مشاوره رایگان 29 40 33 88    59 32 33 88 - 021

بهترین روش برای لاغری موضعی با دستگاه (لیپوساکشن،لیپوماتیک ،کویتیشن وRF)

در اغلب افراد در ناحیه‌ای از بدن چربی‌ها تجمع پیدا می‌کنند که این چربی‌ها صرف‌نظر از رژیم غذایی یا میزان فعالیت بدنی، از بین نمی‌روند. امروزه تکنولوژی‌های متعددی برای لاغری موضعی وجود دارند. این روش‌ها نه ‌تنها ظاهر کلی بدن فرد را بهبود می‌دهند بلکه در مقایسه با روش‌های قبلی با عوارض و مشکلات بسیار کمتری همراه هستند. این روش‌ها را می‌توان روی نواحی مختلفی از بدن اعمال کرد و بنابراین کاربرد آن‌ها بسیار گسترده و متنوع است. در صورتی که شما متقاضی مناسبی برای این روش‌های درمانی باشید می‌توانید آن‌ها را برای لاغر کردن بازو‌ها، کوچک کردن باسن، رفع چاقی شکم و همچنین لاغر کردن ران، پهلو، کشاله ران، کمر و بسیاری نواحی دیگر به کار ببرید. 

rf

اگر به دنبال راهی ایمن، بدون درد و مؤثر برای از بین بردن چربی‌های موضعی و دستیابی به بدن دلخواه خود هستید، باید بدانید که روش‌های مختلفی برای لاغری موضعی وجود دارند که می‌توانند بدون درد و نیاز به گذراندن زمان زیاد برای بهبودی، شما را به فرم بدنی که آرزویش را دارید برسانند. روش‌هایی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیپولیز، بادی جت،و کرایولیپولیز هیچ دردی به همراه ندارند و با وجودی که هزینه‌ی انجام آنها زیاد بالا نیست، نتایجی قابل ‌توجه و ماندگار دارند.

اگر می‌خواهید فرم بدن خود را تغییر دهید، از طریق شماره‌های  02188333259 -02188334029 با ما تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در این زمینه به شما کمک می‌کنند و در مورد روند هر یک از روش‌های لاغری موضعی به شما اطلاع داده و به سوالات شما پاسخ می‌دهند. شما همچنین از طریق این شماره می‌توانید یک وقت قبلی جهت مشاوره با متخصصین تعیین کنید. 

متدهای لاغری موضعی

چربی‌های موضعی چه کوچک و چه بزرگ باشند، ظاهر ناخوشایندی دارند و هیچ جذابیتی برای فرم بدن ندارند. اگر شما نیز در نواحی از بدن خود چربی‌های موضعی دارید که از وجود آن‌ها ناراضی هستید، احتمالاً شما نیز به انجام یکی از روش‌های لاغری موضعی نیاز دارید. امروزه روش‌های متعددی برای از بین بردن چربی‌های موضعی ناخواسته وجود دارد که اغلب با نام متدهای "لاغری موضعی ایمن" شناخته می‌شوند. با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، روش‌های زیادی برای لاغری موضعی ابداع شده‌اند که در کاهش چربی‌های موضعی بدن بسیار مؤثر بوده و ایمن نیز هستند. برخی از این روش‌ها عبارتند از: لیپوساکشن، لیپوماتیک، رادیوفرکوئنسی (RF) و بادی جت که در کاهش چربی‌های موضعی بسیار مؤثر و نتیجه‌بخش هستند.

لاغری موضعی با دستگاه برای چه قسمت‌هایی از بدن مناسب است ؟

 1. - کمر
 2. - پهلو
 3. - بازوها
 4. - باسن
 5. - کشاله ران‌ها
 6. - ران‌ها
 7. - کم
 8. - قفسه سینه

روش‌های مختلف لاغری موضعی

لیپوساکشن

rf5

لیپوساکشن به روش معمول بر اساس تکنیکی است که از ابتدا به منظور بیرون کشیدن چربی با جراحی به کمک دستگاه ساکشن ابداع شده بود. این روش تحت بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد و بنابراین شما در تمام مدت جراحی کاملاً خواب هستید و چیزی حس نمی‌کنید. جراح در ابتدا یک برش کوچک روی پوست ایجاد می‌کند و سپس از طریق آن یک کانولا (لوله مخصوص لیپوساکشن) را وارد لایه‌ی چربی‌های عمقی می‌کند. این کانولا توسط دست جراح به عقب و جلو حرکت داده می‌شود تا بافت چربی را در هم بشکند و چربی‌ها نیز به کمک پمپ ساکشن دستگاه بیرون کشیده می‌شوند. زمانی که مقدار مورد نظر از چربی‌های اضافه ساکشن شد، برش ایجاد شده روی پوست با چند بخیه کوچک بسته می‌شود و یا ممکن است برای کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی، جای برش بخیه زده نشود.

