ریزش مو اثبات شده است. این درمان مؤثر است اما دائمی نیست. هنگامی که شما مصرف دارو را قطع می کنید، ریزش مو مجددا بر میگردد.

5. هزینه پیوند مو

هزینه یک کاشت مو قابل توجه است، چون این فرایند نیاز به یک تیم از کارکنان پزشکی و تکنسین های متخصص دارد. در طول یک کاشت مو تکنسین ها، پرستاران و جراحان روی هر

بیمار کار کنند. هیچ روش ارزان قیمت برای ارائه این سطح تخصص وجود ندارد. پیوند کاشت مو با کیفیت پایین می تواند پیامدهای جدی، منفی و بلند مدت داشته باشد.6. مهارت و تجربه جراح کاشت مو

طراحی کاشت مو برای دستیابی به یک پیوند مو طبیعی بسیار ضروری است. برای داشتن یک نتیجه ی موفقیت آمیز مهارت و تجربه جراح شما در این فرایند خیلی مهم است. درجه اسکار در ناحیه اهدا کننده پس از کاشت مو به وسیله توانایی بدن  برای بهبودی، تکنیک مورد استفاده برای کاشت و مهارت جراح تعیین خواهد شد.

7. نوع جراحی - FUT یا FUE

تفاوت بین FUT و FUE اساسا در چگونگی برداشت موهای اهدا کننده از پوست سر بیمار برای کاشت است. برای بسیاری از بیماران بهترین برنامه درمان شامل استفاده از هر دو تکنیک در طول زندگی بیمار می شود. پیش از اینکه تصمیم بگیرید که چه تکنیک هایی را انتخاب کنید، مشاوره با جراح متخصص باید بسیار مهم باشد.

8. عوارض یا خطر جراحی چیست؟

جراحی پیوند مو یک روش بسیار بی خطر برای بیمار است که به طور معمول بدون خطرات یا عوارض مهم است.

9. چه مدت بعد از جراحی میتوانم به کار بازگردم؟

بسته به نوع تکنیک انجام شده در کاشت مو و نوع کاری که انجام می دهیداغلب ممکن است طی چند روز به کار بازگردید. اکثر بیماران ما بعد از حدود 3 روز به کار باز می گردند.کاشت مو

Submit to FacebookSubmit to Google Plus

تاریخچه کاشت موَ

تاریخچه کاشت مو

در قرن 18میلادی: اولین تلاشها در جراحی ترمیم مو

اولین تلاشها برای جراحی ترمیم مو را می توان در قرن 18 میلادی پیدا کرد . در اولین یادداشتها تاریخ کاشت مو به سال 1822 میلادی بر می گردد. در آن سال دو آلمانی (دکترDom Unger  و دانشجوی او Diffenbach ) انتقال مو از یک طرف سر به طرف دیگر را آزمایش کردند. تکنیک دکتر Dom Ungerدر اواخر سالهای 1800 میلادی و اوایل سالهای 1900 میلادی به منظور درمان طاسی که به دلیل تروما یا اسیب ایجاد شده بود استفاده می شد.


 

سالهای 1930-1940: تولد تکنیکهای مدرن مو

 

رد پای اولین تکنیکهای مدرن جراحی در کاشت مو را میتوان در سالهای 1930-1940 در ژاپن یافت. دکتر Okuda پیوندهایی از موهای پوست را برای قسمت های بدون مو مثل بالای لب، ابروها و فرق سر استفاده کرد. بدلیل کشمکش های جهانی در جنگ جهانی دوم کار دکتر Okuda تا سالها بعد از پایان جنگ در خارج از ژاپن شناخته نشد.


 

 

سالهای 1950: اولین درمانها برای طاسی

اولین روش کاشت مو به طور خاص برای درمان طاسی الگوی مردانه در سال 1952 در شهر نیویورک توسط دکتر Norman Orentreich انجام شد. دکتر Orentreich عبارت تسلط اهدا کننده را ابداع کرد که از آن به بعد یک اصل اساسی برای ترمیم مو شده است. به بیان ساده تسلط اهدا کننده به این معنی است که پیوند موی اهدایی حتی اگر در یک قسمت . از سر که هیچ رشد موئی در آن نیست کاشته شده باشد رشد خواهد داشت .

 

دهه 1960 و 1970: پلاگها (شاخه ها)ی مو

با استفاده از یافته های اولیه و تحقیقهای دکتر Orentreich، جراحی های اولیه ی کاشت مو شروع شد. این تولد پلاگهای های مو بود که گرافتهای اهدایی از یک ناحیه . گرفته شده و در قسمت طاس (بدون مو) قرار داده می شد. متاسفانه، این تلاش های اولیه برای ترمیم مو از نظر ظاهری خوشایند نبود. و به نوآوری بیشتری برای افزایش تراکم مو و زیباشناسی کلی احتیاج بود.


 

دهه 1980: رویکردهای جدید در گرافتهای مو

در سال 1984، روشی جدید برای ترمیم مو وجود داشت. که شامل گرفتن یک نوار اهدا کننده مو از یک قسمت پوست سر و سپس تقسیم آن به پیوند های کوچکتر بود. استفاده از میکرو گرافت ها به مقدار زیادی زیبایی شناختی . جراحی کاشت مو را بهبود بخشید، و نتایج بهتری نسبت به تکنیک پلاگهای مو به دست آمد.


 

دهه 1990: پیوند واحد فولیکولار (FUT           

گرچه میکرو گرافت ها روش درمان غالب در دهه 80 و اوایل دهه 90 بود، نوآوری جدیدی در سال 1995 اتفاق افتاد که پیوند واحد فولیكولار بود((FUT . FUTاستفاده از تکنولوژی میکروسکوپی را برای تقسیم یک گرافت به واحدهای فولیکولی فردی را وارد کرد. این واحدهای فولیکولی را می توان به صورت جداگانه در پوست . سر قرار داد تا نتایج بهتری برای داشتن یک موی ترمیمی طبیعی را بدست آورد. حالا به لطف FUT تراکم مو و فرم خط مو می تواند با دقت شکل داده شود.


 

سالهای 2000: استخراج واحد فولیکولی (FUE)

یک گزینه جایگزین برای FUT در اوایل سال 2002 توسعه یافت. که به عنوان استخراج واحد فولیکول یا FUE شناخته شد. در حالی که FUT برداشت یک نوار اهدایی و جدا کردن واحدهای فولیکولی از آن نوار بود، FUE شامل برداشت واحدهای فولیکولی از ناحیه اهدا کننده پوست بدون نیاز به برداشت نوار بود.

با توجه به نوآوری های FUT و FUE در 20 سال گذشته، نتایج جراحی کاشت و ترمیمی مو به بیشترین اثربخشی و زیبایی شناسی طبیعی رسیده است.

Submit to FacebookSubmit to Google Plus

new-fbsave-for-web   newGsave-for 
         

کاشت مو پیوند مو ترمیم مو