مشاوره رایگان 29 40 33 88    59 32 33 88 - 021

کاشت ابرو با موی طبیعی: روش و هزینه

ابرو یکی از قسمت‌های مهم صورت است که تأثیر زیادی در ظاهر ما دارد. از بسیاری جهات، ابروها حتی از ظاهر موهای سر نیز مهم‌تر هستند زیرا ابروها در قسمت مرکزی صورت قرار داشته و قاب چشم‌ها (مهم‌ترین قسمت صورت) محسوب می‌شوند. بر خلاف ریزش مو، ریزش ابروها یک روند طبیعی نیست بنابراین از نظر زیبایی ریزش ابروها پذیرفتنی نیست. ترمیم ابرو مشابه کاشت مو است که روی سر انجام می‌شود. به هر حال، از آنجا که ابروها مشخصات خاص خود را دارند، پیوند ابرو از جهات مختلفی با کاشت موی سر فرق می‌کند.

kashtabrooo

اگر شما می‌خواهید دوباره ابروهایی پرپشت و خوش حالتی داشته باشید و فکر می‌کنید که داشتن این نوع ابرو امکان‌پذیر نیست، متخصصین کلینیک زیبایی رازی، کاشت ابرو را به شما توصیه می‌کنند. خبر خوب این که جراحی کاشت ابرو باعث ایجاد تغییرات ظریف و چشمگیر در صورت شما می‌شود. نتیجه نهایی این خواهد بود که ظاهر طبیعی ابروهای سالم و پرپشت، ظاهر شما را جوان‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهد. کلینیک رازی روش‌های مختلفی را برای بازسازی و پرپشت کردن ابرو ارائه می‌دهد. در صورت تمایل به دریافت مشاوره و آشنایی با مراحل انجام کاشت ابرو یا برای رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188333259-02188334029 تماس حاصل نمایید.

مزایای کاشت ابرو

kashtabrooo1

این روش هم برای مردان و هم برای زنانی که از نازک و خالی بودن ابروها یا خوش‌فرم نبودن ابروهای خود ناراحت هستند مناسب است. کاشت ابروی طبیعی تنها روش بازگرداندن اعتماد به نفسی است که شما به دلیل این عارضه آن را از دست داده‌اید.

با به کارگیری روش‌های نوین، کاشت ابرو به یک روش لذت‌بخش برای اصلاح ظاهر تبدیل شده است. در مقایسه با روش‌های درمانی دیگر برای ترمیم ابرو مانند تتو که انجام آن دردناک است و نتایج حاصل از آن به دلیل این که در آن از مو استفاده نمی‌شود غیرطبیعی است این روش بهترین روش برای ترمیم ابروها محسوب می‌شود.

علت ریزش ابروها

ریزش ابرو ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. برای نمونه شما می‌توانید با استفاده از موچین موهای ابروی خود را بردارید. اگر شما موهای ابروی خود را برنداشته باشید ممکن است به یکی از دلایل زیر موهای ابروی شما ریخته باشد:

- کمبودها: ممکن است پیروی از یک رژیم غذایی نامناسب، کمبود پروتئین، مواد معدنی و ویتامین باعث ریزش موهای ابروی شما شود و در رشد آن نیز تأثیر بگذارد.

- داروها:ممکن است به دلیل مصرف برخی از داروها که باعث ریزش مو می‌شوند، موهای ابروی شما همراه با موهای قسمت‌های دیگر بدن دچار ریزش شود. به عنوان مثال داروهای مورد استفاده در شیمی درمانی برای درمان سرطان ممکن است باعث ریزش مو شوند. داروهای هورمونی ضدبارداری نیز ممکن است باعث نازک شدن موهای ابروها در زنان شود به خصوص اگر این افراد از نظر ژنتیکی هم مستعد ریزش مو باشند. داروهای دیگر که باعث ایجاد اختلال در فعالیت‌های هورمونی بدن می‌شوند می‌توانند باعث ریزش موهای ابروها باشند.

- اختلالات ایمنی: برخی اختلالات ایمنی نیز ممکن است باعث ریزش موی سر شوند. در واقع، ریزش مو یکی از علائم شایع بیماری‌های ایمنی است. برخی از این بیماری‌ها که باعث ریزش موهای ابروها می‌شوند عبارتند از:

- طاسی سکه‌ای: در مواردی که فرد به طاسی سکه‌ای مبتلا شده است، خود بدن به فولیکول‌های مو در نقاط مختلف بدن حمله می‌کند. اگر ابروهای شما نیز دچار طاسی شده باشد ممکن است قسمتی از ابرو یا تمام آن را از دست دهید. ریزش موهای ابرو در اثر ابتلا به طاسی ممکن است باعث از دست دادن دائمی موهای ابروها شود اما برای بیشتر بیماران این وضعیت موقتی است.