ممکن است طی چند روز پس از جراحی یک لوله‌ی مخصوص درناژ داخل برش جراحی قرار داده شود تا خون  مایعات اضافی از طریق آن بیرون بیاید. این روش لیپوساکشن دارای خطر بالاتری است چرا که نیاز به بیهوشی عمومی دارد. مزیت این روش این است که چون بیمار کاملاً بیهوش است، جراح دامنه عملکردی گسترده‌تری دارد و می‌تواند چربی‌های بیشتری را خارج کند و یا چند ناحیه را به طور همزمان با هم ساکشن کند.

لیپوماتیک

rf6

در روش لیپوماتیک از حرکات چرخشی و لرزشی برای در هم شکستن سلول‌های چربی و جدا کردن آنها از بافت‌های اطراف استفاده می‌شود و به طور همزمان نیز چربی‌ها بیرون کشیده می‌شوند. در این روش دو مرحله‌ی مختلف روش دیگر با نام لیپولیزر با هم ادغام شده و همزمان انجام می‌شوند. بسیاری از پزشکان معتقدند که این روش به خاطر ادغام دو مرحله با هم، حتی نسبت به روش‌های جدیدتر که با کمک لیزر و اولتراسوند انجام می‌شود نیز سریع‌تر است.

روش لیپوماتیک کم‌تهاجمی است و انجام آن در حدود 1 الی 2 ساعت زمان می‌برد. ابتدا برش‌های بسیار کوچکی در پوست ایجاد می‌شود و سپس با کمک کانولای باریک لیپوماتیک که حرکات چرخشی دارد، مایع تامسنت بین سلول‌های چربی تزریق می‌شود. زمانی که ناحیه مورد نظر به طور کامل بی حس شد، پزشک متخصص از کانولای مخصوص که ویژه‌ی ناحیه‌ی تحت درمان در بدن است استفاده می‌کند و چربی‌ها را بیرون می‌کشد. خطرات ناشی از لیپوماتیک تقریباً مشابه با خطرات لیپوساکشن است. این روش با خطر بروز ناهمواری  و عدم تقارن در نتایج و آسیب به بافت‌های اطراف همراه است.

کویتیشن

rf7

کویتیشن یک روش درمانی غیرتهاجمی برای لاغری موضعی است. در این روش، امواج اولتراسوند از طریق یک دسته‌ی مخصوص که در دست درمانگر قرار دارد، مستقیماً به طرف بافت چربی فرستاده می‌شوند. امواج اولتراسوند به نحوی تنظیم شده‌اند که چربی‌های موضعی و سلولیت را از بین ببرند و این امواج کاملاً غیرتهاجمی هستند. در این روش ساختار بافت‌های محیطی هیچ تغییری نمی‌کند و عملکرد عادی بدن در حین دفع شدن بافت چربی همچنان ادامه دارد. در حین انجام درمان بیماران صدای خاصی را می‌شنوند که نشان‌دهنده‌ی کار کردن دستگاه است.

عوارض جانبی احتمالی این روش عبارتند از گرم شدن پوست ناحیه‌ای که تحت درمان است،سرخ شدن پوست، تشکیل دانه‌های قرمز روی پوست و یا درد بسیار خفیف که تمامی این عوارض ظرف چند ساعت به‌خودی‌خود برطرف می‌شوند و در واقع واکنش طبیعی پوست به امواج اولتراسوند هستند. بعد از انجام درمان، میزان تریگلسرید خون بالا می‌رود (مانند زمانی که یک غذای چرب می‌خورید) که این حالت ظرف 48 تا 72 ساعت برطرف می‌شود. توصیه می‌شود که روز قبل از جلسه‌ی درمانی مقدار بسیار زیادی آب بنوشید. برای آن که به عملکرد سیستم لنفاوی کمک شود، نوشیدن آب بسیار زیاد بعد از جلسه‌ی درمانی نیز به‌شدت توصیه می‌شود.

لیپولیزر

rf8

روش لیزر لیپولیز نه تنها بسیار مقرون به صرفه است، بلکه روشی مؤثر، هدفمند، ایمن و بدون درد نیز هست. شما بلافاصله بعد از جلسه‌ی درمانی می‌توانید نتایج اولیه درمان را مشاهده کنید و میزان تورم، کبودی و طول دوره‌ی نقاهت نیز از روش لیپوساکشن معمول بسیار کمتر است. نتایج به دست آمده از لیزر لیپولیز نیز در مقایسه با لیپوساکشن معمولی بسیار بهتر است. لیزر لیپولیز در واقع موجب جمع شدن پوست و رفع شلی و افتادگی پوست می‌شود و این کار را از طریق تحریک کردن و فعال کردن سنتز‌های کلاژن با سطح انرژی کم لیزر انجام می‌دهد.

