مشاوره رایگان 29 40 33 88    59 32 33 88 - 021

کاشت مو به روش FIT یا FUE (تکنیک جداسازی فولیکول ها)

تکنیک FUE (جداسازی واحدهای فولیکولی که بعضاً به آن کاشت واحدهای فولیکولی نیز گفته می‌شود) یک نوع جراحی کاشت مو است که طی آن، فولیکول‌های مو به صورت انفرادی از یک ناحیه اهدا کننده در سطح بدن که معمولاً اطراف یا پشت سر می‌باشد، برداشته می‌شوند. سپس این فولیکول‌های تکی در مناطقی از پوست سر که مشکل ریزش مو پیدا کرده است، کاشته می‌شوند. معمولاً در آقایانی که از ریزش مو با الگوی مردانه رنج می‌برند، این ناحیه به شکل حرف U در قسمت جلوی سر قرار دارد. 

کاشت مو

کاشت مو می‌تواند موجب افزایش قابل ملاحظه‌ای در زیبایی ظاهری و میزان اعتماد به نفس شما شود. درک این نکته اهمیت زیادی دارد که در تمامی روش‌های کاشت مو از موهای طبیعی خود شما استفاده می‌شود. هدف از انجام این درمان آن است که از موهای طبیعی خود شما به بهترین و مؤثرترین شکل، برای رفع طاسی سر بهره‌برداری شود. متخصصین کلینیک پوست و موی رازی توصیه می‌کنند که بهترین راه برای تعیین اینکه آیا شما فرد مناسبی برای کاشت مو هستید یا خیر، آن است که در یک جلسه مشاوره خصوصی شرکت کنید.

یک مشاور باتجربه و مجرب می‌تواند نکات لازم در مورد ریزش مو و نحوه درمان آن را برای شما شرح بدهد و سپس شرایط خاص شما را بررسی کند. به این ترتیب مشخص می‌شود که آیا شما متقاضی خوبی برای این روش هستید یا خیر. برای آشنایی با روش‌های کاشت مو و مراحل انجام آنها یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188333259-02188334029 تماس گرفته، همکاران ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند. 

نتایج کاشت مو

منظور از کاشت مو به روش FUE یا FIT چیست؟

جداسازی فولیکول‌های مو که گاهی اوقات به آن کاشت فولیکول‌های مو نیز گفته می‌شود، یکی از روش‌های جدید برای کاشت مو است که نسبت به روش‌های رایج قبلی از قبیل برداشت نواری یا FUT(پیوند واحد فولیکولی) خیلی پیشرفته‌تر است.

در روش کاشت مو با تکنیک FIT، یک پزشک که تجربه بالایی در این کار دارد، فولیکول‌های مو را از ناحیه اهدا کننده که معمولاً در پشت گردن است، با استفاده از یک ابزار مخصوص که قطر آن کمتر از 1 میلی‌متر است، جدا می‌کند. سپس این فولیکول‌ها به ناحیه پذیرنده در پوست سر شما منتقل شده و در آنجا با استفاده از یک استریو میکروسکوپ بسیار قوی به صورت دسته‌های متشکل از یک تا چهار فولیکول (یعنی به همان شکلی که در حالت طبیعی رشد می‌کنند) در هر نقطه کاشته می‌شوند. 

این روش کاشت مو در واقع یک عمل جراحی با حداقل تهاجم است که شما می‌توانید در تمام طول مدت انجام آن کاملاً بیدار و هوشیار بمانید، زیرا تنها از یک بی‌حسی موضعی برای انجام این درمان استفاده می‌شود. دوره بهبودی بعد از این روش، خیلی کوتاه و خطر عوارض ناشی از آن هم کم است. بعد از این درمان، ما دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های لازم در مورد مراقبت‌های بعد از عمل و نیز داروها و پمادهای موضعی که باید استفاده کنید را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بهترین نتایج ممکن را از این عمل بگیرید.