روش‌های کاشت ابرو 

در عمل کاشت ابرو از موی طبیعی بدن فرد برای پیوند استفاده می‌شود. گر افت‌های اهدایی از پشت سر برداشته می‌شوند. پزشک از روش استخراج واحد فولیکولی مو FUE یا از روش پیوند واحد فولیکولی FUG استفاده می‌کند. در روش FUG یک نوار بسیار کوچک مو از پشت سر فرد برداشته می‌شود در حالی که در روش FUE واحدهای فولیکولی مو در هر مرتبه برداشته می‌شوند. پزشک به شما در درک تفاوت این روش‌ها کمک کرده و بر اساس نیازهای شما مشخص می‌کند که کدام روش برای شما مناسب است.

زمانی که گرافت­های اهدایی از پوست پشت سر برداشته شد، پزشک آن را در ناحیه ابرو می‌کارد. وی موهای ابروها را به گونه‌ای می‌کارد که ظاهر آن کاملاً طبیعی به نظر برسد. در کاشت ابروی طبیعی جهت خواب مو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر شما با دقت به ابروهای طبیعی نگاه کنید، می‌بینید که فولیکول‌های مو در هر قسمت از ابروها در جهت‌های مختلف قرار دارند. جهت فولیکول‌هایی که به بینی نزدیک‌تر هستند به سمت بالا بوده در حالی که فولیکول‌های کناری، جهتی رو به صورت دارند. جراح گرافت‌ها را در محل مناسب کاشته تا زاویه آنها به گونه‌ای باشد که کاملاً طبیعی به نظر برسند.

 

بهبودی و رشد مجدد موها 

یکی از مزایای کاشت ابرو طول دوره بهبودی بسیار کوتاه آن است. در بسیاری از موارد، بیماران می‌توانند پس از 5 روز به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند. پزشک از بخیه‌های جذبی استفاده می‌کند تا نیازی به حضور دوباره شما برای کشیدن بخیه‌ها نباشد. شکافی روی سر بیمارانی که گرافت‌ها را به روش FUE دریافت می‌کنند ایجاد نمی‌شود.

در ابتدا و تا چند هفته پس از انجام کاشت ابرو، موهای کاشته شده در ناحیه ابرو می‌ریزند. پس از گذشت چند ماه موها دوباره شروع به رشد کرده و این رشد تا پایان عمر فرد ادامه می‌یابد. موهای ابروهای بسیاری از بیماران پس از گذشت حدود 10 ماه پرپشت‌تر و ضخیم‌تر می‌شود.

از آنجا که موهای پیوندی در ابرو از موهای سر گرفته می‌شود، ماهیت آنها با موهای اصلی ابرو فرق می‌کند. رشد این موها بیش از موهای معمولی ابرو است و این بدان معنا است که شما باید در فواصل زمانی کمتری موهای ابروی خود را اصلاح و آرایش کنید.

خطرات احتمالی

مشکلات و عوارض جانبی کاشت ابروی طبیعی بسیار نادر است. به هر حال سوزش، خارش و عفونت ممکن است دیده شود و از همه مهم‌تر در برخی موارد ممکن است موهای کاشته شده مشابه موهای ابروها نبوده و باعث ایجاد ظاهری غیرطبیعی در ابروها شود. پزشک استفاده از موم یا ژل‌هایی را برای یکنواخت کردن جهت خواب موها تجویز می‌کند. حدود 15 درصد از موها در جهت کاشته شده رشد نمی‌کنند و باید آنها را اصلاح و دوباره تنظیم کرد.

متخصص پوست و مو این عمل را با حداقل خطرات و عوارض جانبی انجام می‌دهد اما ممکن است برای احتیاط و به منظور پیشگیری از بروز عفونت آنتی‌بیوتیک نیز تجویز شود.

موهای کاشته شده در ناحیه ابرو تا چه مدت باقی می‌مانند؟

موهایی که از فولیکول‌های پیوندی رشد می‌کنند دائمی هستند. موهای پیوندی دقیقاً مانند موهای سر رشد می‌کنند و رشد آنها بیش از موهای ابروها است. بسیاری از خانم‌ها باید ابروهای خود را کوتاه کنند. بسیاری از موهای پیوند زده شده باید کوتاه شوند تا به اندازه مناسب برسند.

هزینه‌

عواملی که بر هزینه کاشت ابرو تأثیر دارند عبارتند از محل و نوع کلینیک، میزان تجربه جراح و بسیاری از عوامل دیگر. این که شما یک جراح مجرب که عمل‌های کاشت موفقیت‌آمیز زیادی انجام داده است را انتخاب کنید از اهمیت زیادی برخوردار است.

Submit to FacebookSubmit to Google Plus

کاشت مو پیوند مو ترمیم مو