لیزر لیپولیز روشی ایمن برای لاغری موضعی است که نتیجه‌بخش بودن آن به طور بالینی به اثبات رسیده است. انجام لیزر لیپولیز شامل 4 مرحله‌ی ساده می‌شود؛ ابتدا به ناحیه مورد نظر ماده‌ی بی‌حسی تزریق می‌شود. با کمک اشعه‌ی لیزر، سلول‌های چربی از بین می‌روند و به مایع تبدیل می‌شوند. سپس این چربی‌های مایع بیرون کشیده می‌شوند. در نهایت با کمک لیزر کم‌توان، پوست ناحیه مورد نظر لیفت داده شده و پوست برای تولید کلاژن بیشتر تحریک می‌شود. روند درمانی لیزر لیپولیز روندی کاملاً طبیعی است و تأثیرات غیرطبیعی و ناخواسته‌ای ندارد و بنابراین شما نباید نگران این باشید که انجام این کار به بدن شما آسیب می‌زند.

رادیوفرکوئنسی (RF)

rf9

رادیوفرکوئنسی یک روش درمانی است که با لیفت و کشیدن پوست موجب کاهش یا از بین رفتن کامل چین و چروک‌های پوستی شده است و بافت و انسجام پوست صورت و بدن را بهبود می‌دهد. ممکن است در حین انجام این درمان در پوست خود کمی احساس گرما کنید. قرمز شدن پوست نیز یک واکنش طبیعی نسبت به امواج رادیوفرکوانسی است. تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان در بیماران مختلف فرق می‌کند اما به طور معمول بیماران به 6 تا 10 جلسه‌ی درمانی نیاز دارند. جلسات درمانی به صورت یک یا دو بار در هفته انجام می‌شوند و هر جلسه بین 10 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

کرایولیپولیز

rf10

کرایولیپولیز کرایولیپولیز  که با نام CoolSculpting نیز شناخته می‌شود روشی غیرتهاجمی برای لاغری موضعی است که در آن یک دستگاه مکنده روی سطح ناحیه مورد نظر قرار داده می‌شود و این دستگاه با مکش پوست را به داخل می‌کشد و به نحو کنترل ‌شده‌ای سطح پوست را سرد می‌کند. هدف از انجام این کار، کاهش دادن چربی‌های موضعی ناخواسته است. این روش به منظور کاهش وزن کلی نیست و همچنین نمی‌تواند جایگزین متدهای معمول لیپوساکشن شود. افرادی که اضافه‌وزن دارند یا چربی‌های اضافه بیشتری دارند، نسبت به افراد لاغرتر با چربی موضعی کمتر، نتایج بهتر و نمایان‌تری از این روش می‌گیرند. مطالعات بالینی نشان داده‌اند روش کرایولیپولیز موجب از بین رفتن چربی‌های موضعی به شیوه‌ی طبیعی می‌شود اما این روش نیز مانند سایر روش‌ها، در افراد مختلف به نحو متفاوتی نتیجه می‌دهد.

بادی جت

rf11

در روش ایمن و بسیار محبوب بادی جت از نیروی ملایم جریان آب برای فرم‌دهی به بدن و لاغری موضعی استفاده می‌شود. برخلاف روش‌های معمول لیپوساکشن، در روش لیپوساکشن همراه با واترجت، بافت چربی با ملایمت توسط جریانی چرخشی و خطی مانند آب، از بافت‌های دیگر جدا می‌شود و به طور همزمان از بدن بیرون کشیده می‌شود. در این روش، بافت‌های همبند اطراف چربی‌ها، عصب‌ها و رگ‌های خونی به طور قابل ‌ملاحظه‌ای آسیب کمتر می‌بینند. با روش بادی جت، عمل لیپوساکشن به نحوی ایمن، مؤثر و آسان انجام می‌شود.

روش لیپوساکشن بادی جت نتایج بسیار خوب و رضایت‌بخشی به همراه دارد و در عین حال بسیار ایمن بوده و مدت زمان بهبودی بیمار پس از آن نیز بسیار کوتاه است. مزایای این روش عبارت‌اند از:

 1. - تزریق مایع (قبل از لیپوساکشن) به اندازه‌ی کم اما به نحو مؤثر به طوری که تا 70 درصد به مایع تامسنت کمتری نیاز است.
 2. - بیرون کشیدن بافت‌ها چربی کاملاً زنده
 3. - کاهش مدت زمان عمل و دوره‌ی نقاهت کوتاه‌تر
 4. - نیروی جریان آب قابل تنظیم است و بدین ترتیب می‌توان میزان خونریزی، هماتوم و تورم را کنترل کرده و کاهش داد.
 5.  

Submit to FacebookSubmit to Google Plus

کاشت مو پیوند مو ترمیم مو