متقاضی مناسب

افراد مناسب برای کاشت مو باید موهایی سالم و دارای رشد خوب در قسمت پشت و اطراف سر داشته باشند تا بتوان از آن به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده کرد. نواحی اهدا کننده، آن قسمت‌هایی از پوست سر هستند که گرافت‌ها یا فولیکول‌های پیوندی از آنجا برداشته می‌شود. عوامل دیگری از قبیل رنگ، ساختار و میزان پیچش یا فر بودن مو هم می‌تواند بر زیبایی نتایج نهایی تأثیر بگذارد. برای کاشت مو از تکنیک‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. در بعضی موارد هم برای دستیابی به بهترین نتایج، از دو یا چند تکنیک به طور توأم استفاده می‌شود.

به خاطر داشته باشید که از نظر کاری که از طریق کاشت مو می‌توان برای موهای شما انجام داد، محدودیت‌هایی وجود دارد. برای مثال به افرادی که موی بسیار کمی در ناحیه اهدا کننده داشته باشند، ممکن است توصیه شود که اصلاً این عمل را انجام ندهند.

فواید کاشت مو به روش FUE یا FIT

روش FUE با سایر روش‌های معمول کاشت مو چند تفاوت دارد. اولین تفاوت آن است که در این روش هیچ جای زخم مشهودی در ناحیه اهدا کننده یا پذیرنده باقی نمی‌ماند و هیچ تغییر قابل ملاحظه‌ای (به جز آغاز یک زندگی جدید با موهای جدید) به وجود نمی‌آید.

علاوه بر آن، طول دوره بهبودی بعد از درمان در روش برداشت نواری در مقایسه با FUE خیلی طولانی‌تر است. در واقع در روش FIT ابتدا کمی خونریزی وجود خواهد داشت، اما معمولاً در عرض تنها 7 روز بهبودی کامل حاصل خواهد شد. 

قبل از کاشت مو

برای آنکه ما بتوانیم خدمات و مراقبت‌هایی با بالاترین کیفیت ممکن را به شما ارائه کنیم، رعایت توصیه‌ها و دستورات زیر از طرف شما اهمیت زیادی دارد:

  1. اگر سن شما بالاتر از 45 سال است، لازم است در حدود دو هفته قبل از تاریخ تعیین شده برای عمل، یک نوار قلب از شما گرفته شود (دقت کنید که نوار قلب نباید مربوط به بیش از دو هفته قبل باشد).
  2. از 14 روز قبل از زمان درمان خود، از مصرف آسپرین یا سایر داروهای ضد التهاب خودداری کنید، زیرا این داروها باعث افزایش خونریزی می‌شوند.
  3. در صبح روز درمان، یک صبحانه سبک میل کنید، اما از نوشیدن قهوه یا هر نوشیدنی دیگری که حاوی کافئین باشد، خودداری نمایید.
  4. توصیه می‌شود که صبح روز عمل، یک پیراهن دکمه‌دار یا یک لباس یقه گشاد بپوشید تا بعد از آن که لباس خود را درمی‌آورید، دست شما با سرتان برخورد نکند.

نحوه انجام کاشت مو به روش FUE یا FIT

kamoo7

کاشت مو به روش FITیک درمان جزئی است که با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. شما در طول مدت انجام درمان کاملاً بیدار خواهید بود و می‌توانید با جراح خود صحبت کنید. ابتدا بی‌حسی موضعی در ناحیه اهدا کننده در پشت سر تزریق می‌شود (تزریق بی‌حسی ممکن است کمی سوزش داشته باشد، اما کاملاً قابل تحمل است و خیلی زود برطرف می‌شود) و سپس فولیکول‌های مو به تعداد مورد نیاز، یکی یکی از پشت سر برداشته می‌شوند. برداشت فولیکول‌ها با دقت بسیار زیاد و به گونه‌ای انجام می‌شود که کاهش چشمگیری در تراکم موها در ناحیه اهداکننده به وجود نیاید.

در مرحله بعد، ناحیه پذیرنده بی‌حس می‌شود و سپس چندین برش بسیار ریز میکروسکوپی (میکرواینسیژن) با استفاده از سوزن‌های میکروسکوپی (میکرونیدل) که شکل مخصوصي دارند، در این ناحیه ایجاد می‌شود و گرافت‌ها در داخل این برش‌ها قرار می‌گیرند.

بعد از گذشت حدود 3 تا 4 ساعت، اثر داروی بی‌حسی موضعی برطرف می‌شود و شما یک سوزش یا سفتی مختصر در پوست سر خود احساس می‌کنید. اما تا چند ساعت بعد این حس شما برطرف می‌شود و به حالت عادی برمی‌گردد. قرص پاراستامول یا کو-کودامول می‌تواند به تسکین سوزش و ناراحتی شما در این مدت کمک نماید. گاهی اوقات ورم مختصری هم در پوست سر مشاهده می‌شود که کاملاً طبیعی است. همچنین ناحیه مورد درمان در پوست سر تا یکی دو روز بعد، حالت قرمز یا صورتی‌تر از معمول دارد، اما به زودی خوب خواهد شد.

موهای ریزی که در ناحیه پذیرنده کاشته شده‌اند، معمولاً بعد از گذشت چند هفته شروع به ریزش می‌کنند. این عارضه که اصطلاحاً به آن "شوک گرمایی" گفته می‌شود کاملاً طبیعی است و جای نگرانی ندارد. زیرا تقریباً 3 ماه بعد از آن، موهای جدید به طور عادی از ریشه همین موها رشد می‌کنند و از آن به بعد سرعت و مقدار رشد آنها درست مانند موهای طبیعی شما خواهد بود.

بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو

بعد از آنکه کاشت موی شما به اتمام رسید، داروهایی از قبیل یک استروئید (ضد ورم)، یک مسکن و یک آنتی‌بیوتیک (ضد عفونت) برای شما تجویز شده و دستورات لازم در مورد زمان و نحوه مصرف این داروها نیز برایتان شرح داده می‌شود.

همان طور که قبلاً گفته شد FUE یک روش کاشت مو با حداقل تهاجم است، اما با این حال ایجاد یک قرمزی مختصر هم در ناحیه اهدا کننده  و هم در ناحیه پذیرنده، چندان دور از انتظار نیست. این عوارض بسته به رنگ طبیعی پوست فرد و روند طبیعی بهبودی او، بعد از چند روز کاملاً برطرف خواهد شد.

کاشت مو به روش FUE چقدر طول می‌کشد؟

طول مدت زمات عمل FUE یا FIT می‌تواند در موارد مختلف متفاوت باشد، اما معمولاً به تعداد گرافت‌های مورد نیاز بستگی خواهد داشت. اگر عمل کوچکی باشد و تنها به حدود 200 گرافت برای انجام آن نیاز باشد، معمولاً در مدت یک تا دو ساعت می‌توان آن را انجام داد. اما عمل‌های بزرگتر که به 2500 تا 3000 گرافت مو نیاز دارد، ممکن است در چند جلسه در عرض دو روز متوالی انجام شود.

بهبودی

برای کاشت مو به روش FUE یا FIT نیازی نیست که فولیکول های مو از قسمت وسیعی از پوست برداشته شوند. همچنین هیچ گونه بریدگی خطی در پشت سر ایجاد نمی‌شود و در نتیجه، جای زخم خطی‌شکل هم در پشت سر باقی نخواهد ماند.

از آنجا که فولیکول‌ها یکی یکی برداشته می‌شوند، جای زخم آنها به شکل یک سوراخ خیلی ریز خواهد بود که در حالت عادی اصلاً با چشم دیده نمی‌شود. بروز درد و ناراحتی شدید بعد از این عمل خیلی نادر است و دوره بهبودی بعد از آن به طور متوسط، کمتر از 7 روز طول می‌کشد.

هزینه‌

هزینه‌های کاشت مو به روش FUE یا FIT به عوامل زیادی از جمله سطح پیچیدگی درمان، خصوصیات طبیعی موهای هر فرد و تعداد فولیکول‌های لازم برای دستیابی به نتایج مطلوب بستگی خواهد داشت. برنامه‌ریزی مناسب برای این روش مستلزم آن است که احتمال ریزش بیشتر موها در آینده به دقت بررسی گردد و مشخص شود که چگونه باید از موهای ناحیه اهدا کننده به بهترین شکل استفاده کرد تا بتوان به نتایجی ماندگار تا پایان عمر فرد دست پیدا کرد.

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google Plus

کاشت مو پیوند مو ترمیم مو